Jak wygrać z Bretonnią?

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
BalinwladcaMorii
Warzywo
Posty: 11

Jak wygrać z Bretonnią?

Post autor: BalinwladcaMorii »

Czeka mnie bitwa z Bretonnią na 2K. Przeciwnik zapowiedział się, że użyje Graali.

Póki co wymyśliłem taką rozpiskę :
Rune Lord 373 pts
General, Anvil Doom, Shield, Rune of Spellbreaking(x2), Rune of Stone

Thane 140 Pts
BsB, Master Rune of Gromril, Rune of Challenge

20xWarriors,
Shields, Musician, Standard, Veteran
205 pts

20xWarriors,
Shields, Musician, Standard
195 pts

20xHammerers
Musician, Standard, Rune of Courage, Shield, Gate Keeper
320 pts

10xThunderers
Shields,
150 pts

10xThunderers
Shields,
150 pts

2xBolt Thrower
90 pts

1xCannon
Rune of Forging
125 pts

1xGrudge Thrower
Rune of Accuracy, Rune of Penetraiting,
130 pts

1xOrganki
120 pts

total: 1998 pts

Myślałem by wymienić Runelorda na Lorda na tarczy z dwurakiem Master rune of Kragg the Grim, 2xRune of Fury, Rune of Stone i Rune of Resistance, za pozostałe punkty dodać albo Runesmitha z 1 Scrollem i dwurakiem, albo awansować jeden klocek Wojowników na Longów i coś tam jeszcze dodać.

Prosiłbym o jakieś porady jak grać przeciwko Bretonni i do rozpy.

Awatar użytkownika
Pijak
Chuck Norris
Posty: 432
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Pijak »

Jeszcze jedne organy musisz jakoś wcisnąć są lepsze od 10 thundów a tańsze. jak wygrasz rzut na rozpoczynanie to bierz teren i tak się pewnie będzie modlił i odda ci turę a jak nie to jeszcze lepiej podjedzie pod zasięg oraganek i thundów nie mając warda. Możesz też za miast 2 organek dać gyros co by ciąć marsz lancom. Ustawiasz się na końcu i modlisz aby strzelanie wyszło. Nie wiem czy się opłaca penetraitinga na katapultę dawać ma wtedy lepszego warda.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

zamiast 10 thundów dajesz organy strzelasz ws wszystko co sie nasunie pod zasięg i ustawiasz sie na koncu planszy ;)

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Bolce koniecznie musza miec inzynierow bo tak to slabiutko... malo beda trafiac... Bsb przydal by sie Ro cleaving... Poza tym koniecznie drugie organy lub zyros... IMO na brete lepsze organy bo zyros bedzie lapany w pegazy... A organy to dobra rzecz na te jego lance... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Remus
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: Remus »

Oczywiście że 2 organki.
Imho dwie katapulty są na bretke lepsze od działa i katapulty
Wywal jednych worriorów, lepiej miec więcej strzelania
i ja bym wstawił jeszcze jedną katapultę (potrafią zmasakrować bretonska jazdę)
ale wywal runę penetracji :D, nie dawaj mu worda na 5+

Dałbym oath stona tanowi bo ci ich otoczy i lipa
nie opłaca się brać hammererów, próbował już kiedyś na bretkę i nie wyszło, za mały save. Po za tym przy nich ma worda na 5+ daj zamiast nich ironów lub longbeardów
Ostatnio zmieniony 23 gru 2007, o 11:59 przez Remus, łącznie zmieniany 1 raz.

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

a kto powiedzial ze hamki maja brac dwuraki? biorą hw i shield nie zabija wiele ale sa twardsi i maja stubborn ktory jest bardzo przydatny, jak dla mnie jak wyzej koniecznie engi na bolcach, drugie organki i druga klopa. I jak juz dajesz takiego bsb to ja bym sie postarał dać mu resistance bo wtedy ten pan jest twardy przez duze T :D

Awatar użytkownika
Thorek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Thorek »

Bardzo zły pomysł z tą zamianą Runelorda na Lorda na tarczy. Kowadełkiem więcej ugrasz ;)

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

ale trafisz w pierwszej turze 1 a na miscascie 1 i 400 pkt w plecy...

Awatar użytkownika
Thorek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Thorek »

A jak GRune wejdzie to 400 pkt do przodu ;)

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

A ja to tak z głupia zapytam. Jak by to wyszło z bretką, gdyby się wystawić na 8 bolcach z inżynierkami i 2 organkach? Ktoś już próbował czegoś takiego?

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

to naprawdę dobra rozpa, kiedyś tak grałem ale nie z bretką, myślę jednak, że Wardy zasrane sprawia że za dużo ich nie zabijesz - już bardziej sie opłacą 3 katapulty bo przy dobrym trafieniu, będzie zdawał 5 Wardów naraz...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

okurdemol pisze:A ja to tak z głupia zapytam. Jak by to wyszło z bretką, gdyby się wystawić na 8 bolcach z inżynierkami i 2 organkach? Ktoś już próbował czegoś takiego?
heh... ja kiedyś chciałem się na bretke zaczaić z 6 bolcami, katapultą, organkami i gyrosem do spowalniania ale przeciwnik stchórzył :p

Awatar użytkownika
Remus
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: Remus »

Supeł pisze:to naprawdę dobra rozpa, kiedyś tak grałem ale nie z bretką, myślę jednak, że Wardy zasrane sprawia że za dużo ich nie zabijesz - już bardziej sie opłacą 3 katapulty bo przy dobrym trafieniu, będzie zdawał 5 Wardów naraz...
Ja tak zagrałem na 1500 samym strzelaniem (2 bolce, 2 katapulty organy thundersi) na brete i ostro wygrałem ale tylko dla tego że koleś wordów nie zdawał, pouciekały mu jednostki (orły w lasek wpadły :)), jakieś resztki lancy dotarły i w końcu zjadł mi organki.

Jednak najlepiej oprócz strzelania mieć jeden twardy klocek (np hammersi, ja czasem longberdów daje żeby móc wystawić 2 katapulty i 2 bolce) z bsb i tanem i nie ma jak tego zjeść

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

gralem wczoraj z breta na 4 maszynach, 3 duych klockach, 15 slayerach i kowadle.
slayerzy niszcza!! trzymali 2 tury grali, hipogryfa i duzych errantow w miedzy czasie reszta poodbijala sie od pozostalych klockow.
potem hipo zlapany na czelendz.
katapkami caly czas dawalem w srodki ale koles koncertowo zdawal paniki.
no i 6 kotrow (od s&s spadlo jeszcze 3) odbilo sie od 10 thundow z tarczami.
szkoda ze nie dogralismy.

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

Mam pytanie, jak zabrać się za tą armię, co z nią gram to maska w plecy,
jak chcę zdjąć trebusz to w następej turze widzę pegazy w swojej strefie, jak zajmuje się pegazami to tracępół klocka od trebusza, co robić?

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Zacznijmy może od przykładowej rozpy brety z którą masz problem.

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

4-5 lanc, turbo gral(9, z warbannerem, bsb, paladyn, lord[otwieracz do puszek])
5 pegazówFCG
trebusz
10 łuczników
1-2 magiczki(zależy od humoru)

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

armia na około 2000pts ?

wrzuciłbym ze trzy silne klocki (ironi i hamki) bo to prawdziwa kara dla bretki...
na pegazy mimo wszystko r. of challenge...
lorda (bo nie zabieram kowadła) wrzucić na tarczę, wcisnać mu na kosę Alaryka (no save),do tego dobrą zbroję- jakbyś powiedziął co ma jego lord i co to robi byłoby łatwiej :D
zabierz koniecznie dla któregoś z herosów oathstone, to tez nie jest miłe dla bretki...z maszyn to jak dla mnie organki...
generalna zasada walki z bretką: on i tak do Ciebie dojedzie. Musisz sie tak wystawić, żeby przyjąć i ustać jego szarże...a później jest faza bitwy którą najbardziej lubię-gniecenie bretki...
ps. tak myśle że pomyślałbym nad minerami...bretka i tak do Ciebie dojdzie, a taka lanca wystawiona bokiem i ugrzęźnięta w klocku piechoty to przysmak górników...trebusz też przed nimi nie ucieknie..

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

Lord bretoński:
-viritue of audiencity
-swor of lady champion
-gromril great healm(ten co daje przerzuty)

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 556
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

no i jak skampujesz się w rogu i zakrzakami, to tak czy inaczej będzie cię musiał jechać od przodu (przy dobrym ustawieniu tereny) tylko 2-3 lance na raz...

a co robi ten zestaw?

ODPOWIEDZ