Errata i house rules

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

A mi do Kislevu pasują krótkie łuki i właśnie handguny i inna broń prochowa.
Ja bym obniżył cenę strzelby o 5 gc. S5 ale tylko na bliskim zasięgu.
PS: Uściślajcie tylko, żeby z tego straszna pacha nie wyszła, każda zasada musi być w miarę możliwości wyważona.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Motor pisze:A mi do Kislevu pasują krótkie łuki i właśnie handguny i inna broń prochowa.
Ja bym obniżył cenę strzelby o 5 gc. S5 ale tylko na bliskim zasięgu.
Mi też pasuje taki Kislev, ale na obecnych zasadach, przyjmując, że robiłabym bandę do strzelania, dawałabym kusze. Jednak.
Kapitan Hak pisze:a zresztą zbroje i tak są rzadko w użytku
Ale PB i nurglątka są w użytku :x

Co do Blazing Saddles - zmieniłabym Whoa Boy na:

1-2: tak jak tam jest, czyli na jedną turę nic nie robi, bo się zachwiał lekko
3-4: spada z konia i dwie tury zajmuje mu, by ponownie się na niego wczłapać, do tego rzuca k6 i na 1 [albo 1-2] koń ucieka 2k6 cali
5-6: koń i jeździec przewracają się razem i są OOA. I albo wersja dla optymistów, czyli serious injuries dla jeźdźca a na przeżycie konia rzucamy jak za stronnika, albo oprócz tego rzucamy k6 i na 1 mamy, powiedzmy, automatycznie k3 serious injuries [traktujemy jak multiple injury i rzucamy k3 razy, przerzucając śmierć itd.].

To akurat trzeba będzie zmienić, bo zabieram się za wózkowo-jeździecką kampanię do klubu ;)

Awatar użytkownika
Wertus
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wertus »

a mi tam podejście do broni strzeleckiej jako do drogiej i awaryjnej zabawki podoba.
Tak wiem że to jest fantasy i nie ma nic wspólnego z realiami ale nawet patrząc na literaturę opisującą Imperium strzelby czy pistolety ukazują się jako w durzej mierze broń nowa często wręcz eksperymentalna. A więc moja wizja to : 6 siły na krótki zasięg bez armor sejwa runda na załadowanie ( BEZ IDIOTYZMU ŻE JEST NABITE NA POCZĄTKU WALKI WRĘCZ ) oraz ryzyko niewypału lub wybuchu w ręku.

Co do cen zbroi lekka faktycznie jest zbyt droga 5 gc za przeszywanice czy koszulkę skórzaną to cena OK co do ciężkiej ..... a próbował ktoś kiedyś to wykuć (elementy płyty) albo wydziergać (elementy kolcze) cóż ja jak się bawiłem w ryczerstwo tak. Możecie wierzyć lub nie ale 50 czy nawet 70 gc jest ceną adekwatną. Ponadto ciężka zbroja ( kolczuga + elementy płytowe ) są dla bogatego rycerza (najemnika który zdążył już się dorobnić) a nie dla obszarpańców zaczynających przygodę jako wojacy :)

ad. opis Skavenblight nie lubię kotów :)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Wertus pisze:Tak wiem że to jest fantasy i nie ma nic wspólnego z realiami ale nawet patrząc na literaturę opisującą Imperium strzelby czy pistolety ukazują się jako w durzej mierze broń nowa często wręcz eksperymentalna.
Imperium tak, ale porządna krasnoludzka robota nijak się ma do nędznej człeczej ;)

Ciężka zbroja - owszem, może sobie być za 50gc. Ale bez jaj, nie z save'm na 5+. Za 50gc to ja mam plague bearera z takim save'm, który jest jednostką świetną - zbroja sama w sobie nie powalczy ;)
Skoro to nie jest sprzęt dla obszarpańców - to niech daje coś więcej!

Awatar użytkownika
Wertus
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wertus »

Skavenblight pisze:Imperium tak, ale porządna krasnoludzka robota nijak się ma do nędznej człeczej ;)!
wiem i dla tego napisałen siła 6 co nie zmienia faktu że nie było wówczas nabojów a więc ładowanie to : nasypanie prochu do lufy, ubicie go, umieszczenie kuli w lufie ( z tą kulą to śmiesznie może być jeśli nie jest kulą lecz jajem ), ponowne ubicie, nasypanie prochu na mechanizm zapalnika i wreszcie odciągnięcie mechanizmu... powiedzmy w uproszczeniu zapłonu
Skavenblight pisze:Skoro to nie jest sprzęt dla obszarpańców - to niech daje coś więcej!
daje! save na 5+ to 33% na uniknięcie efektu ataku niezeleżnie od jego siły. A tak poważnie dobrze wykonana zbroja powinna dawać prestiż jej właścicielowi. Tak wiem to może brzmieć głupio ale pomyśl jak kupiec: ten człek ( albo i nie ) ma piękną ( bez wątpienia drogą ) zbroje -> musi być bogaty -> kupiec chętnie pokaże te "bardziej egzotyczne" rzeczy -> zamiast znajdować przedmiot na 10+ znajduję go na 9+

czekam na odpowiedź

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Wertus pisze:
daje! save na 5+ to 33% na uniknięcie efektu ataku niezeleżnie od jego siły. A tak poważnie dobrze wykonana zbroja powinna dawać prestiż jej właścicielowi. Tak wiem to może brzmieć głupio ale pomyśl jak kupiec: ten człek ( albo i nie ) ma piękną ( bez wątpienia drogą ) zbroje -> musi być bogaty -> kupiec chętnie pokaże te "bardziej egzotyczne" rzeczy -> zamiast znajdować przedmiot na 10+ znajduję go na 9+

czekam na odpowiedź
Aaaa, znaczy save miałby być niemodyfikowany? No to wartość już zbliża się do 50 ;)

A z kupcem to równie dobrze - pokazuję mu, co stało się z nieszczęśnikiem zainfekowanym przez nas Zgnilizną Nurgla - facet robi w gacie i wyciąga spod lady wszystko ;)

Awatar użytkownika
Wertus
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wertus »

Skavenblight pisze:
A z kupcem to równie dobrze - pokazuję mu, co stało się z nieszczęśnikiem zainfekowanym przez nas Zgnilizną Nurgla - facet robi w gacie i wyciąga spod lady wszystko ;)
jeśli był natyle głupi by zadawać się z pomiotem chaosu ...... ale idąc tą drogą to sprawdzam jaki towary ma on dostępne po czym zwyczajnie podcinam mu gardziołek i biorę co chcę bez płacenia :)

no tak ale jeszcze kilka takich postów i dostane bana za pisanie głupot

ps. i tu właśnie przydałby się komunikator :badgrin:

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Wertus pisze:
Skavenblight pisze:
A z kupcem to równie dobrze - pokazuję mu, co stało się z nieszczęśnikiem zainfekowanym przez nas Zgnilizną Nurgla - facet robi w gacie i wyciąga spod lady wszystko ;)
jeśli był natyle głupi by zadawać się z pomiotem chaosu ...... ale idąc tą drogą to sprawdzam jaki towary ma on dostępne po czym zwyczajnie podcinam mu gardziołek i biorę co chcę bez płacenia :)

no tak ale jeszcze kilka takich postów i dostane bana za pisanie głupot

ps. i tu właśnie przydałby się komunikator :badgrin:
Bana nie, ale o pani moderator powiadają, że ma stalowy bat i lubi nim smagać niegrzecznych userów ;)

By tego uniknąć, wróćmy do tematu.

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Kapitan Hak pisze:bez ulepszeń handgun nie będzie żadną alternatywą dla kuszy i wszyscy będą ją omijać szerokim łukiem.
no piękne zdanie :P

(sorry za offtop)

Czuj się wysmagany stalowym biczem. KONIEC OFFTOPA!

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

GreatTaurus pisze:no piękne zdanie :P
Dziękuję :)!
Skavenblight pisze:Co do Blazing Saddles - zmieniłabym Whoa Boy na: [...]
Nowa tabelka Whoa Boy ma zdecydowanie bardziej ludzką twarz niż dotychczasowa; chociaż ceny wierzchowców i obwarowania związane z posiadaniem określonych umiejętności nadal są pewną barierą, przynajmniej nie jest to już zabawa tylko dla emo i samobójców.
Motor pisze:Uściślajcie tylko, żeby z tego straszna pacha nie wyszła, każda zasada musi być w miarę możliwości wyważona.
Bez obawy :). Na razie nie wprowadzamy (jeszcze ;)) tych HR na nasze turnieje.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Mastema
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

Post autor: Mastema »

Siedząc tak i czytając to, w dwuosobowym składzie, po przeczytaniu errat GW , naskrobaliśmy coś takiego. Jeszcze na tym nie graliśmy, ale mam nadzieję ze da radę. Nie wiem czym nie za młody na takie ingerencje :wink: ale chciałem zasięgnąć rady co do poprawek u doświadczonych graczy.
Po kolei:
tarcza| 3GC| +1 sv na ostrzał, +2 w hth (6+;5+)
hełm |8GC| bez zmian
lekka zbroja| 15 GC| sv na 6+
średnia zbroja |20GC| sv 5+, z tarczą -1 M
ciężka zbroja|50 GC| sv 3+; -1M (wkońcu sama w sobie duużo waży)
Zbroja z ithilmaru (czy jakoś tak) wszystko bez zmian jeno M nie obcina (sv na 3+) (nie dodaje do I)
Zbroja z Gromgrilu sv na 2+ i nie obcina M, reszta normalnie.

Proszę o sugestie.
Każdy kto to czyta ma odpuszczone uczynki dobre, za darmo, amen.
Idźcie w Chaosie .

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Tarcza za mocna zdecydowanie. Dałabym jej cenę co najmniej 10gc za taki save.
Hełm też za tani. 15gc.
Lekka zbroja 15, za tym jestem :)
Średnia powinna kosztować 25-30 w takim razie.
A ciężka to przeginka nawet za 50gc. I to straszna.
Ithilmarowe kosztują ile razy więcej? Bo nie używam nigdy tego sprzętu... trzy razy? dwa razy? Tak czy siak, save nadal za duży...
I przy gromrilu też. Gromril co prawda rządzi, ale 2+ za dużo.

Awatar użytkownika
Mastema
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

Post autor: Mastema »

W sumie tarcza ok.. 10GC spoko :), hełm taki jak w podręczniku to 10GC i tak sporo. Ceny zbroi średniej też w sumie droższa byłaby lepsza. Z tymi drogimi zbrojami to wzięliśmy pod uwagę to, że w tym momencie zaczynają być już zdatne handguny ( z którymi nie wiemy co zrobić na dobra sprawę), ale wtedy obrywa -2 do sv i już cięzka ma sv na 5+, z tarczą na 4+, a jak dajmy na to 2ch gości ma takie zbroje to i tak cięzko rzucić. Fakt faktem takie sejwy są mocne w hth, ale great weapon czy jakiś mocniejszy potworek i lipa. Poza tym zbroja jest z METALU :wink: to o czymś świadczy^^
Każdy kto to czyta ma odpuszczone uczynki dobre, za darmo, amen.
Idźcie w Chaosie .

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Tfu, pochrzaniło się. Hełm oczywiście za 10 gc. Nie ruszałabym.

Co do handguna, to zważ, że to nadal droga i dostępna tylko nielicznym bandom broń...

Awatar użytkownika
Mastema
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

Post autor: Mastema »

Handgun ok 2 na skład to już coś, ale pistolet? :wink: Fakt że mini zasięg, ale - 2 sv zawsze, a 15 Gc to nie dużo , nawet dla kilku osobników. choć faktycznie obniżenie sv ciężkim zbrojom ma sens, tak do tego wyjściowego 4+ z ciężkiej, no bo 5+ to żenada. Nie za 50GC.
Każdy kto to czyta ma odpuszczone uczynki dobre, za darmo, amen.
Idźcie w Chaosie .

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

4+ może być.

Awatar użytkownika
Mastema
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

Post autor: Mastema »

No i tym sposobem człowiek cieszy się z tarczy i lekkiej zbroi :)
Dzięki za pomoc :)
Ave Marienburg ! :D
Każdy kto to czyta ma odpuszczone uczynki dobre, za darmo, amen.
Idźcie w Chaosie .

Awatar użytkownika
Wertus
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wertus »

Albo zostaw sava na 3+ dla ciężkiej za to wprowadź inne modyfikatory: -1 M ok podoba mi się w pełnej płycie się nie biega, ale weź pod uwagę że ciężka zbroja zdecydowanie ogranicza swobodę ruchu: -1 WS -1 BS zaś hełm ( żabi pysk, wielki kubłowy, łeska ) obcina percepcję -1 I -1 BS.
Wiesz można zrobić czołg z kolesia, ale po co zaś argument że +3 nie wiele doje przy silniejszych potworkach ........ cóż jak sama nazwa wskazuje są one silniejsze -> trza więcej chłopa i tyle. :P

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Nie no, stary, koleś w zbroi miałby mieć -1 do połowy charakterystyk?
Ała... ja bym na pewno nie wzięła zbroi.

Można by dodać +1 do siły w szarży, ale tu by rosły koszty...
[w sensie że wielki rozpędzony kawał metalu się w kogoś wbija ;) ]

Awatar użytkownika
Wertus
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wertus »

tia ... nie ma to jak romantyczna pogawędka o północy na temat tego co daje zbroja...... +1 do siły ...... dobre . a może udana szarża ( bez względu na to czy zrani czy nie ) powala przeciwnika ?

ODPOWIEDZ