Coś dla początkujących

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Tak, niezła, ale to taki standart mocny... ja bym wywalił 2 lvl z maga, jedna driady i sprubował (ewentualnie dalej okrutnie tnąc) wstawić 5 wildów z muzykiem i sztandarem...

Leśny Człowiek
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Leśny Człowiek »

Jak na razie dysponuję kwota 400 zł na to, więc nie zadziałają mi wildy w rl. No cóż będę proxował na Dragon Princach kumpla, czy tam innej kawalerii. Zresztą popróbuję i wyczuję co mi najlepiej leży.

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

A ja ci polecam w takim razie batalion (glade ridersi będą proxować za wildów), driady jeszcze jedne, sps i lord, policzyłem, to na stronie fabera będzie około 400 złotych (408) wardencerów później bym dokupił...

Leśny Człowiek
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Leśny Człowiek »

Jednak się oprę na 2x driady po 8 wc 6 wd noble 2 x 10 gg 6 wildów i spellsinger na zmianę z wayami (przeciw kumplowi z krasnalami nieużywającego magii a mającego 4 DD)

Awatar użytkownika
Arantir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 139
Lokalizacja: Athel Loren

Post autor: Arantir »

Mam 8 GR. Iloma opłaca się grać? Powiedzmy na 2250 pkt?

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

IMO granie GR wogóle się nieopłaca (10000x wolę wystawić WR za 2pkt od modelu więcej) ale jak już to myślę że musiałbyś kupić jeszcze 2 i wystawiać wtedy 2x5 na flankach

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Przyjdzie taki dzien ze zmienisz zdanie ;)
Orki, oreczki, orczyce i orczątka :) Dla koazdego cos milego :)
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1188906

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

A ja na 2250 to zdecydowanie polecam taką piątkę z muzykiem, naprawdę fajnie się nimi gra... (ostatnio sobie kupiłem po tym jak, kiedy zaczynałem dopiero, ich sprzedałem :D )

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Robak pisze:Przyjdzie taki dzien ze zmienisz zdanie ;)
Hehe, z GR jest ta różnica, że mogą dać flee w bardzo ważnym momencie... :) Jeszcze ich docenisz Dzidzia... Poza tym WR zajmują slot special.


@Max: ja mam 10tkę, a 5tka z muz jest po prostu świetna... =)

Awatar użytkownika
Arantir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 139
Lokalizacja: Athel Loren

Post autor: Arantir »

Sam muzyk czy FCG, bo na razie mam zlozone 2 zwyklaki i fcg.

Awatar użytkownika
00dexter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: 00dexter »

Sam muzyk szkoda sztandaru przeciez oni nie ida do walki mozna myslec o czempionie ale nie polecam

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

GR to na większe punkty bardzo fajny oddział taktyczny. Sam dopiero uczę się nimi grać, ale trzeba przyznać, że chłopaki mają potencjał. Przede wszystkim mogą się oni wystawić na szarżę i zwiać, czasem coś ustrzelić, zdjąć np. maszynki. Naprawdę mają wiele niedocenianych zastosowań.:wink:
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

Witam, mam pytanko odnośnie WR, bo jest napisane że z umiejętności mają magiczny pancerz na 5+ a z tatuazy na 6+, i czy to się jakoś kumuluje, czy poprostu rzuca się tę niższą cechę ?

Byłbym wdzięczny za łoświecenie :D

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

5+ warda mają na niemagiczne ataki i przeciw zwykłym go używasz zato 6+ mają na wszystko wiec jak dostają z magicznej broni maja jedynie 6+

Awatar użytkownika
Einstein
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Einstein »

Myslalem nad wyborem armii (jestem nowy) i doszedlem do wniosku, ze WE to armia, ktora mi pasuje (b.dobre lucznictwo, fajna magia i calkiem znosne jednostki close combat) Mam pytanie, od czego powinienem zaczac zbieranie? Tzn. wiem, ze moge kupic batalion itd itp. ale chcialbym sie dowiedziec jakie jednostki powinienem zakupic, jakie sa najpopularniejsze rozpiski i dlaczego oraz ew. linki do jakichs ciekawych galerii WE (te z GW niekoniecznie sa fajne...)

Chcialbym sie rowniez spytac o driady, a mianowicie - czy sa gdzies dostepne inne modele niz te proponowane przez GW albo czy jest ktos kto zajmuje sie konwersja i sprzedaza takowych?

Z gory dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Co do jednostek i zakupów nie będe się wypowiedał, bo tej armii nie zbieram ;) Ale pare linków podam:

Bardzo dużo modeli pomalowanych na róznych poziomach

Fajne modele za przystępną cene

Ładne modele z konfrontacji

Madele AOW

REAPER
Obrazek

Awatar użytkownika
Einstein
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Einstein »

Mam tez pytanie co do special characters - czy Arielke i Skawa da sie jeszcze gdzies dostac poza prywatnymi sprzedawcami na allegro?

Edit: Wielkie dzieki za linki :)

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

a po co Ci te modele ? pytam bo na turniejach sobie nimi nie pograsz i jeśli to jest Twój początek przygody z WFB to lepiej zainwestować w modele którymi będziesz grał. Bycie fanatykiem który wydaje stertę kasy na figurki które będzie trzymał na półce proponuje odłożyć na potem ;).

standardowe rospiski WE zawieraja: driady, łuczników, wild riders, treeman (albo 2), tancerki.

Awatar użytkownika
Einstein
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Einstein »

ALe to jest baza powiedzmy na 1500 pkt. czy to wszystko razem z wyekwipowaniem kosztuje tyle? Chodzi mi o to, czy do tego co podales dodajemy jeszcze cos czy jest to calosc, ktora z reguly sie gra?

Co do tych modeli - wiesz, ja siebie na turniejach nie widze (a pytam sie, bo figurki sa ladne i mysle, ze moznaby je jakos wykorzystac - np. do gry ze znajomymi)

BTW: Figurki skonwertowane/staroedycyjne sa dopuszczane na roznych wiekszych/mniejszych imprezach?

grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: grzech76 »

Bartys pisze:a po co Ci te modele ? pytam bo na turniejach sobie nimi nie pograsz i jeśli to jest Twój początek przygody z WFB to lepiej zainwestować w modele którymi będziesz grał.
to smutne, że dla niektórych "przygoda z WHFB" to tylko turnieje...
Bycie fanatykiem który wydaje stertę kasy na figurki które będzie trzymał na półce proponuje odłożyć na potem ;).
na tym polega mimo wszystko duch WH - kolekcjonerstwo i modelarstwo połączone z graniem. wszystkiego po trochu.

ODPOWIEDZ