Empire armylist by Sa!nt

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3144
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Ja tylko powiem od siebie, że takie same lamenty podnoszą się przy wyjściu każdej kolejnej armii, vide nowe lizaki i ch enginy (przegięte i w ogóle nie do zdarcia na papierze). Jutro gram testową grę, napiszę co i jak.

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Ogólnie nie uważam by wasze dzieło było przegięte bo zawsze znajdą się jak mówicie kolesie którzy będą płakać, że przegrywają nagle z dawniej mizerną armią...Wpełni zgadzam się z Tobą pelcu...
Chodzi tylko o to,w mojej ocenie, że trzeba pewne rzeczy wyważyć gdyż mogą być niedoszacowane lub przeszacowane w wartości lub swoich mżliwościach - osobiście czekam,aż Wy sami twórcy zagracie na swoim dziele i znów wspólnie dojdziecie do konstruktywnych wniosków, bo ja mogę sobie pisać jakie mam odczucia ale to wam niewiele powie póki sami tego nie doświadczycie...Więc czekam na Waszą errate drodzy Panowie:]

Awatar użytkownika
azrael88
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Kielce

Post autor: azrael88 »

To co napisał Kolega Grający Dark Elves to zwyczajne "pier..enie o szopenie", innymi słowy narzekania kogoś kto myśli iż ma monopol na lepszy armylist bo jego dex wyszedł niedawno. Dokładnie jest jak pisze Myth - jeno się nowy dex ukaże i juz jest jęczenie jakie to przepakowane, jakie niezbalansowane, jaki to następny mamy w batlu samograj... szkoda słów.

Osobiście jedynie BoR uważam za zbyt silny, reszta jest najs i mam nadzieję, że uda mi sie ta listą zagrać niebawem.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Myth pisze:Ja tylko powiem od siebie, że takie same lamenty podnoszą się przy wyjściu każdej kolejnej armii,
Roznica jest taka, ze tamto są oficjalnie wydane podreczniki, ktore sa powszechnie akceptowane z założenia. A tu mamy do czynienia z tworem jednej grupy hobbystów, który musi znalezc uznanie drugiej grupyt hobbystów (czyli graczy pozostałych armii). Tu trzeba grac troche bardziej ostroznie, zeby pomyslu nie spalic zaraz po pierwszym turnieju, na ktorym Wasza armia dokona rzezi. Bo wtedy nie bedzie "ograniczmy to hobbystyczne imperium", tylko bedzie: "wymyslili sobie armie do wygrywania. Nara, wiecej tego nie pokazujcie" i sie skonczy dyskusja. Dobrze miec tego swiadomosc.

Ja Was w pelni popieram w temacie tworzenia nowego, lepszego i ciekawszego army booka. A poniewaz chce, zeby Wam wyszło, dlatego kraczę. Życzliwie. :)
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3144
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Jak najbardziej doceniam i rozumiem Bless, nie do Ciebie piłem, po prostu ten cytat z gg na poprzedniej stronie był taki jakiś... nierzeczowy i to o nim pisałem ;-) Aż żałuję, że nie mam jak zagrać z Tobą jakiejś testowej gry ;-) Chyba że bywasz w Krakowie albo w Bielsku-Białej?

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

A jakby tak Banner of Reloding a raczej jego zasady wzbogacić i dołożyć zapis, że mogą wystrzelić poraz drugi w Friendly shooting phase gdy unitu zda test Inicjatywy?

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Ja bym mu zmienił nazwę i zamiast drugiego strzału dał np. +1 albo +2 do BSa wszystkim przebywającym w oddziale, zabawy z BSem dają mniejsze pole do przegięć niż dodatkowe strzał IMO
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

W jego wypadku najprostsze rozwiązanie to one use only. W wielu armiach jest sporo sztandarów, które można użyć tylko raz.


EDIT

a to z innej beczki jeśli jeszcze ktoś nie wie...bardzo interesujące i ...

http://www.cytadela.pl/modules.php?name ... le&sid=950
Ostatnio zmieniony 7 lut 2009, o 10:51 przez Grand Admiral Thrawn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

Grand , ubiegłeś mnie. Właśnie o tym pisałem. 8) Jestem za one use only...
Ja Was w pelni popieram w temacie tworzenia nowego, lepszego i ciekawszego army booka. A poniewaz chce, zeby Wam wyszło, dlatego kraczę. Życzliwie.
Dzięki Ci za to.

Uważam, że na wstępie listy powinniśmy napisać coś wzniosłego. :lol2:

Coś w rodzaju błogosławieństwa Sigmara:

Obyście na polu bitwy nigdy nie spotkali dwóch Steam Tanków i Świętego ołtarza,
Obyście nigdy nie spotkali 4 armat, 2 Steam Tnków i 4 magów poganianych przez ciężka kawalerię...

Celem naszym jest by Imperium było tak różnorodne, jak różnorodny jest jego fluff i byście takie imperium spotykali na stolach, czyli by były to zakony rycerskie, by były to regimenty żołnierzy imperium, by były to armie owładniętych religijnym zapałem biczowników.

Przycieliśmy Altar -->150 ; Jeden czołg na 2k ,
to na co mogą teraz narzekać...? Koszty piechoty spadały w innych armiach nieproporcjonalnie do naszej.
Ostatnio zmieniony 7 lut 2009, o 11:44 przez pelcu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Właśnie myślałem o Banner of Reloading i drugim rozwiązaniem jest koszt +5 w górę i trzeba będzie brać Generała Imperium lub BSB aby zrobić sobie górkę strzelniczą. Ja jestem za takim rozwiązaniem.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Grand Admiral Thrawn pisze: a to z innej beczki jeśli jeszcze ktoś nie wie...bardzo interesujące i ...

http://www.cytadela.pl/modules.php?name ... le&sid=950

Dziwna sprawa grywalne jednostki wycofywane ze sprzedaży ?? Mają zastępstwa?? Może to zwiastuje upadek GW, bądź wprowadzenie masy plastików o których notabene nic nie słychać bądź bardzo mało???

Co do Sztandaru ....a dlaczego my nie możemy mieć czegoś przegiętego??? Każda armia ma coś ciekawego a my nic..nic co by zwiewało sen z powiek przeciwnika...bo warzywa do tej listy nie zaliczę...Gdyby natomiast coś przy tym grzebać to z pewnością moim zdaniem nie zwiększenie kosztu Saint bo nikt by nie brał bsb po to by wstawić go do strzelców raczej mało opłacalne rozwiązanie...ewentualnie można wprowadzić one use only to wydaje się sensowniejsze a najsensowniejsza propozycja +1 BS dla unitu....
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

No to zostawmy go tkaim jaki jest:] bo przecież jeśli będzie miał tylko ten jeden unit strzelców to sobie ine poużywa sztandaru...:p

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Figurkii są wycofywane ze sprzedaży i mają niby limitowane seriie aby podnieść cenę. A pakują je często w takiej ilości, że aby coś konkretnego zrobić trzeba kupić pudełko więcej.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Generalnie dość sympatyczny ten army list - dobra robota.

Pozwole sobie przytoczyć tylko kilka sugestii 8)
Sadzę że wszyscy się zgodzą że podstawowy problem imperium to koniecznośc ugrywalnienia klocków piechoty. Dlatego IMHO niegłupim pomysłem byłoby umożliwienie wykupywania Warrior Priesta (bądź słabszego odpowiednika) jako czempiona do klocków walczącej piechoty. Miałby on wtedy możliwośc wykupywania tylko kapłańskich przedmiotów.

Druga kwestia to Steam tank - proponuję umiescić zapis że przeciwnik uzyskuje punkty za wbicie połowy ran, mam nadzieję nie muszę wyjaśniać dlaczego :)
uohn
Trzecia sprawa Kosa Mora - realnie jest to halabarda z kiling blowem (no chyba że ktoś wystawi pieszych bochaterów :wink:, u starych HE podobny Honor - SM-Master :lol2: kosztował 40 pkt. może więc zwiększyć koszt punktowy do 30 pkt.


trzymam kciuki i powodzenia,
miłego,
ŻABA

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3144
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Czemu miałaby być połowa za czołg? Chyba tylko dlatego, żeby próbować zdobyć przyklask części oceniających z innych armii... Ja tam myślę, że czampion specjalny nie jest potrzebny piechocie, w większości wypadków i tak nie dożywałby oddawania przeciwnikowi.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

generalnie zostały zmienione na lepsze zasady czołgu, który akurat niezle sobie radzi bez jakiejkolwiek ingerencji... :? , żeby nie przedłużać zbednie dyskusji dot. połowy punktów za tanka powiem prosto wystarczy odrobina przyzwoitości tank to odpowiednik np. wrightów - niektóre armie mają naprawdę z nim duuuży problem, dlatego nie mam żadnych oporów przed cięciem różnych potworków a wydaje mi się że na nowej wersji raczej zyskał :lol2:
natomiast bez fajnych bonusów dla zwykłej piechoty... nie będzie po prostu wystawiana :cry: bo w obecnym stanie nie widzę zbyt wielu zachęt ku temu - choć może się mylę :) generalnie takie smaczki jak dodatkowa kostka dispela, przerzut paniki, stubborn w pierwszej turze czy maszerowanie przez trudny teren znacznie ugrywalniają trepów, i sądzę że tu tkwi siła takiego rozwiazania a nie w dodatkowych 2 atakach z S4 :wink:

pozdrówki,
Ż.

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Żaba, smaczkiem którego Ci brakuje ma być zasada Commanding Presence. Do tego oddziały halabardzistów i włóczników zostały znacznie wzmocnione.

Jeśli chodzi o połowę punktów za nowy czołg - ja akurat byłem za - przeciwnik musi się teraz mocniej napracować, aby wyłączyć go z gry, więc należy mu się za to jakiś punkt.

Banner of Reloading jest do tej pory najbardziej kontrowersyjną rzeczą - nie dziwie się. Z pewnością jest do korekty. Cieszy, że wiele innych spraw, które były punktami zapalnymi przy Naszej pracy, przeszło bez echa, więc prawdopodobnie zostaną zaakceptowane.

Nie widzę zbytnio problemu BS 5 u Inżyniera. Chyba nie ma się co dziwić, że heros za 100 pts, czasem coś ustrzeli, a nie ma u Nas maszyn, które by ten jego BS wyginał.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Nie mowie ze piechota nie ma lepiej bo tak nie jest - ale jak dla mnie zasluguje na znacznie wiecej - zwlaszcze ze spotkanie pokaznego jej klocka (bynajmniej nie tylko w Imperium) to spora rzadkosc a jak dla mnie wartobyloby to zmienic - obecnie niestety nie ma ona racji bytu :cry: I napewno spotka sie to z duzo wiekszym zrozumieniem niz majstrowanie przy czolgu czy helblasterze - choc oczywiscie rary maja swoje prawa :wink:

Borysek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Borysek »

Czy Captain jako BSB dalej daje zdolność commanding presence oddziałowi ?

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Tak bo cały czas jest kapitanem. BSB to tylko ulepszenie dla jednego gościa na całą armię.

ODPOWIEDZ