HElfy VS Skaveny

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
..::Maciej::..
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Avatar :) GD

HElfy VS Skaveny

Post autor: ..::Maciej::.. »

Niektórym najgorzej się walczy z dwarfami....

no cóż ja najgorsze wyniki osiągam w starciu ze szczurkami....

no chyba ,ze farce w kostki ( nie Młody? :twisted: )

i jak sam powiadam niekiedy - Gdzie szczurów wielka kupa tam i Teclis dupa.... co jest może troche przesadzone.... ale pasowało by do opisu moich bitew :)

oczekuje pomocy i porad

pozdro :twisted: :twisted:

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

A czym grasz? I na jakie punkty?

..::Maciej::..
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Avatar :) GD

Post autor: ..::Maciej::.. »

Hmmm...
gram w brew pozorom HElfami :P na magii

na każde pkt dostaje wciry prawie zawsze....

nie macie jakichś ciekawych założeń taktycznych lub sposobu gry??

pozdro

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

o boże ze skawenami to nie gra tylko mordenga... ja też gram tylko na magi ogólnie to spear elfy się bardzo przydają (jak na wszystkie armie hordowe), eagle-można zawzse łapnąć elektryka albo latarkę, ale IMO na skaweny najlepsze są 4 bolty masa rydwanów ze 2x 18 spear elfow Silverzy i może jeden oddział archerów, SM dla BoS(jednym słowem albo ful ofens albo defens na piechocie bo jak masz mieszaniną to zaraz dostaniesz w pierdycz... jezeli masz za mało kawaleri to nie dojadą jak masz dużo to zamiotą, tak zamo jest z piechotą przecież jak elektryk ci wywali 2D6 z S6 to i tak mało który kawalerzysta się obroni a piechota to przynajmniej odpadnie ale nadal jest ich tochę)

aaa i podstawa to minimum 3 DS :) ale to na większe pts.

Reasumując albo szybko dojeżdzasz albo jest cie dużo

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

Zagraj na kawalerii na male pts, z banner of sorcery w dobrze bronionych przed magia DP i 10 kawalerii z warbannerem. Do tego caddy na koniu, zeby Ci go tunnelingi nie zlapaly :) Na wieksze to samo, mozesz nawet bez lorda, albo lord caddy na koniu. Wez np. 5scrolli, warda 2+ od magii, sztandar MR2, battle banner. Wysajdowac sie na skaveny w HE to nie problem :)

..::Maciej::..
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Avatar :) GD

Post autor: ..::Maciej::.. »

to ciekawe....
ale chyba nie bede jeździł na turnieje z armią typowo nastawioną tylko na skavy ;)

a jakieś założenia taktyczne panowie...?
co trzeba rozstrzelać po pierwsze, czego najbardziej sie wystrzegać?
jak rozklepać latareczke?
czar w co mozna wpuscić - "bo nie robią" aż tak bardzo :P

dzięki za pomoc
pozdro

Awatar użytkownika
Mućka
Chuck Norris
Posty: 368
Lokalizacja: Rzeszów [KGB "RZEZNICY Z KRESÓW"]

Post autor: Mućka »

Latareczka to nie problem, puszczasz orly na nia.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jak ser w dzwonku jest to wez probuj w niego pitem strzelic...

z katarynkami i jezzailai problemu nie powinienes miec (bolce tylko dobrze rozstaw)...
do tego troche wiecej magii (glownie hity ew. burning head zeby zpanikowac szybko) plus kawaleria i charioty... jak sie pozbedziesz dzwonka to juz powinno isc do prozdu powoli :wink: a w miedzy czasie przeciwnik sie wyscrolluje i pozwoli na wpuszczenie innych czarow.

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

Ktos kto troche gra nie da sobie WLC odebrac tak łatwo wiec orly niezbyt zalatwiaja sprawe.Dzialo wystarczy zaslonic(teren/oddzial) a w sasiedztwie WLC ratlingi i orzel ani z bliska ani z daleka nie wpadnie.A ratlingi zasloniete terenami czy dzwonem(large target) i ich sie tez ciezko jest pozbyc.

Nie da sie ukryc ze sztormówa,dzwon i wykopywaczki to niezbyt fajny zestaw na kruche elfiki.

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Łuczników trzeba mieć, żeby te ratlingi pościągać :wink:
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

Ratlingi mozna umiejetnie zasłonic.Nie jest to trudne.

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

łucznicy fakt przydadzą się,2 bolce też(na jezze)2 orły na latarki,i przedewszystkim smokiem go potraktuj,latający terrorysta vs skavy to jest to,z magii to weź high(5 ułłł zaboli klocki),albo shadow(ale bez pity,popchnięcie+fear)

..::Maciej::..
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Avatar :) GD

Post autor: ..::Maciej::.. »

No to ciekawiej :)
ale wydaje mi się,że straszenie z shadowa nie jest genialny na szczury :)
tylko na slave , które i tak nie są wiele warte :roll: ......

czyli jak sobie poradzić z latarką ?

chyba fast też byby niezly ?
bo orla mozna zabic 1 strzalem.... a fast dobrze ustawiony 5oma...

pozdro

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Ratlingi mozna umiejetnie zasłonic.Nie jest to trudne.
No jak będą stać na górce to już trudniej :wink:
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

..::Maciej::..
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Avatar :) GD

Post autor: ..::Maciej::.. »

Kontynuuj Chory ;).... słucham wszystkich porad...

Ty powinienieś wiedzieć ,bo szczurkami nawijałeś....

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Ja bym wystawił parę jeży tak z 3X18. Do tego bolty, fasty, łucznicy i orły. Jak chodzi o magię to high z Flames of Phoenix, jak to w 25 ogonowy motłoch rzucisz to będzie koles miał farta jak po jednej turze nie spieprzą. Po drugiej to już na jakieś 85% spieprzają w tył. A że dużo duzych motłochów będzie to i zbiorowa panika może sie zdażyć jak Aenarion da.

Pozdrawiam
Guard

Awatar użytkownika
Boogy
Pseudoklimaciarz
Posty: 25
Lokalizacja: "Oko Terroru" Toruń

Post autor: Boogy »

Witam

Jestem nowy na forum i potrzebuję rady. Szykuję się do turnieju, gdzie w ramach challenge stanę przeciwko Skavenom. Armia na 2,5 K, dopuszczeni Specjal Characters. Jakich characterow polecacie? Ja skłaniam się ku Teclisowi, ale chętnie wysłucham za i przeciw bardziej doświadczonych graczy. Moja wstępna rozpiska:

2500 Pts - High Elves Army

1 Teclis, High Loremaster of the White Tower @ 630 Pts

28 Swordmasters @ 472 Pts
Banner of Sorcery [50]

1 Bladelord @ [27] Pts
Amulet of Purifying Flame [15]

1 Commander @ 120 Pts
Loremasters Cloak [40]
Enchanted Shield [10]

1 Commander @ 145 Pts
Dragon Armour; Shield; Elven Steed with Ithilmar Barding
Ring of Corin [35]
Sword of Might [15]

2 Repeater Bolt Thrower @ 200 Pts

2 Repeater Bolt Thrower @ 200 Pts

5 Ellyrian Reavers @ 127 Pts
Spear; Normal Bow; Light Armour; Musician

5 Ellyrian Reavers @ 127 Pts
Spear; Normal Bow; Light Armour; Musician

10 SpearElves @ 110 Pts
Spear; Light Armour; Shield

19 SpearElves @ 250 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician

1 Captain @ [12] Pts

5 Silver Helms @ 115 Pts
Barding; Lance; Heavy Armour; Shield

Total Army Cost: 2496

Proszę o rady.

Awatar użytkownika
Duinhir
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Gdańsk - Oliwa
Kontakt:

Post autor: Duinhir »

Fast cavalery na szczury? Ich bedzie tak dużo na te punkty, ze w życiu ich nie zajdziesz od boku. Zamiast nich daj dwa rydwany. Pięknie siekają szeregi wroga wraz z piechotą. Lub Zrób porzadny oddział spearelfów. 10 wymień na 10 łuczników. To sa szczury, je się łatwo rozstrzeliwuje, a przy okazji masz jakąś tam linie ochrony przed boltami, jak stoją na górce. Moja rada na szczury, to dwa , trzy duże oddziały piechoty (SwordMasterzy super pomysł, zawsze ich biore, obojętnie na jakie punkty), rydwany, łucznicy i bolty. Teclis to słuszna koncepcja, aczkolwiek uważaj, bo nei masz proximity, to Ci może łatwo zejść od tuzina jezzaili. Właśnie, gdzie go chcesz trzymać?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

jak juz teclis to wez przynjamnije jeszcze jednego/dwoch/trzech magow - nie masz skroli?!?! i masz za slaba magie - nie przebijesz sie (a napewno ci sie to nie splaci)

poza ty ten oddzial 28 SM to lekka przesada.. ich wiecej niz 18 (3x6) nie powinno sie wystawiac - sa za drodzy (230 pkt za klocek - schodzi tam Teclis i masz klocek wart ponad 1100 pkt- zgadnij w co bedzie celowal przeciwnik?).. za te punkty bym wystawil jeszcze jeden klocek spearelfow (3x7) bo one z tych swocih 2,3 szeregow genialnie siekaja biedne szczurki.

poza tym fasty sa chyba zbedne, lepiej dac juz 5 SH :D - maja przynajmniej szanse cos przezyc :)

lucznicy tez by byli spoko - ale nie wiem czy wszystko da sie upchnac :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Boogy
Pseudoklimaciarz
Posty: 25
Lokalizacja: "Oko Terroru" Toruń

Post autor: Boogy »

Co do armii opartej na piechocie to ostatnio próbowałem i nie skończyło się to dobrze. Przeciwnik wystawił armię na 4 inżynierach i nękał mnie całą bitwę WarpLightingiem. Dlatego postawiłem na ochronę antymagiczną (loremaster cloak). Fastem chciałem spróbowac wymanewrowac frenzoli - zmusic ich do szarzy i uciec, i skontrowac SH lub SM. Ew. z łuków sciągnąc rattlingi. Zdecydowałem sie na duzy oddział SMoH, własnie po to zeby przyjac strzelanie długodystansowe, bo zakladam, ze maszynki siekace na krotki dystans uda mi sie wyeliminowac. Teclisa lacznie z bohaterem w Cloaku planowalem trzymac w SM, ew. w chwili zagrozenia teleportowac sie... Co myslicie o takim podejsciu? No i jaka szkola magii vs Skavenom?

ODPOWIEDZ