Glazing

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Glazing

Post autor: Ratzing »

Mógłby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak glazować metaliczne farbki? Bo cholera próbowałem i nic mi z tego nie wychodziło.
Acha, mówiąc łopatologicznie mam na myśli prawdziwą łopatologię czystej formy :D

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Masz nalozony jakis kolor metaliku , nastepnie bierzesz ink ( kolor w zaleznosci jaka armia) i go bardzo rozwadniasz , ale ogolnie tak bardzo , ze odcienia tego inka bardzo malo widac... Nastepnie czekasz az wyschnie i powtarzasz czynnosc kilka razy - mozesz jednym kolorem mozem roznymi , na koniec po krawedziach highlihtujesz jakims jasnym metalikiem...

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Witam
Jaki efekt dzięki temu można uzyskać?

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Jakie efekty??...........SWIETNE!! Metal wyglada jak na zywo.
Glaze to moim zdaniem najladniejsze metaliki, sam ucze sie tej techniki i musze przyznac ze daje zarabiste efekty.
Polecam ta stronke, gosc maluje top class i sa tam tutoriale.
http://www.jrn-works.dk/

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

temat można powiedzieć z nieba spadł :D maluje sobie wampira ale miecz malowany metalikami malowałęm pierwszy raz (w lizakach ich nie mam w ogole) i nic mi nie wychodzilo... a jaki kolor inka polecacie na blood dragona z czerwona zbroja (nie GW ale to nieistotne)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Warto też spróbować glazingu niekoniecznie inkiem, tylko zwykłą (i baaaardzo rozwodnioną) farbką.
Przy okazji polecam korzystać z flow-impovera, może być płyn "ludwik" lub dowolny inny detergent, który zmniejszy napięcie powierzchniowe. Zapobiegnie zaciekom i pozwoli farbce bardziej równomiernie rozłożyć się po krytej powierzchni.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Tomash ma racje: dodajac plynu do mycia naczyn, sprawiamy ze "ink" lepiej sie rozklada na powierzchni.
Oczywiscie nie tylko inkami ale i zwyklymi farbami rozwodnionymi do granic mozna uzyskac fajne efekty, rozne brazy czy czerwienie tworza fajne efekty na metalikach.

Awatar użytkownika
High Elf
Mudżahedin
Posty: 233
Lokalizacja: Klub Kult Wwa

Post autor: High Elf »

O płynie nigdy bym nie pomyślał. Będę musiał spróbowac...
Jakich kolorów do glazingu używacie najczęściej?

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

ja na próbe zrobiłem Red Gorem, i nie wiem czy ten kolor jest zbyt odpowiedni ale mi się efekt podoba :D moim zdaniem to kolor wedle uznania dobierać

Awatar użytkownika
High Elf
Mudżahedin
Posty: 233
Lokalizacja: Klub Kult Wwa

Post autor: High Elf »

Ja preferuję czarny i brązowy, z kolorowymi to na wardancerze Zoxa próbowałem i efekt był nawet spoko.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Przy okazji polecam korzystać z flow-impovera, może być płyn "ludwik" lub dowolny inny detergent
Czy jak się spytam w sklepie pani czy ma flow-impovera to się ona domyśli że mi o ludwika chodzi? :)

Dzięki za wszystkie porady, niedługo będe miał okazję się z tym pobawić na czołzenach

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Szczurza Jucha pisze:Czy jak się spytam w sklepie pani czy ma flow-impovera to się ona domyśli że mi o ludwika chodzi? :)
Nie :)
Detergenty to "nieoficjalne" flow improvery, takie prawdziwe to sprzedają firmy produkujące farbki - Vallejo czy Reaper.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Polecam też klej do drewna. Rozwadniamy do konsystencji inku i następnie mieszmy z dowolnym kolorem (oczywiście też konsystencji inku) pamiętając ze po wyschnięciu farba blednie (przy dobieraniu odcienia) . NIezły efekt.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Glazy sa swietne na metalach , ale nietylko - do duzych powierzchni glazy tez sa idealne - ja zawsze na plaszczach uzywam , daje to efekt smuklosci.

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

A ile tego ludwika w proporcjach do "inku" ?

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Jedna kropla na kubeczek wody którą rozwadniasz farbkę. Z tym, ze ja używam orginalnego Ludwika, przy innych płynach musisz dobrać - żeby się NIE pieniła!!!!!!!!

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

ok. wielkie dzięki za info :D

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Najlepiej poeksperymentować. Na moim blacie do malowania ostatnio zagościł cały słoiczek (chyba po kliszy do aparatu, nie miałem akurat wolnego mixing pota) ludwika. Spróbuj rozrobić potrzebny kolor na palecie, dodać wody, a następne małą kroplę ludwika (sprawdza się postawienie jej obok jakimś osobnym pędzlem). Cuda działa!
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

jeśli chcę uzyskać metaliczną purpurę to czy glazowanie powiedzmy ink purple, a następnie rozjaśnianie krawędzi mithrilem będzie ok ? I czy jak np. nie mam black inka to czy glazowanie zwykłym rozwodnionym czarnym będzie ok ? (tzn. czy efekt będzie dużo gorszy)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Co do pierwszego pytania: spróbuj ;)

Co do drugiego: efekt będzie nie gorszy, a inny. Zwykła farba po nałożeniu laserunku (polska nazwa na glaze) zmatowi powierzchnię (często bardzo pożądany efekt!) i złagodzi kontrasty - tusz (ink) natomiast będzie się świecił i podbije kontrasty.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ODPOWIEDZ