HElfy vs Krasnoludy

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
..::Maciej::..
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Avatar :) GD

Post autor: ..::Maciej::.. »

ja też wole uzyć magii na dwarfy

pozrdro

Awatar użytkownika
Mućka
Chuck Norris
Posty: 368
Lokalizacja: Rzeszów [KGB "RZEZNICY Z KRESÓW"]

Post autor: Mućka »

Jak nie ma kowadla to jest latwiej, zawsze to mniej DD i DS.
Ale jak prosiak w cos wpadnie to tez nie jest ciekawie wtedy.
Ja na dwarfy biore full magi i Battle bannera, magowie biorą shadow (pitki, popychaczki) czasami wezme book of heoth a arcy bo wtedy jest większa szansa wyjscia pity na czyms co mi sie nie podoba np. Ironbreakerach i staram sie do niego podjechac i jakoś to rozwałić ale nie zawsze wychodzi.
Pit of shades to jedyne wyjscie na to gówno, nie zapomne jak gosciowi z 15 slayerow zostalo 2 ^^
pzdr

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Powiem szczeże że he bez magii lub z 1 caddym są po prostu suche i plewne

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

Zalezy na jakie punkty. Na mniejsze gram bez magii/z jednym magiem, teraz sprobuje tez tego na 2k, skoro sprawdza mi sie na 1200 :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Belaner7 pisze:Powiem szczeże że he bez magii lub z 1 caddym są po prostu suche i plewne
bretonia bez akwy, dwarfy bez strzelania, lizaki bez skinków tez sa po prostu plewne ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Jak nie ma kowadla to jest latwiej, zawsze to mniej DD i DS.
Na odwrót, jak jest kowadło to więcej DD i mniej scrolli, a jak niema kowadła to jest mniej DD i więcej scrolli :wink: .
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

..::Maciej::..
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Avatar :) GD

Post autor: ..::Maciej::.. »

Kosa najlepiej ujął to wszystko o czym rozmawiamy we wszystkich tematach o HE :D :D pozdro

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

No bo ma rację

Awatar użytkownika
Maou
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Maou »

Trochę odnawiam temat.

Kolega gra krasami na +/- (oczywiście czasem się coś zmienia ale miej więcej tak to wygląda):
Klocku Thanders'ów
Klocek Quarrels'ów
Klocek byle trzymał się jak najdłużej i odpierał ataki.
Katapulta
Organki
3 rudych (tak aby zatrzymać coś na sobie)
Runesmith (cos na magie)
--------------------------------------------
łącznie na 1200pkt.

Nie mam pojęcia jak to zniszczyć. Wygląda teraz to mniej więcej tak, że po pierwszej turze już mnie w połowie nie ma. Potem następna połowa przy szarżach wystrzelana, itd.

Jakiś pomysł?

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

a ty czym grasz ?

Awatar użytkownika
Maou
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Maou »

Bardziej mi chodzi jak rozwalić coś takiego, opartego 'tylko' na strzelaniu.

Ale jeśli o mnie chodzi to IoB (oczywiście bez gryfa )+ klocek włóczników (15) + paru bohaterów/lordów (w tym jeden na koniu) jakieś uzupełnienie w mistrzach miecza (bodajże +5). Chyba tyle. Wiem nie za dobre ale dopiero zacząłem ich zbierać i nie stać mnie na razie na lepsze.

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

Klocek wl z +1 do mova, kupa łuczników, orły i fajny by był arcy z shadow jeszcze. Jak na te punkty.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

j na dwarfy to bym wystawil takie cos, arcy 4lvl z seerstaffem, dragon talizmanem i wardem na 6+ od maszyn, do tego 15 archersow fcg i 10 archersow czystych, 22 wl z fcg i sztandarem +1 do mova i skeinsilver i 4 orly. Liczymy ze ty zaczniesz, wiec leci my wszystkim na pale, lukami strzelami po maszynach a orly pod nos dla maszyn, a wl w kreske. I bd mial problem bo albo strzela do wl w kresce(malo oplacalne) albo strzela do orlow czyli ty masz 1 ture strzelania z glowy, a mag czaruje, pitki w klocki itd, i myslalem nad death. Puszczasz wtedy sloneczko i ma problem chlopak.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Z 22 WL dojdzie może 10 i nie będą mieli żadnej siły przebicia. Dwie tury strzelania z organek i thundów/kuszników wystarczą, żeby znerfić ten oddział. Poza tym, po co Ci seer na arcy, skoro możesz mu dać SS za 10 pkt, a efekt będzie taki sam?
A orły odbijają się od krasnoludzkich maszyn. Wielokrotnie sprawdzone :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

grałem tylko raz przeciwko krasnoludom, więc nie mam zbyt wiele doświadczenia, ale po tej jednej bitwie wykminiłem taki patent:
w czasie Twojej tury niekulturalnie pokazujesz palcem gdzieś za oknem i krzyczysz "patrz, żyrokopter!", a gdy przeciwnik się odwróci jednym zwinnym ruchem ściągasz armatę ze stołu i chowasz do kieszeni. Nie jestem tylko pewien czy ta taktyka zadziała w F&F gdzie nie ma okien.
A tak na serio - cory to same łuki, na krasnoludzkie maszyny znacznie lepsze niż orły
spec - ja bym zagrał dużym klockiem PG bo nie ucierpisz od maszyn ani od tego natłoku strzelców. W tych PG trzymaj dużego maga, krasnoludzka antymagia mocno ucierpiała w tej edycji (pomijając fakt nielimitowanych dispelli...). No i jedziesz magią co się da, a co się nie da to dopychasz w 5-6 turze PG. Generalnie ciężko na takim przeciwniku zbić coś więcej niż remis. Rare możesz sobie darować, ewentualnie jakiegoś orła co by sobie postrzelał w niego jedną turę jakimś oddziałem, przez co nie strzeli w coś innego.
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Ja bym to smokiem rozjebał

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Nilgar pisze:Ja bym to smokiem rozjebał
\:D/
prawdziwy generał Elfów Wysokiego Rodu :)

edit: swoją drogą wciśnij smoka na 1200pkt...
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

brakuje tylko 50 punktów :(

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

za takie grosze nie wychodzę z domu :twisted:
niech przeciwnik dokupi tej kudłatej boćwinki :D

EmpGeX
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: EmpGeX »

Na 1200 ja spróbowałbym coś takiego:

1 Mage @ 135.0 Pts
General; Magic Level 2; Lore of Life

1 Mage @ 165.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Death
Seerstaff of Saphery [30.0]

2x 14 Archers @ 154.0 Pts

10 Phoenix Guard @ 212.0 Pts
Halberd; Heavy Armour; Standard
Banner of Sorcery [50.0]

24 White Lions @ 378.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard; Musician

Total Army Cost: 1198.0

Ostrzeliwujesz maszyny z łuków ile się da. Magów trzymasz w PG ile się da i napierasz oboma klockami. Najwyżej do WL przerzucisz tych magów później jak PG za bardzo oberwą. WL mogą się w sumie w jakimś lesie schować na jedna turkę.

Z Shadowa bierzesz 0 i 5. Pitka jeśli w końcu wejdzie to robi kasiom masakrę. Melkoth jest tani wiec spamujesz w niego, a jak wejdzie to obniżasz BS.
Z Life niezalenie co wylosujesz to i tak jest nieźle. 2 zwiększa T wiec też dłużej pociągniesz ostrzał, 5 pozwoli odnowić odziały, a co ci się nie spodoba to możesz na regenkę zawsze wymienić, która też daje dodatkową ochronę WL. Jak mu rzucisz 4 czary na turę to w końcu nie będzie w stanie wszystkiego zdispelować. Średnio będziesz miał 9 kostek na torę więc powinieneś wyrzucić wszystko.
Obrazek

ODPOWIEDZ