demony chaosu - jak zaczac ?

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Re: demony chaosu - jak zaczac ?

Post autor: Piotr P. »

KrzysiekW pisze: Kurde, a ktoś o bardzo podobnej (wręcz tej samej) ksywie jak Ty zgłaszał się na "Płomienie Fenixa" w kombinacji Bretonnia z Demonami... ;)
Przeszkadza Ci to?? W moim przypadku demony mam już ze 3 lata (oczywiście dokupiłem sobie co nico, ale pierwszy turniej demonami zagrałem właśni jakieś 3 lata temu). I wcale nie chce na siłę grać ta armią, ale na dzień dzisiejszy to jedyne armie jakie mam w domu. Mam jeszcze orki, ale niestety mam do nich traumę, po pojechaniu sobie nimi na jednego mastera.

I myślę, że chorda zgniłych demonów nie jest aż tak straszna, jak demony cincza czy korna. :wink:
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Green Knight pisze: Przeszkadza Ci to??
Ależ skąd, bardziej wzbudziło uśmiech na zasadzie kontrastu. :) Mnie niewiele rzeczy przeszkadza na tyle, żebym je komuś na forum wytykał.
Green Knight pisze:I myślę, że chorda zgniłych demonów nie jest aż tak straszna, jak demony cincza czy korna. :wink:
Ano nie jest, a za to jaki klimat. Do mnie Papa zawsze jakoś najmocniej trafiał, zwłaszcza modele wcześniejszych edycji. Nie dorobiłem się tylko GUO... :(

P.S. Ładna sygnaturka. :)

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

KrzysiekW pisze: Nie dorobiłem się tylko GUO... :(

P.S. Ładna sygnaturka. :)
Mi osobiście bardziej podobają sie nowi plaguebearerzy. starzy byli tacy sobie.

Też nie dorobiłem sie jeszcze GUO i raczej nie prędko sie dorobię, gdyż wszystkie wersje tego modelu wydane przez GW są beznadzieje. Bardzo podoba mi sie Forge worldowy, ale jego cena mnie odstrasza.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Green Knight pisze: Mi osobiście bardziej podobają sie nowi plaguebearerzy. starzy byli tacy sobie.
Miałem na myśli raczej modele starych czempionów do Chaosu, tudzież palanquina (nowy, choć większy, mniej mi się podoba). Np. model "Pan Mucha" jest przekozacki na czempiona plagusów i tak go też wystawiam. :) Natomiast same plagusy - fakt, nowsze ładniejsze (żona dziś maluje tego z dodatkową główką :) ).
Green Knight pisze: Też nie dorobiłem sie jeszcze GUO i raczej nie prędko sie dorobię, gdyż wszystkie wersje tego modelu wydane przez GW są beznadzieje. Bardzo podoba mi sie Forge worldowy, ale jego cena mnie odstrasza.
FW-owy masakruje, rzeczywiscie - ceną również. Całkiem stare mi się nie podobają, natomiast ten ostatni IMO uszedłby.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Przepraszam ,że wskrzeszam ,ale chciałbym zobaczyć rozpiskę na 1k standardową na khornie i nurglu ( wiadomo flamery itp. ) Mam grać z gościem a nie wiem czego się mogę spodziewać , szukałem jakis rozp ale doszedłem do 10 strony i nic nie znalazłem:( mogę was prosić o tą przysługę??

z góry dzięki pozdro

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

ponawiam prośbe

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

chciałbym się dowiedzieć co opłaca się kupić do core'ów ??? ja planuję mieć 3 x 10 horrorków czy lepiej wprowadzić w miejsce jednego unit'u deamonetki albo bloodletterki (o furiach nie wspominam bo do podstawa ;) ) ??? Słyszałem negatywne opinie o deamonetkach że są za miękkie i w kombacie nie dają rady z silniejszym wrogie.
Klops pisze:a psy są świetne na krasie.
raz widziałem jak 6 z BSB z D3 do kombatu lał się przez 6 tur walki z longami od przodu i hamkami z boku.
i jak tu nie kochać demonów :)

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

BL ze swoim heraldem na jungu lub PB z heraldem na palanquinie są naprawdę extra. Piesze demonetki są rzeczywiście miękkie za to konne są bardzo przyjemne.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

W chwili obecnej mam w swojej rozpisce zarówno horrory jak i plagusów. Pierwszy oddział traktuję jako wsparcie ogniowe - prawda że na małym zasięgu, ale przy odrobinie szczęścia 5 pocisków z siłą 5 robi małe spustoszenie. Palgusy to oddział stopujący. Należy jednak zauważyć jedną rzecz. Z punktu widzenia walki - jeśli nie mamy heralda nurgla, to oddział nurglistów tylko pod względem ostrzału jest lepszy od demonic. Demonice są szybsze, mają więcej ataków, ws i inicjatywy. Korzyścią są wiadome. Poza tym Metale a plastyk są różne cenowo... 2:1.
Bloodleterzy są również spoko, szczególnie wraz z heraldem. Hmm właściwie każdy oddział demonów z heraldem w środku - niszczy psychicznie :).

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

no właśnie zastanawiałem się nad bloodletterami bo i ekonomicznie dobrze wychodzą :D a co do heraldów to widzę w sumie zastosowanie w grze na 1,5 albo 1750 pkt miejsce tylko dla 2 heraldów (czincz i bsb), uwentulanie wciśnięcie dodatkowo drugiego czincza żeby magią ciskać ;) to lepiej deamonetki czy bloodletterów ??? :)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

By się przydało aby gdzieś ten herald tzeentcha stał... czasem zapomniany oddział goblińskich łuczników strzeli i będzie płacz : )

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

nie no jak bym się miał decydować na 2 heraldów czincza to jedynie w wypadku wystawienia 2 oddziałów horrorków ;) i do tego jakichś bloodletterów czy deamonetki ;)
Klops pisze:a psy są świetne na krasie.
raz widziałem jak 6 z BSB z D3 do kombatu lał się przez 6 tur walki z longami od przodu i hamkami z boku.
i jak tu nie kochać demonów :)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Najfajniejsze w tej armii jest to, że nawet ta słaba piechota, kiedy rzeczywiście dostanie szarże od jakiegoś nawet wygiętego oddziału, to i tak ma warda no i nigdy nie ucieknie! Wydaje mi się, że oddział Bloodków z banerem zawsze marszu to ciekawy pomysł na napierający oddział, szczególnie z heraldem :)

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Co jak co to każda demoniczna piechota po tuningu jest świetna :wink:
demonce z heraldem mające ASF a do tego dwa fajne sztandary.. Jeden daje stubborn a drugi że przeciwnik nie spierdoli.
plaguebearers to turbo twardy oddział z regenką i mają poisona. Do tego sztandar który za zadany wound poisonem dodatkowo + do CR.
Ja korzystam z letterów i daje im d6 do szarży do tego w oddziale biegnie herald na jungu więc dochodzi locus. Mam hate i KB :)
Goły oddział crowych demonów to nic wspaniałego(pomijając horrory).
Za to z upgrad'em to super jednostka która może spokojnie nabijać pkt.

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

właśnie sklejam sobie bloodletterów i zastanawiam się czy dać ich z commandem czy darować sobie i gołą 10 :) jak radzicie ???
Klops pisze:a psy są świetne na krasie.
raz widziałem jak 6 z BSB z D3 do kombatu lał się przez 6 tur walki z longami od przodu i hamkami z boku.
i jak tu nie kochać demonów :)

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

jak 10 to gołą

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

to ma być tylko dla zapchania slotu core :P bo obok stoi 15 horrorków ;)
Klops pisze:a psy są świetne na krasie.
raz widziałem jak 6 z BSB z D3 do kombatu lał się przez 6 tur walki z longami od przodu i hamkami z boku.
i jak tu nie kochać demonów :)

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

10 letterom można zrobić fcg pod warunkiem że herald na jungu będzie z nimi jeździł

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

non właśnie nie wiem czy lepiej nie dać heralda do piesków :) ?
Klops pisze:a psy są świetne na krasie.
raz widziałem jak 6 z BSB z D3 do kombatu lał się przez 6 tur walki z longami od przodu i hamkami z boku.
i jak tu nie kochać demonów :)

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Możesz go dać do psów, letterów, crusherów albo puścić wolno :wink:
Ja wolę go mieć w piechocie ponieważ tak mi się lepiej gra

ODPOWIEDZ