Pędzle

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eleiman
Pseudoklimaciarz
Posty: 27
Lokalizacja: Lublin

Re: Pędzle

Post autor: Eleiman »

Znacie jakiś sklep w Warszawie w którym można ciekawe pedzle kupić?

Awatar użytkownika
wiadrowod
Mudżahedin
Posty: 298
Lokalizacja: Kutno

Post autor: wiadrowod »

Obecnie zmieniłem pędzelki z beznadziejnych Magpoli na Leonhardy, z czystym sercem moge powiedzieć ze bez porównania lepsze, trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu.

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Ja po testach Koziołków jak są tutaj pieszczotliwie nazywane :) Muszę przyznać, że mistrzem malarskim nie jestem i nie spodziewałem się, żeby pędzelki dużo tutaj nadrobiły... ale są wręcz Rewelacyjne! Tam gdzie wcześniej próbowałem nałożyć farbę kładły się grudy lub nic się nie kładło, albo jeszcze lepiej spływało po bokach :P Teraz to niebo a ziemia, choć to też pewnie fakt mniejszych rozmiarów. Nie mnie wydaje mi się, że samo włosie o wiele lepiej trzyma farbę, a że bardziej się przy nowych pędzelkach przyłożyłem, to efekt jest. Naprawdę polecam zamianę każdemu jakiś tanich pędzelków jeśli macie na sprawdzone firmy!! Aż się boję co potrafią te W&coś tam za 30zł jeden :D

Dzięki każdemu za pomoc! @jurak szczególnie :)
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

Ostatnio zakupiłem pędzelek Tamiya -0. Przyznam że jestem z niego zadowolony. Dobrze rozprowadza farbę daję rade pociągnąć cienką kreseczkę. Jest tylko jedno ale- końcówka po 1 figurce zaczyna wykazywać tendencję do zakrzywiania się .
Fear me mortals, for I am the Anointed...

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Dzisiaj w wolnej chwili urwałem się z pracy. Przejechałem się po drodze na mazowiecką w Warszawie i odwiedziłem tamtejsze sklepy plasyczne (bardzo dawno tam nie byłem).
... w końcu trzeba kupić jakiś pędzel do malowania, a nie tym ze skull pass-a ciągle malować.
Okazało się, że w jednym z tych sklepów pędzle Winsora są w cenach blisko 50 PLN za pędzelek z S 7, a w innym są tańsze niż w sklepie internetowym http://www.maluje.pl który wcześniej wrzuciliście. Wziąłem ze sobą pędzelek GW i okazało się, że to jest ta najniższa półka pędzli syntetycznych (nylonowych) jekie kiedykolwiek były produkowane :roll: . Poleciła mi Pani w sklepie pędzle Winsora lecz nie z serii 7, którą uważam za genialną ale trochę szkoda mi kasy na tak drogie pędzelki przy moim skillu. Za pędzelki z włosia sobolowego z syntetycznym z serii Sceptre Gold II 101 o rozmiarze 3/0 i 1 zapłaciłem odpowiednio 11,5 i 12,5 PLN. Taka wyższa półka podejżewam, że nawet od kozłowskich tych z włosia kuny. Kiedyś malowałem koziołkami i nie byłem z nich zadowolony. Zobaczymy - strugam teraz Trenera do swoich wampów.. pewnie niebawem przyjdzie kwestia malowania więc wypróbuję.


Wiem - nekromancję uprawiam :D
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Daw, byłeś w Art Barbara (to ten z paletą nad wejściem) czy w innym?
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Daw pisze:. Za pędzelki z włosia sobolowego z syntetycznym z serii Sceptre Gold II 101 o rozmiarze 3/0 i 1 zapłaciłem odpowiednio 11,5 i 12,5 PLN. Taka wyższa półka podejżewam, że nawet od kozłowskich tych z włosia kuny. Kiedyś malowałem koziołkami i nie byłem z nich zadowolony.
hehe, mam ten pendzelek i jakos mi nie spasowal,
ale sproboje sie niam pobawic jeszce :)
dzieki za przypomnienie :D

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Maluję od ok 9 miesięcy, dotychczas używałem głównie pędzelków Italeri i Magpol. Wnioski - pędzle ze sztucznym włosiem można sobie odpuścić, ostatnio kupiłem Kolibri 3/0 sztuczny - też do bani,bardzo szybko szpic się rozlazł - źle mi się nim maluje. Natomiast pędzle z naturalnego włosia dużo dłużej trzymają szpic. Rekordzista Italeri 0 - aż 9 miesięcy i nadal jest OK. Ostatnio jednak stwierdziłem, że skoro W&N jest w cenie 1 figsa - to zamówię.Ciekaw jestem różnicy w malowaniu. Czekam na dostawę, jak wypróbuję to coś napiszę.

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Ja malowałem Magpolami i cytadela. Teraz zamiast magpoli używam tych kozłowski z czerwonej kuny. Jestem z nich bardzo zadowolony i spokojnie moge je polecić. A do drybrushu używam jeszcze magpoli syntetycznych. . .ale chyba się na cytadelki przeżuce :wink:
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Ja na poczatek zamowilem magpole 00,0 i 1 wydaje mi sie ze z naturalnego wlosia i jakiegos italeri plaskiego 0 chyba do katowania go drybrushem :D Zobacze jak sie bedzie malowalo i dam znac.A i tak mam zamiar jeszcze jakies dokupic moze citadel standard albo koziolki jakies to bede mial porownanie...
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Ja mam tylko jeden trwały pędzel i bardzo chciałabym wiedzieć, jakiej jest firmy, bo kupiłam go 2 lata temu i miał starty napis. Białe nylonowe włosie, czarny trzonek z kremową końcówką. resztka napisu: "...emler". Są bardzo drogie (dużo droższe niż W&N), alewarte każdej ceny tak naprawdę. Może ktoś tu ma jakiś pomysł, co to może być?

Cała reszta ( z Winsorami włącznie) to jeden shit. Przy moim przerobie wytrzymują 2-3 tygodnie góra.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

Ja kupuje zwyklaki za 2,50 w sklepie artystycznym... zaden pedzel nie wytrzymuje wiecej jak 3 tyg... Nawet jak mieale takie za 30zl w góre to bylo prawie dokładnie to samo... reasumujac zeby pedzel za 50 zl wart byl swej ceny musialby sluzyc ok 2 lata! BUCHACHACHA! imposible.

Jesli jednak ktos taki ma ;) ...to nie pogardze

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Rothand pisze:Ja kupuje zwyklaki za 2,50 w sklepie artystycznym...
jajuż też,przy przerobie kilkadziesiąt figsów na miesiąc żaden pędzel nie wytrzymuje :D
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Mi już pół roku kozłowski z czerwonej kuny trzyma. Naprawdę warte polecenia

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Nie wiem co wy z tymi pędzlami robicie że wam nie wytrzymują.
Mam W&N s7. od roku, maluje bardzo dużo (30-60 figurek miesięcznie) i włosie wygląda tak jak zaraz po kupnie. Jestem super zadowolony z tych pędzli.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Arbiter Elegancji pisze:(30-60 figurek miesięcznie)
to niewiele
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Yudokuno pisze:
Arbiter Elegancji pisze:(30-60 figurek miesięcznie)
to niewiele
Zależy jakich i na jaki poziom :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Mogę polecić Koziołki z czerwonej kuny bo naprawdę dobrze się maluje i nie rozwalają się tak jak pędzle GW które moim zdaniem jakośc/cena wypadają dosyć kiepsko
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Arbiter Elegancji pisze:
Yudokuno pisze:
Arbiter Elegancji pisze:(30-60 figurek miesięcznie)
to niewiele
Zależy jakich i na jaki poziom :wink:
wszystko, co się trafi. Poziom masz na galeriach Jankiela. Jak się za to odprowadza podatki, to drybrush wstyd robić :)
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

czaros357 pisze:Ja na poczatek zamowilem magpole 00,0 i 1 wydaje mi sie ze z naturalnego wlosia i jakiegos italeri plaskiego 0 chyba do katowania go drybrushem :D Zobacze jak sie bedzie malowalo i dam znac.A i tak mam zamiar jeszcze jakies dokupic moze citadel standard albo koziolki jakies to bede mial porownanie...
No wiec jestem zniesmaczony troche nimi nie wiem moze trafily mi sie syntetyki a nie naturalne. Wbrew pozorom najbardziej podpasowal mi italeri ktory mial byc do drybrusha a nawet niezle sie nimi maluje tyle ze jako plaski pedzel dzili sie na pol co jkis czas....
Magpole juz z wejscia mnie zdenerwowaly bo mialy troche nierowne wlosie i np w tych mniejszych wystawaly po 1-2 wloski. Drugie to juz moja wina bo myslalem ze 1 jest troche grubsza...

Stad teraz zamierzam zamowic koziolki i
1. tu pytanie ktore polecanie( czerwona kune, kolinski, wiewiorki itd. :) ),
2. co myslicie o tych z trojkatnymi trzonkami czy sa wygodne i czy warto je wybrac czy nie warto doplacac
3. Oraz jeszcze jedno jaki rozmiar wziac wiekszy od jedynki bo np taki plaszcz caly machnac jedynka to sporo czasu sie schodzi.
4. Jaki rozmiar pedzla do podkladowania wziac.

Dziekuje i pozdrawiam
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

ODPOWIEDZ