Glazing

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ok spoko , ale po ostatatnich Twoich postac , mam wrazenie ze nastepny Twoj post wygladalby tak " kurka a jakie jest pozostale 99% " po czym kurka by odpowiedzial i znowu wyszedlby OT.

Moze ja tym razem wyszedlem za bardzo przed szereg i powtarzam , glazami da rade zrobic rdze :)

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

jako że były przedtem opieprzy za zakładanie nowych tematów skoro jeden już jest piszę w tym...Tak wiem pewnie ktoś wstawi zaraz kartę że jestem grabarz i odkopałem temat sprzed 5-ciu miesiecy...trudno. miałem spooooooro a nawet więcej prób tej techniki ale za każdym razem taki sam efekt wywołany brakiem doświadczenia oraz tym że próbowałem samemu się nauczyć bez niczyjej pomocy...niestety nie da rady w ten sposób... proste pytanie...
jak tym malować?nie mam na myśli definicji , ją znam, cieniutka warstwa farby wody i ludwika nakładana w celu wygładzenia przejść itp itd. warstwę odpowiednią umiem zrobić. ale na jakie miejsca dokładnie nałożyć ją?powiedzmy że malujemy płaszcz, nałożymy te 8 czy ileś warstw farby "normalnie" a potem zaczynamy glaze'ować... nakładamy jedną warstwę czy duuużo?za każdym razem glaze kładziemy równomiernie ?np. kwadrat
-----------
-----------
-----------
-----------
czy może coś takiego, taka piramidka?
_.-----
_-------
.---------
-----------
a może proste schody?
-----
------
-------
--------
Przy czym lewa strona to jest np dark angels gr. przy stosowaniu glaze ta sama farbą nakladaną na np snot gr

czy ktoś z malarzy którzy opanowali tę technikę mógłby zrobić jakiś prosty tutorial? chociażby pokazany jeden płaszcz lub cokolwiek innego...
wiem że to jest trudna technika ale nie udało mi się znaleźć jeszcze polskiego tutoriala , niestety nie każdy ma opanowany angielski aby być w stanie go zrozumieć wystarczająco dobrze a po translatorach można zgłupieć

tak więc zapytam jeszcze raz... czy mógłbym poprosić i liczyć na to że ktoś poświęci chwilę czasu aby zrobić zdjęcia o opisać jedną z swoich prac?

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

Ja nie nakładam żadnej warstwy "normalnie" - wszystko rozjaśniam glazami, do tego chyba tutoriala nie trzeba :).

A jeśli trzeba to tutorial (jak zresztą wiele innych) jest na Brush Thralls
http://www.brushthralls.com/painting-te ... ium-4.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Zjedziecie mnie może ale do odważnych świat należy xD Czy może ktoś objaśnić w tym temacie zastosowanie Glaze'ów od GW? Najlepiej na przykładach/w formie tutka.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Używasz ich jako bardziej transparentnych washy lub dodając wody jak zwyklych glazów.
Tu masz przyklad:
http://fantasygames.com.pl/blog/plaguebearers/
Yes, it’s painted only with GW glazes and washes + white paint.
P.s.: cieszę się że ktoś jednak jest w stanie wyszukać odpowiedni temat zamiast zakladac nowy =D>
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Ok, dzięki. Czyli dla mojego averlandu zakupię żółtego glaze'a. Dodałbym wtedy biały jako końcowe wyciągnięcia na żółtym, ale żeby złagodzić kontrasty użyję glaze'a żółtego na granicy (z grubsza) między białym, a poprzednim kolorem. Dobrze kombinuję?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

powinno dać rade :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Możesz skonkretyzować, co to znaczy bardziej transparentny wash?

Więc żeby używać nowych glazy, jako glazy muszę je koniecznie rozwadniać?

Mam pełną paletę washy, czy opłaca mi się kupować również glazy, jeśli chcę korzystać z techniki glazeowania?
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

mnp21 pisze:Możesz skonkretyzować, co to znaczy bardziej transparentny wash?
mniej pigmentu więcej medium
mnp21 pisze:Więc żeby używać nowych glazy, jako glazy muszę je koniecznie rozwadniać?
można nabierać mniej na pędzel i kłaść cieńsze warstwy
mnp21 pisze:Mam pełną paletę washy, czy opłaca mi się kupować również glazy, jeśli chcę korzystać z techniki glazeowania?
Tak naprawdę żeby malować glazami wystarczy pędzel, woda, farba, odrobina wprawy i dużo cierpliwości :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Czytając ten temat można dojść do wniosku, że glazów używa się do łagodzenia przejść między odcieniami głównie. A moim zdaniem jest wręcz na odwrót. Właśnie glazami nadajemy te różnice w odcieniach/kolorach przeca... Jak mamy zwykły metaliczny kolor to można go washować, można glazować, można tez używać obydwu tych technik. Jestem początkujący w glazowaniu, zaczynam dopiero próby z tą techniką, ale z tego, co widzę, jest zupełnie inna od washowania. Washem się zalewa (mniej lub bardziej) daną powierzchnię, natomiast glazowanie nie różni się zbytnio od malowania. Też trzeba uważać, żeby nie zostawiać za dużo glaza, bo robią się plamy wtedy. Jak chcemy jakieś miejsce rozjaśnić/wzmocnić efekt koloru glaza, wtedy trza wielokrotnie nałożyć tego glaza w pożądanym miejscu. Wtedy trochę to przypomina layering znowu, bo w kierunku ośrodka , w którym jest maxymalne np. rozjasnienie trzeba nakładać coraz więcej warstw glaza. Jeśli piszę bzdury, proszę kogoś, kto ma praktykę w tym temacie o sprostowanie moich wypocin, ew. skasowanie posta.
A temat jest wart rozwinięcia, bo glazing przynosi wspaniałe efekty, choćby widoczne w pracach c'tana... Szkoda, że jakoś nikt nie walnął jakiegoś tutka z prawdziwego zdarzenia. To, co udało mi się znaleźć, jest jakieś takie ... mało konkretne...

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Tutaj jest tutorial:

http://massivevoodoo.blogspot.com/2009/ ... lazes.html

albo tutaj filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=xfnmDVfgxSM



Szukanie nie boli.

Znając życie, to pewnie ktoś zaraz zapyta, do czego służy glaze medium? Jest to medium, które w znaczny sposób ułatwia malowanie tak mocno rozcieńczonymi farbkami. Ze względu na to, że krople wody mają własne napięcie powierzchniowe to krople wody z farbką zbierają się do kupy co niweczy malowanie. Medium powoduje, że cząsteczki farbki nie zbierają się do kupy, tylko rozłażą się po powierzchni, a o to nam właśnie przecież chodzi.

Awatar użytkownika
Belzebub
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Belzebub »

Dzięki za tutka. Trzeba będzie wreszcie przetestować tą technikę. Coś podobnego już robiłem, ale używałem wody zamiast medium.
Już nie mogę się doczekać efektów pierwszych prób...

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Dawno, dawno temu, w zamierzchłych czasach przed "wynalezieniem" przez Genialnego Wydawcę glaze medium do zmniejszania napięcia powierzchniowego z powodzeniem używano płynu do mycia naczyń, można tez używać gliceryny jako medium.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

To GW też sprzedaje glaze medium? Nie wiedziałem nawet ;-) ja tam używam z vallejo.
Tak, masz w pełni rację, można używać płynu do mycia naczyń, z tym, że są drobne problemy jak możliwość zmiany odcienia farbki, zagęszczenie mieszanki i jeszcze jeden dość ciekawy efekt: zapach :mrgreen:
Swoją abomkę malowałem, używając płynu do mycia naczyń, przez co później figurka miała dość osobliwy zapach ;-)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

To w jakich proporcjach Ty to Wariax mieszałeś ;)? Ja tam maluję z płynem i jest ok. Dosłownie kapka wystarczy.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Abo ja wiem. Jakoś też nie specjalnie dużo tego dawałem. Widać to jakiś intensywny płyn musiał być. :wink:

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

Swojego czasy słyszałem ze woda destylowana (demineralizowana) jest bardzo dobra bo nie zawiera tego syfu co nam z kranu leci i się w czajnikach osadza więc maluję na destylowanej. Nie widzę wielkiej różnicy. Może któryś z profesjonalistów by dostrzegł.
Co do zmniejszania napięcia powierzchniowego wody to ja dawałem 2 - max 3 krople ludwika na kubeczek wody.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Witam. Czy lehmian medium od gw to odpowiednik glaze medium od vallejo?
Warte to pieniędzy? Glaze medium zaczyna mnie denerwowac bo szybko się zbiera osad na dnie(położenie na bok buteleczki nie wiele daje)
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

jest "mniej więcej z tego samego typu produktów"

czy działa tak samo, to nie mam pojęcia
Obrazek

ODPOWIEDZ