Dlaczego HE?

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Jakos tak mnie przekonały okładki z boxów Archerów i SH :P

Zasad nie znałem.

Pozdro

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Mi tez sie te obrazki na pudelkach podobaly... :D

Ale przygode z He zaczolem tak:

Bedac jeszcze malym chlopcem (ah jak to pieknie brzmi :P ) pojechalem na jakies kolonie nad morze chyba... I byl taki ziomek starszy ode mnie i Krzysiek mial na imie (chyba) i on zbieral Imperium i mial przy sobie Zasady podstawowe... I wciagnol mnie w swiat warhammera... Wytlumaczyl mi co to jest etc. I przeczytalem te jego zasady i wtedy wiedzialem ze ta gra jest dla mnie... :) I wtedy czekal mnie wybor armii... Wraz z jego pomoca zastanawialem sie nad swoja przyszla armia... Przed ostatniego dnia wyjazdu ogladalem sobie obrazki w zasadach... Ogladalem, ogladalem... I kazda armie chcialem poznac lecz nie bylo czasu... Moja uwage przykul obrazek Helfow... Piekna, schludna armia... Podobala mi sie paleta kolorow i piekny smok na pierwszym planie... Wybor zapadl... Kiedy moji rodzice dowiedzieli sie o cenie kategorycznie zaprzczyli... Mowilem sobie przejdzie im ale cos im to przechodzenie nie szlo... No to wsiadlem w kolejke a potem w tramwaj i pojechalem do Faberow (po drodze zabladzilem :D ) i kupilem to i owo i tak wlasnie zaczolem przygode z He... :)

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Nawiąże do postu dara,obrazki są faktycznie fajne ale szkoda że łucznicy są tacy no szlafrokowaci,a na pudełku naprawde fajnie wyglądają,nie to co na drugiej stronie kartonika.Niewiem czemu tak się dzieje.

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

To właśnie jest odpowiedź na pytanie dlaczego GW odchodzi od sprzedaży blisterów na rzecz pudełek, na których wszystko wygląda superfajnie :?
Obrazek
Obrazek

Luki
Wałkarz
Posty: 53
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Luki »

z tymi blistrami to może też być tak, że coraz mniej figurek robionych jest z metalu, a plastikowe w blistrach były tylko konie,wilki itp., większość to jednak był metal

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

To nieprawda, że coraz mniej figurek robionych jest z metalu :? taki Gamezone na ten przykład nie wyrabia już z produkcją, a metalowe robi nawet konie :) jak ktoś chce inwestować w plastik jego strata jak widać :D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Pudełeczko po prostu prezentuje się lepiej. Tylko gość znający sie an rzeczy wie, że te pare metali to np SM i że są fajni. A jak przyjedzie poczatkujacy do sklepu to nie za bardzo go to zachęci. Co innego jak zobaczy 5 elfich wojowników z gr8'ami gotowych do walki.
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Luki
Wałkarz
Posty: 53
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Luki »

Nilgar pisze:To nieprawda, że coraz mniej figurek robionych jest z metalu :? taki Gamezone na ten przykład nie wyrabia już z produkcją, a metalowe robi nawet konie :) jak ktoś chce inwestować w plastik jego strata jak widać :D
ja mówiłem tylko o GW...

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

właśnie, a świat figurek jest taki piękny i szeroki... mnie tam nie martwi, że oni robią tylko plastik :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ale tutaj jest wałek...

nie wiem jak reszta ale ja się jednak przyzwyczaiłem do figurek GW i jakoś nie wyobrażam sobie mieć je z innych firm, chcoiaż wiem, że w wielu przypadkach są o stokroć ładniejsze. Chyba ejstem straszną tradycjonalistą ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Ja tam jestem od dziesięciu lat fanem figurek Reapera, tzn. odkąd je zobaczyłem. Trudno z nich sklecać regimenty ale są idealne na magów, herosów itd.
W trakcie budowy armii udało mi się trafić na całe pudełko metalowych swordmasterów z firmy Black Tree Design - teraz to inna epoka ale wtedy figurki te były dla mnie bardzi charakterne i do dzisiaj je lubię.
Zawsze poszukiwałem alternatyw, lubię figurki GW, choć nie rozumiem manii plastików, a regony podstawowej piechoty HE są dla mnie obrzydliwie plewne. Od początku wstawiałem np. figurki z WH 40K również jako herosów i magów.
Cieszę się, że są inne firmy, które oferują dobre wykonanie i ciekawe wzornictwo, bo jestem po prostu kolekcjonerem figurek. Nikomu nie mówię kupuj tylko te, a tamtych nie, choć metal ma dla mnie niezparzeczalną wyższość nad plastikiem. Ja zbieram wszystkie, które mi pasują 8)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

tak, metalwoe figurki są najlepsze, po prosu dzieki nim to hobby jest takie piekne. Za palstikami chociaz wiele ich jest naprawde ładnych równizez nie przepadam. W sumie nie mam nic do corowych regimentów aby były platykowe, ale herosi, toz to skandal jest! (oczywiscie w wydaniu GW)

skończmy juz ten off-top ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Kędzior
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Wolny Szczelec ze Stolicy

Post autor: Kędzior »

A ja dla odmiany na temat. Jak mówili Misfitsi Ciemno głupio i radośnie. Choć to do nas Asur nie pasuje. LUDZIE CO ZA PYTANIE. BO TO NAJLEPSZA ARMIA JEST. A tak na serio. Miałem 9 lat no i rzecz jasna najważniejszy był wygląd figsów. Nie tam jakieś gupie zasady :lol2: No więc widze HE maga i wybór zapadł.
Warhammer to gra wyobraźni. Grajmy karteczkami.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Niezła nekromacja, 2.5 roku. :roll:

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

@Siweusz
Myślałeś, ze tylko Ty będziesz mógł sobie bezkarnie nabić posta? ;)

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

a ja w temacie

piękne figurki, fajna magia - bez BP+r , zajebisty smok

po prostu HE
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Furion pisze:@Siweusz
Myślałeś, ze tylko Ty będziesz mógł sobie bezkarnie nabić posta? ;)
Dzięki Tobie mam już dwa. :wink:
Pozdro.

Zaraz wpadnie Kosa i zrobi z nami porządek. :wink:

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Siweusz pisze:Zaraz wpadnie Kosa i zrobi z nami porządek. :wink:
Swoją drogą strasznie dawno się coś Kosa nie odzywa.
I sold my soul for rock'n roll

Kędzior
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Wolny Szczelec ze Stolicy

Post autor: Kędzior »

Oho. Znowu temat ucieka. Nekromancja nekromancją ale temat spoko. Tak sobie chodze po forum i szukam ciekawszych rzeczy.
Warhammer to gra wyobraźni. Grajmy karteczkami.

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

To co zmieniamy nazwę tematu z " dlaczego armia HE" na "Nabijacz postów" > :D

a w temacie: HE zacząłem zbierać, ponieważ to jedyna niezdegenerowana chaosem armia, od zawsze silna, dobra, praworządna i wierna. Tak pod względem obrony swej wyspy, jak swym sojusznikom którzy są tego warci. Armia światłości tak czasem mam ochotę ją nazwać :D
no i do tego świetne figsy :roll: i do tego są to elfy a chciałem armię nieludzką :D


a druga armia która mi się obecnie podoba to Beastmen :twisted: największy chlew jaki łazi po starym świecie :twisted:

ODPOWIEDZ