Moje pierwsze figurki HE

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Ichigo
Wałkarz
Posty: 59

Moje pierwsze figurki HE

Post autor: Ichigo »

Witam

Chciał bym wam przedstawic moje pierwsze, a dokładnie, 2 figurki HE... Jedna jest Swordmaster ( Zdjecie jest troche kiepskie ale da sie zobaczyc ) i Ksiąze\Princes, na Koniu... Wiec, powiedzcie co jest zle, jak malowac, jakie farby dodac, i jak zrobic ładny odcien na zbroi łuskowej, chodzi mi o ten przeswitujacy czarny : D Fotki :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

ten czarny mzoesxz narazie zrbic czarnym washem...albo blackchaos+duuuuzo wody ;]

a ogolnie to widac ze Twoje pierwsze figurki ;)

Awatar użytkownika
zether
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: k. Krakowa

Post autor: zether »

Widać, ale IMO książę wygląda lepiej. Jest bardziej estetycznie i dokładnie pomalowany, takie przynajmniej sprawia wrażenie.

Awatar użytkownika
Ichigo
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: Ichigo »

Stosowalem Biały Podkład ale doszłem do wniosku ze kiepsko widac cienie... wiec postanowiłem Black Chaosem Pomalowac, bo spreya nie miałem, i widze ze troche musze mniej farbki kłasc i bedzie ładny odcien na Luskach... Obecnie Kupiłem Blach chaos sprey, moze mi sie lepiej bedzie na nim malowało, jakies porady co do kolorystyki, lub jakie farby dodac by ładne odcienie zrobic. Tak przyznaje racje ksiąze jest estetyczniej zrobiony spedziłem nad nim cały dzien, a swordmaster 15 min xD

Chce uzyskac takie ciemniejsze kolory, bo tak naprawde ten srebny ( milthir silver ) słabo widać

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ciemniejsze kolory zbroi - to albo kupisz jeszcze jedna srebrna farbke (np boldgun metal)..i w miejscach gdzie chesz by bylo ciemniej malujesz boldgunem..a w miejscach jasniejszych mithrilem...
...a kolejnym sposobem jez uzycie inków (black ink) albo po prostu czarnej farbki... - obie te zeczy trzeba troche rozwodnic (albo bardzo) - tak by miały konsystencje bardziej wody niz farby.. i nakladac na miejsca gdzie ma byc ciemniej - srebrny troche sciemnieje.. a jesli chodzi o zbroje luskowa to "zalewasz" ja taka rozwodniona farbką.. czarny ladnie osadza sie w zagłebieniach a same luski pozostaja jasne.

oczywiscie mozesz laczyc obie techniki.. malowac kilkoma odcieniami srebrnego a potem inkowac - musisz poswiecic kilka figurek na testy i nauke.. bo figurki Princa szkoda zniszczyc, gdyby cos nie wyszło..
jak masz jakis włoczników to najlepiej na nich pocwicz :D

a poza tym.. poczytaj rozne poradniki (sa nawet na tym forum) - pokażą Ci jak uzyskiwac ciekawsze kolory i efekty :)

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
zether
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: k. Krakowa

Post autor: zether »

Co do zbroi HE to ja się wypowiadać nie będę- w życiu tego nie próbowałem, a słyszałem że maluje się toto o wiele trudniej niż zwykłą kolczugę. A vide dokładności- szybko się przekonasz, że nie da się ładnie pomalować figurki w 15 min. ;) Albo poświęcisz więcej czasu na naukę i w ogóle malowanie, albo efekty będą mizerne. :)

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

zether... a zebys sie nei zdziwil... na anjnizszych standartach TT jak amlujesz cala armie... to Ci schodzi po 15-20 minut na model... jak zamawaijacy slabo placi ;] ...ale wtedy sie poprostu marze 10 modeli na raz... i to Ci zajmuje 3,5h ;]

Awatar użytkownika
zether
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: k. Krakowa

Post autor: zether »

No, nie malowałem nigdy na zamówienie ;) Może po prostu talent masz, ale ja trochę dłużej niż 15 minut siedzę. Chyba. Kurde, właściwie to nawet tego nie mierzyłem. :P

Awatar użytkownika
Ichigo
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: Ichigo »

Mam mały problem, zaczołem malowac swoich SM , na czarnym podkładzie, kolorem zielonym, zaczołem od Dark angel green i lipa, wogole go nie widac trzeba sie dobrze przyjzec by go zobaczyc, to wziołem pomalowałem Snot green, tu troche lepiej lecz tez taki ciemny kolor.... I nie wiem co jest nie tak, tak samo ten snot green jest w nim strasznie duzo wody, ze jak sie nałada podkład, to takie smugi zostaja, tu jasniej tu ciemniej... Moze to jest wina tego ze na czarnym podkładzie robione ?

Awatar użytkownika
Chodak
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Chodak »

Wiem cos o tym :) Luknij na moich SM. Tez malowalem na czarnym podkladzie. Podstawowa sprawa - zacznij malowac od Scaly green. Na poczatku bedzie slabo widoczny, ale bedzie stanowil podklad dla kolejnych warstw zielonego. Nastepnie dodawaj do niego kolor zolty np. sunburst yelow. Mieszaj tylko te 2 kolory. Dodawaj stopniowo wiecej zoltego, tak dlugo az uzyskasz odcien jaki Cie zadowala. nakladaj duzo warstw, aby otrzymac efekt plynnego przejscia. Pamieta o rozwadnianiu farby! :) W razie pytań pisz :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/911 ... 54d10.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4cb ... 494ad.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14d ... 22bd4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a1f ... 29f2d.html

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Slaby pomysl, skoro juz jest podklad to po co robic drugi?

Ichigo poprostu jedna warstwa nigdy nie wystarczy - zrobisz 3 to nie bedzie widac smug. Zastanow sie jednak czy napewno chcesz malowac DA snot green'em ;)

Awatar użytkownika
Ichigo
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: Ichigo »

Chodak - Powiedz jakich farb uzyłes by otrzymac taki ładny efekt, piękne figurki, i ja w takiej kolorystyce tez planuje malowac... tylko cos nie idzie. Najbardziej mi sie podoba ten Zieloniutki jasny, ładny kolorek :D

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Ichigo pisze:Chodak - Powiedz jakich farb uzyłes by otrzymac taki ładny efekt, piękne figurki, i ja w takiej kolorystyce tez planuje malowac... tylko cos nie idzie. Najbardziej mi sie podoba ten Zieloniutki jasny, ładny kolorek :D
zieloniutki jasny.. to po prostu zielony + żółty :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Chodak
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Chodak »

Ten zielony, to nic innego jak mieszaniny scaly greena z sunburst yelow :) Zadnych kolorow wiecej nie używałem :)

Awatar użytkownika
Ichigo
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: Ichigo »

Nie gadaj ze tylko 2 kolory uzywałeś :D ?

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

Ichigo pisze:Nie gadaj ze tylko 2 kolory uzywałeś :D ?
Może i dwóch kolorów ale liczba warstw jest dużo ,tzn. te dwie farbki mieszane w różnym stosunku.

Awatar użytkownika
Chodak
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Chodak »

Dokladnie - do pomalowania wszystkich zielonych elementow uzylem tylko mieszanek 2 farb :) Scaly green i sunburst yelow :) Jak mowil maciek_89 nalozylem wiele warstw.

Awatar użytkownika
Ichigo
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: Ichigo »

Update, Pomalowałem kolejne figurki a własciwie, 3 figurka... :

http://img223.imageshack.us/my.php?imag ... 192yv9.jpg

http://img179.imageshack.us/my.php?imag ... 195wg5.jpg

http://img398.imageshack.us/my.php?imag ... 197dg4.jpg

PS:Jesli słabe fotki ( i trudno cos okreslic ), to moge postaram sie zrobic lepsze gdyz narazie nie mam aparatu, prosił bym o napisanie co robie zle, i rozne porady...

Awatar użytkownika
Marchon
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Marchon »

No coz, jak na poczatek to elegancko. Widac duzy progres w stosunku do pierwszych figurek. Zwłaszcza do gustu przypadko mi cieniowanie na helmie. Tak trzymaj!
- Na moim sihillu - warknął Zoltan, obnażając miecz - wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie(..).
- Ha - zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. - Więc to są słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis?
- "Na pohybel elfimsynom!"

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

nie no kurcze naprawdę duży postęp :) nawet mi się podobają te drugie oby tak dalej :D

ODPOWIEDZ