Warstadt by qc

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Re: Warstadt by qc

Post autor: Aro »

MEGA !!! =D> =D>
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4456
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Szkielety i Upiory to kolejne, po Zombie i Ghoulach, modele Nieumarłych stronników do Warheim FS.

Umieszczone poniżej zdjęcia zrobiłem w namiocie bezcieniowym, niestety póki co uczę się obsługi tego ustrojstwa i szału na zdjęciach nie ma. Nie udało mi się ustawić poprawnego balansu bieli i kości wyszły bardziej żółte niż są w rzeczywistości. Mam nadzieję, że gdy na figurkach pojawi się więcej kolorów, barwy na zdjęciach będą bliższe rzeczywistości.

Obrazek

Przy okazji zrobiłem także nowe zdjęcia pomalowanym wcześniej modelom Ghouli i Zombie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zobacz także na BLOGU.

Awatar użytkownika
Konrad
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Żary

Post autor: Konrad »

Świetnie zrobione, dosłownie czuć od nich zgniliznę =D>

Awatar użytkownika
krucjatus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: krucjatus »

Piękne, super prace mimo że to nie NMM to efekt jest świetny właśnie to najbardziej lubię w twojej galerii

Awatar użytkownika
puszkin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: puszkin »

Ładne metaliki trudniej zrobić niż ładny NMM, a QC się to udało :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4456
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Okazuje się, że Szkielety i Upiory służące w szeregach kompanii Nieumarłych do Warheim FS wymagają nieco więcej nakładów pracy niż przypuszczałem.

Po pomalowaniu kości zabrałem się za pancerze, tarcze oraz oręż i resztki szat, które okrywają kości Wygrzebańców. I o ile stalowe elementy uważam za skończone, to te z brązu wymagają jeszcze pokrycia patyną. Co do odzienie, to wybrałem barwy Altdorfu, Averlandu oraz Middenheim, przy czym niebieskie szaty i tarcze doczekają się najprawdopodobniej jeszcze białych/szarych pasów.

Szanowne państwo-draństwo ma jakiś pomysł na freehand na sztandarze?

Zdjęcia wyszły nieco przepalone - wciąż uczę się obsługi namiotu bezcieniowego - i nie wszystkie przejścia kolorów załapały się na zdjęciach, szczególnie dotyczy to żółtego, który wyszedł dość płasko. Następne zdjęcia zrobię także na jasnym tle, powinno być lepiej.

Obrazek

Zobacz także na BLOGU.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wow, naprawdę żywe kolory do nich stosujesz =D> =D> =D> . Brawa, bo w przypadku wszelkich szkieletów panuje wszechogarniające dippowanie, przez co wszystkie wyglądają podobnie szaroburo i nic poza tym. Tutaj zapowiada się zupełnie inna ekipa szkieli i to jest to :!: :!: :!: Niecierpliwie czekam na ciąg dalszy...

Awatar użytkownika
krucjatus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: krucjatus »

Może Mógłbyś dać co nieco porad co do metalików lub dać przepis na ten teraz, lub chociaż linki do jakiś dobrych tutków? a tak co do prac to świetne ciesze się
że nie malujesz NMM ale masz mega prace naprawdę szacunek =D> =D> =D>
(w żadnym razie nie czepiam się osób które malują tą techniką)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Bardzo ładne malowanie, ale nie wiem czy pasują tak czyste barwy do szkieletów. Jakkolwiek czerwony i niebieski jeszcze może być tak żółty wydaje mi się zbyt idealny. Swoją drogą bardzo chętnie zobaczyłbym filmik jak nakładasz żółty. ;) Bo bardzo ładnie to wygląda, a ja się z żółtym niemiłosiernie męczę.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4456
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dzięki za komentarze :)

Co do metalików to następnym razem zrobię tutorial, choć wielkiej filozofii tu nie ma.

Skończyłem malować figurki Szkieletów i Upiorów do Warheim FS. Pomalowałem drzewce włóczni i broni dwuręcznej, skórzane pasy i sakwy, klejnoty oraz zrobiłem patynę na elementach z brązu. Poprawiłem też kilka baboli, które wypatrzyłem na zdjęciach.

Pozostało jeszcze dokończyć podstawki i kolejni Nieumarli stronnicy będą gotowi.

I tak jak obiecałem w poprzednim wpisie, zrobiłem także zdjęcia na jasnym tle.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
puszkin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: puszkin »

Bardzo ładny oddział, podoba mi się śniedź na metalikach :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

A mi podoba się żywa kolorystyka tych szkieli i generalnie metaliki. drewno na tarczach można by może jeszcze ciut pocieniować...

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Bardzo ładnie pomalowane. Jedyny minus to to, że metale wydają się stare ( i dobrze) natomiast ich ciuszki jakby świeżo co z manufaktury Altdorfu wyszły.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Mi też się podobają te szkiele w żywych kolorkach. Przynajmniej nie są szarobure.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4456
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Jest w nich coś chwalebnego, pomimo ich zła. Gdy zmierzysz się z jednym z nich, poczujesz, że walczy z tobą dla samej rozkoszy walki, a nie dlatego tylko, że został do tego zmuszony przez jakiegoś pana. Niewielu jest jednak równie zabójczych przeciwników. Większość moich chłopaków to twardzi, starzy weterani. Nie dają się łatwo zabić, ponieważ wiedzą, że najlepiej używać swoich tarcz i pancerzy, a także mieczy. Jednak po walce z Upiorami straciłem wielu dobrych ludzi.
- Schultz, kapitan najemników

Król Gennan z Kopca? Póki nie byndziesz siem grzebał w jego starym kurhanie, nie skrzywdzi ciem. Jest jako duch, jeno zimniejszy i wiency paskudny - ale jeźli ostawisz go w spokoju, może on ciebie też ostawi. Chociaż na twoim miejscu nie łaziłbym kiele Czarnych Polów, gdy ksienzyc jest ciemny.
- stary Hob, wieśniak

W istocie, to tylko sprytne, szybkie i bystre Duchy. Dobrze wiedzieć, że im większa potęga jednego z waszych bohaterów jako śmiertelnika, tym większe będą jego zdolności, gdy stanie się jednym z Nieumarłych. Niektóre dusze zmarnowałyby się jako zwykłe Duchy lub Zjawy, gdyż zachowały w sobie instynkt, zakorzeniony głęboko w duszy. Potrafię to wykorzystać, by powalić więcej waszych bohaterów, ale w ostateczności Upiora można porzucić równie łatwo jak każdego innego sługę. Jest ich mnóstwo tam, skąd pochodzą. Na tym świecie nigdy nie zabraknie martwych bohaterów - to pokrzepiająca myśl, prawda?
- Constantin von Carstein, książę wampirów

Jasne jest, że stoją powyżej większości zwykłych Nieumarłych, Duchów i Zjaw. Upiorami kieruje ich własna złowroga inteligencja, nie tylko całkowite poddaństwo, jak u ich pomniejszych odpowiedników. Podobnie jak potężny Nekromanta pewnego dnia umrze i powstanie ponownie jako Nieumarły, zachowując wszystkie swoje nikczemne moce, tak samo dzieje się z największymi z wojowniczych bohaterów. Wielu z nich jest naprawdę prastarych. To dawni wodzowie plemion, które niegdyś zajmowały ziemie Imperium, na wieki wcześniej, nim powstało to państwo. Znacznie więcej z nich pochodzi z bliższych nam czasów i jest prawdą stwierdzenie, że jednym z największych zagrożeń każdego wypadu Imperium na Sylvanię jest nie tylko fakt, że dostarczą tam Carsteinom ciał, które zapełnią ich szeregi jako ożywione Zombie i Szkielety. Przerażające jest także to, że jeśli jeden z naszych prawdziwych bohaterów polegnie na tej przeklętej ziemi, powstanie ponownie jako Upiór.
- Waldemarr, uczony z Nuln
Uff... Skończyłem malować Szkielety i Upiory, tym samym kompania Nieumarłych do Warheim FS powiększyła się o kolejne trzynaście pomalowanych modeli.

Prace nad modelami zajęły mi więcej czasu niż planowałem, ale i samych modeli i detali było więcej, niż podczas malowania Zombie czy Ghouli. Tak, czy inaczej udało się. Nieco ponad tuzin kolejnych wygrzebańców w barwach imperialnych prowincji (Averlandu, państwa-miasta Middenheim oraz Altdorfu) jest gotowych. Szaty ożywieńców przykurzyłem nieco pigmentami i popiołem z kadzidełka, na ostrzach namalowałem też krew, a po zrobieniu zdjęcia wszystkim pomalowanym do tej pory modelom nieumarłych, namalowałem krew także na ostrzach Zombie (póki co szanowne państwo-draństwo musi uwierzyć na słowo ale pewnie w niedalekiej przyszłości pojawią się nowe zdjęcia).

Co do zdjęć, to niektóre wyszły nieco przepalone ale mam nadzieję, że mimo wszystko coś na nich widać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobacz także na BLOGU.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Genialne i całość robi nieziemskie wrażenie. Jedyne do czego bym się przyczepiił to skóra na panach po prawej, która moim zdaniem za mocno kkontrastuje z cieniami.
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Są świetne =D> =D> =D> , jedna tylko uwaga - za mało krwi... nie dlatego, że lubię gore. W niektórych miejscach na broniach jest jej dużo, a ciut dalej nie ma wcale. Rozłożenie krwi na ostrzach nie do końca mi leży...

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Bardzo zacnie Milordzie =D> =D> Jeśli to możliwe prosiłbym o przepis żółtego koloru i czerwonego z tarczy jednego szkieletora.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Nie będę kopiować postów wyżej, wiedz że ten oddział zrobił na mnie wielkie wrażenie =D> Zechcesz uchylić rąbka tajemnicy i podzielić się recepturą na pancerze i broń? =P~
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
krucjatus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: krucjatus »

w pewny sensie to kopiujesz w poście QC jest odpowiedź na mój post że następnym razem zrobi tutek o metalikach. :D

ODPOWIEDZ