Masy plastyczne

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Masy plastyczne

Post autor: Tomash »

To jak najbardziej, ale i tak zrób go wokół druta, bo poxilina może się ukruszyć.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

a polecacie coś oprócz poxiliny?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Chyba jest najlepsza. Modeliny i tym podobne tanie masy będą kruche. Poxilina w stosunku cena/jakość to na szkielet daje radę.

Awatar użytkownika
Rejmol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rejmol »

Ja polecam milliputa. Jest go dużo i nadaje się nie tylko na szkielet modelu.

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

a poxilina rzeczywiście jest aż tak trująca/szkodliwa, że trzeba lepić ją w rękawiczkach, czy beż strachu mogę to robić gołymi rękami?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja tam nadal mam 2 ręce i dwa jądra. Nie bój się, nic Ci się nie stanie, dopóki nie przyjdzie Ci ochota na zasmakowanie jej.

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Poxylina jest gorzka w smaku i trudno się z rąk zmywa ;) Ja bym polecał rękawiczkę latexową ( pudło 100 kosztuje ok 23 zł a przydają się do pracy z masami plastycznymi zeby odciski palców nie zostawały, do sprayowania ludzików, zmywania figsów w docie itd) i w niej rozrobić poxylinę a narzedzia do rzeźbienia zwilżać wodą a nie oblizywać jak to pro modelarze robią :D O ile przy pracy z greenem ślina jest idealna o tyle poxylina niestety mało smaczna jest :D

Awatar użytkownika
Lady Mayer
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: lanca ci w...
Kontakt:

Post autor: Lady Mayer »

heja,
a ja mam troszkę inne pytanie - mam już green stuff, projekt w głowie jest ale... czym najlepiej rzeźbić w takiej masie, jakie narzędzia polecacie?

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Narzędzia dentystyczne.
Given the choice, whether to rule a corrupten, failing empire or to chalange the fate through another throw, a better throw against one's desteny, what wos a king to do?

Władca Nie-śmierci
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Władca Nie-śmierci »

ile waży w jamie 1 cal green stuff

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

zakładałbym, że nie więcej niż figurka albo dwie z plastiku.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Lady Mayer
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: lanca ci w...
Kontakt:

Post autor: Lady Mayer »

hejka, kolejne pytanie:
w czym rzeźbicie większe modele, wielkości smoka czy zacniejszego demona? drugie pytanie - jaką macie strategie ich modelowania? Najpierw robicie ogólnego wipa a potem dolepiacie detale czy raczej na szybko, póki masa jest plastyczna i rzeźbicie jeden detal z jednej bryły, dajmy na to głowe i potem łączycie wszystko w całość? mówiąc prościej - od ogółu do szczegółu czy na odwrot? :D Czy może jeszcze zupełnie inaczej? ;)

pozdrawiam
"Żarty na bok, jak powiedział król Dezmod, gdy wśród uczty goście nagle zaczęli sinieć i umierać. "
A.Sapkowski

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ja się tam na rzeźbieniu nie znam, ale z tego co czytałem, to najpierw rzeźbi się ogólny model, bez detali, które dorabia się później. Brzmi to sensownie.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja tam robię szkielet druciany, jeśli to coś dużego. Potem ogólny zarys z np: poxiliny. Jest tania i wytrzymała. Wszystko modeluję etapami, raz po razie. Wcześniej całą mantykorę ulepiłem w poxilinie :P Teraz bym po prostu na powierzchnię dał GS.

Awatar użytkownika
Lady Mayer
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: lanca ci w...
Kontakt:

Post autor: Lady Mayer »

hm, moje pytanie bierze się stąd, że moje niewielkie doświadczenie bierze sie jedynie stąd że majstrowałam trochę w glinie. Uczono mnie, że rzeźbiąc powinno się raczej wydobywać formę z bryły "odejmując" od niej, a nie dolepiać. Przy czym oczywiście glina jest zupełnie innym materiałem niż gs. niemniej zastanowiło mnie jak modelarze ogarniają większą skalę by wszystko się potem, się po nie-rycersku wyrażę, kupy trzymało :wink:

poza tym - poxilina jest po zaschnięciu krucha czy raczej giętka? na ile godzin pozostaje ona plastyczna?

z góry dzięki za odpowiedź :)
"Żarty na bok, jak powiedział król Dezmod, gdy wśród uczty goście nagle zaczęli sinieć i umierać. "
A.Sapkowski

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jest bardziej krucha i twarda, ale jeśli zaschnie finalnie po paru dniach to jest jak kamień prawie.
Czas zabawy? 10min :mrgreen: Potem twardnieje.

Władca Nie-śmierci
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Władca Nie-śmierci »

Jakiej masy użyć by klonować tak bitzy http://youtu.be/ub70AU5RfmI
Ps ten plastik można kupić tu http://allegro.pl/wielorazowa-masa-do-p ... 36448.html

Władca Nie-śmierci
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Władca Nie-śmierci »

to jakie masy użyć :?: :!:

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

hej hej
potrzebuję lekko odbić fragment metalowej głowy i szyję smoka, może nawet próbować ją sklonować kawałkami i zastanawia mnie czy jak kupię trochę brown stuffu by zrobić z tego formę to to się nada? do odbijania w niej elementów z Green stuffu.

dzięki z góry za podpowiedzi
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Dako
Wałkarz
Posty: 52
Lokalizacja: k/Poznania

Post autor: Dako »

Do szybkiego i łatwego klonowania bardzo dobrze nadaje się OYUMARU
Link do testu:
http://alternatywy40k.blogspot.com/2011 ... -pare.html
Można kupić na ebay-u http://cgi.ebay.pl/Oyumaru-Modeling-Com ... 35b2d56f7b (przynajmniej ja tam swoje kupiłem)
Ewentualnie Polymorph / InstaMorph dostępne na allegro.

ODPOWIEDZ