VC vs. Demony

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

To wole 1 kostke bo mimo bardzo pozytecznej nauki jaka jest statystyka w battu dochodzi jeszcze kostkologia i tak przykladowo gralem i w ciagu calej bitwy na inwokacji na jednej kosci niewyszlo mi tylko 2 :D
Paraszczak pisze:Wszyscy sapią na wymaxowane rozpiski, wszyscy się zarzekają, że ich to nie dotyczy, wszyscy walą na turnieje z jakimś syfem. A potem się okazuje, że g... prawda i na 30 VC, 29 ma BSB z Regeneracją, a ten ostatni to też miał, tylko nie dojechał.
Hipokryzja!

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Statystyka statystyką, a szczęście szczęściem. Myślę, że przynajmniej w pierwszej turze można spróbować na jednej kostce rzucać. Jak sie nie uda to pal licho i w następnej na dwóch dla pewności.

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Dywagowanie na ten temat to jak rozmowa dupy z łokciem ;)

Różnie się rzuca, w zależności co chcemy osiągnąć i ile mamy do stracenia, a ile do zyskania, jak bardzo chcemy wysączyć od oponenta dispelle itp.

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Jak masz -2 do rzucania to nawet na dwoch kostkach nic pewnego ze wskrzesisz bo musisz rzucic 6+ i to jest juz porazka. Mam nadzieje ze to jakis drogi banner dla sztandarowego bo jest IMO przegiety.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Morgon82 pisze:Jak masz -2 do rzucania to nawet na dwoch kostkach nic pewnego ze wskrzesisz bo musisz rzucic 6+ i to jest juz porazka. Mam nadzieje ze to jakis drogi banner dla sztandarowego bo jest IMO przegiety.
Jedyne 50 punktów, ale w Demonach zwykli sztandarowi mogą mieć sztandary do 25 punktów, więc ten sztandar wymaga BSB.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Temple Guard pisze:[
Jedyne 50 punktów, ale w Demonach zwykli sztandarowi mogą mieć sztandary do 25 punktów, więc ten sztandar wymaga BSB.
zwykli sztandarowi w demonach nie maja ograniczen punktowych na sztandary

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Shino pisze:
Temple Guard pisze:[
Jedyne 50 punktów, ale w Demonach zwykli sztandarowi mogą mieć sztandary do 25 punktów, więc ten sztandar wymaga BSB.
zwykli sztandarowi w demonach nie maja ograniczen punktowych na sztandary
Sprawdź raz jeszcze jak to wygląda. Zwykli mają do wyboru po 2 sztandary za 25 punktów, a BSB nie ma ograniczenia.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Nie widziałem jeszcze tak wygiętego sztandaru za 50 pkt, aż się boję co będzie w następnych AB.

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Będą jeszcze bardziej gięte w cenie poniżej 50 pkt. np. hydrant banner u DE za 25 pts? :lol2:

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

Czyli?
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Ten sztandar jest dlatego taki tani bo kazdy BSB u demonow kosztuje pierdylion punktow (prawie tryle co mój lord.... gdyby sztandar ten byl drozszy nie bylby taki grywalny... zresztą najwiękrzym probleme demonow jest wybór który z nich wiżiać (+D3 też jest fajne, -2ld albo wlasnie sundering)

@Wertyg
Hydra banner daje +1 atak w pierwszej tuże walki (każdej), +1 i mountom i jeżdżcom...(kosztuje teraz 80 pkt.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Temple Guard pisze:
Shino pisze:
Temple Guard pisze:[
Jedyne 50 punktów, ale w Demonach zwykli sztandarowi mogą mieć sztandary do 25 punktów, więc ten sztandar wymaga BSB.
zwykli sztandarowi w demonach nie maja ograniczen punktowych na sztandary
Sprawdź raz jeszcze jak to wygląda. Zwykli mają do wyboru po 2 sztandary za 25 punktów, a BSB nie ma ograniczenia.
ty sprawdz. nigdzie nie ma takiego zapisku o ktorym mowisz w armybookach

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Shino pisze:
Temple Guard pisze:
Shino pisze:zwykli sztandarowi w demonach nie maja ograniczen punktowych na sztandary
Sprawdź raz jeszcze jak to wygląda. Zwykli mają do wyboru po 2 sztandary za 25 punktów, a BSB nie ma ograniczenia.
ty sprawdz. nigdzie nie ma takiego zapisku o ktorym mowisz w armybookach
Oto, na przykład, fragment z opisu Bloodletterów:

The Standard Bearer may have one
of the following Daemonic Icons:
Skull Totem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .25 pts
Icon of Endless War . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .25 pts


Czy według Ciebie sztandarowy może wziąc inny sztandar? Bo według mnie NIE, Bloodletterzy mają do wyboru tylko te 2 sztandary i basta.

A oto opis BSB:

*BATTLE STANDARD BEARER
One Herald in the army may carry the Battle Standard for
+25 points. The Battle Standard Bearer may not be the
army’s General. The Battle Standard Bearer can choose a
single Greater Daemonic Icon from the list opposite – this is
in addition to any Daemonic Gifts he wishes to choose.
Standard of Chaos Glory . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .125 pts
Banner of Hellfire . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .100 pts
Great Icon of Despair . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .75 pts
Banner of Unholy Victory . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .50 pts
Great Standard of Sundering . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .50 pts


Tak więc BSB nie może z kolei brać tych sztandarów za 25 punktów (co jest niespotykane w innych armiach).
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Sprzeczacie się o bzdurę chyba.
Shino chyba chodzi o to, że nie ma ograniczeń PUNKTOWYCH. A to, że mają do wyboru tylko dwa sztandary to inna sprawa :P
Nie mam pojęcia o co innego może chodzić.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Temple Guard pisze:
Shino pisze:
Temple Guard pisze: Sprawdź raz jeszcze jak to wygląda. Zwykli mają do wyboru po 2 sztandary za 25 punktów, a BSB nie ma ograniczenia.
ty sprawdz. nigdzie nie ma takiego zapisku o ktorym mowisz w armybookach
Oto, na przykład, fragment z opisu Bloodletterów:

The Standard Bearer may have one
of the following Daemonic Icons:
Skull Totem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .25 pts
Icon of Endless War . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .25 pts


Czy według Ciebie sztandarowy może wziąc inny sztandar? Bo według mnie NIE, Bloodletterzy mają do wyboru tylko te 2 sztandary i basta.

A oto opis BSB:

*BATTLE STANDARD BEARER
One Herald in the army may carry the Battle Standard for
+25 points. The Battle Standard Bearer may not be the
army’s General. The Battle Standard Bearer can choose a
single Greater Daemonic Icon from the list opposite – this is
in addition to any Daemonic Gifts he wishes to choose.
Standard of Chaos Glory . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .125 pts
Banner of Hellfire . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .100 pts
Great Icon of Despair . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .75 pts
Banner of Unholy Victory . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .50 pts
Great Standard of Sundering . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .50 pts


Tak więc BSB nie może z kolei brać tych sztandarów za 25 punktów (co jest niespotykane w innych armiach).
no nadal nie ma zapisku ma take standard up to ... points z tego co mowiles to wynikalo by, ze herald moze brac sztandary markowe a tak nie jest...

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Shino pisze:no nadal nie ma zapisku ma take standard up to ... points z tego co mowiles to wynikalo by, ze herald moze brac sztandary markowe a tak nie jest...
OK, oficjalnie takiego zapisu nie ma, ale w praktyce zwykli sztandarowi są bardzo ograniczeni, bo mają do wyboru tylko po 2 sztandary przypisane swojemu bogu, a tak się śmiesznie składa, że są to sztandary po 25 punktów (wyjątek - jeden z tzeenchowych kosztuje 15 punktów). Twój post potraktowałem jako podważenie mojej wypowiedzi, że sztandar z -2 do casta wymaga BSB. A więc powtarzam, by nie było wątpliwości - choć w wielu armiach oddziały mogą brać sztandary do 50 punktów, to w wypadku armii Demonów ten sztandar, choć kosztuje 50 punktów, wymaga BSB.
I w żadnym momencie nie sugerowałem, że Herald może brać te sztandary dla oddziałów, wręcz w poprzednim poście podkreśliłem, że nie może.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Cinkos
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Cinkos »

Ja bym nowymi demonami pogonil VC bez problemu:) tak samo co maja powiedziec WE na nowe demony?Jak dla mnie moga popatrzec jak tremenowi Bloodthirster raczki odlamuje i overranuje w 1 turze:) Demony sa mocne i mozna nimi mocno namieszac zarowno w magii - tzeenth jak i w hth.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Fajnie, ze czujesz sie mocny swoimi zabawkami :-)
Tylko, że w WFB to jak ktoś gra tymi zabawkami też ma jakieś tam znaczenie - co prawda jak się okazuje, z wyjściem każdego booka co raz mniejsze, ale nadal ma.

Dlatego bym był ostrożny w rzucaniu textów w stylu "ja to bym zjechal bez problemu" nawet stosunku do Dark Elfów ;-)

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Ish
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Łask

Post autor: Ish »

jak ja lubie grac z ludzmi ktorzy nie doceniaja przeciwnika:D

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

tacy ludzie nie tyle nie doceniają przeciwnika co graja na rozpie ściągniętej z netu..

Zablokowany