Warstadt by qc

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Re: Warstadt by qc

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu. Bohaterowie - Mag Elfów Wysokiego Rodu.

Dzięki wysiłkom Magów Ulthuan utrzymuje się na powierzchni oceanu, a złowróżbne moce Chaosu trzymane są w bezpiecznej odległości. Społeczeństwo Elfów Wysokiego Rodu rozumie potrzebę korzystania z darów sztuki magicznej i usług magów. Elfowie, którzy poświęcili swoje życie magii, traktowane są z takim samym szacunkiem jak Książęta.

Elfowie Wysokiego Rodu zawsze byli rasą magiczną i niemalże każdy z nich przejawia pewien talent do manipulacji Wiatrami Magii. Najsłynniejsi magowie pochodzą z Saphery, gdzie każdy z książąt i szlachciców jest czarodziejem władającym niezwykłą mocą. Sława tego miejsca jest tak powszechna, że ciągną tu Elfowie z całego Ulthuanu, by nauczyć się sztuki tajemnej od największych magów tego świata.

W czasach prawdziwej potrzeby Król Feniks prosi panów Wieży Hoetha o pomoc, a Mistrzowie Wiedzy Tajemnej z Saphery nigdy nie unikają wypełniania swych powinności. Magowie, którzy towarzyszom kompaniom Elfów Wysokiego Rodu, są prawdziwymi mistrzami Wysokiej Magii. Dzięki żmudnym studiom zdolni są rozpraszać zaklęcia wrogów i uspokajać moce Wiatrów Magii, wykorzystując w praktyce zdobytą przez lata wiedzę. Błyskawicznie recytowane przez magów inkantacje potrafią wzmocnić ducha w wątpiących, wypełnić ich umysły wizjami chwały Złotego Wieku Ulthuanu i uspokoić przerażone serca w szeregach sprzymierzeńców. Ta sama wiedza pozwala im niszczyć całe drużyny wojowników wroga, kierując przeciw niemu mściwe ognie Asuryana i odzierając ciało z kości.


Mag to kolejny z bohaterów, który stoi na czele Elfów Wysokiego Rodu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #77 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Milicjant.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Znaczniki kosztowności.

Plan na czerwiec był znacznie ambitniejszy, ale jak to z planami bywa szybko został zweryfikowany przez życie.

Niestety nie pomalowałem odzianych w pasy modeli i dziś mogę pochwalić się tylko zapasami - znacznikami kosztowności, jakie znajdą się na scenicznej podstawce Ostlandczyków do Warheim FS.

Ale co się odwlecze, to nie uciecze.

Modele znaczników kosztowności są częścią zestawu jaki trzymałem po zakończonej sukcesem na Kickstarter zbiórki Dunkeldorf Miniatures.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Bohaterowie - Saurus - kawalerzysta.

Saurusy to zajadli drapieżnicy, których ciała stworzono tak, by zmaksymalizować ich potencjał w walce wręcz. Mają kościane grzebienie i twardą, łuskową skórę, po której zsuwają się wszystkie trafienia miecza za wyjątkiem tych najcelniejszych. Saurusy używają dużej broni wykonanej z obsynitu, brązu lub drogocennych metali, nabijaną ostrymi kolcami i hakami, które rozdzierają ich wrogów na strzępy.

Saurus ('konno', a może Zimnokrwisto) to kolejny z bohaterów, który służy w szeregach Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Magister Kolegium Bursztynu.

Pepe przejmując lipcową edycję FKB zmusił uczestników do interakcji oraz podzielenia wpisów na przynajmniej dwie części, 2 Comments znajdziecie pierwszy wpis, poniżej część drugą.

Stało się tak, że to Viluir z bloga Rzuć 90k6! wybrała model, który pomalowałem w ramach #83 edycji FKB. Modelem tym jest zaś Magister Kolegium Bursztynu, którego reprezentuje Roshtand the Green, Arch Druid od Reaper Miniatures, o którym więcej możecie przeczytać TUTAJ oraz TUTAJ.

Model pomalowałem standardową paletą Games Workshop, contrastów użyłem tylko do białej brody, piór, tak by Mag pasował do pomalowanych wcześniej kompanów.

Do pomalowania zostało jeszcze czterech magów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Grasanci Chaosu. Stronnicy - Niewolnik II.

Niewolnicy to stronnicy, którzy służą potężniejszym bohaterom stojącym na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji FKB.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Teufelsberg. Las II.

Dziś mam dla Was zdjęcia drugiego Lasu, które znajduje się nieopodal wsi Teufelsberg.

Drzewa zrobiłem ze skręconego miedzianego drutu, który pokryłem szpachlą do drewna.

Z kolei gałęzie drzewa posypałem różnego rodzaju posypkami imitującymi liście.

Na makiecie umieściłem także starożytne głowy oraz starożytne dłonie od Warhead Studio.

Całość uzupełniłem różnego rodzaju posypkami, pigmentami i olejnymi efektami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu. Bohaterowie - Biały Lew.

Białe Lwy to straż przyboczna Króla Feniksa i najszlachetniejszych spośród arystokratów. W czasie pokoju Białe Lwy tworzą kompanie, które strzegą pałacu królewskiego, w czasie wojny towarzyszą Królowi Feniksowi i arystokratom. Zgodnie z tradycją, Białe Lwy rekrutują się z mieszkańców surowych ziem Chrace, niebezpiecznego królestwa, którego lud to znakomici myśliwi i zawzięci wojownicy. Ci spośród nich, którzy udowodnili, iż są godni tego zaszczytu, zasilą szeregi elitarnej straży i walczyć będą tradycyjnymi toporami osadzonymi na długich drzewcach.

Dla Elfów z królestwa Chrace służba w straży to zaszczyt. Wpierw jednak Elf musi pokonać w walce białego lwa, najniebezpieczniejszego drapieżnika żyjącego w dziczy. Dla wojownika Chrace to trudne zadanie jest tradycyjnym rytuałem, który uprawnia go do przywdziania na znak męstwa lwiej skóry. Skóra ta pełni również bardziej praktyczną rolę, gdyż futro białego lwa jest niezwykle grube, a gdy włożyć je na zbroję, stanowi doskonałą ochronę przed strzałami i pociskami wroga.

W czasie wojen Białe Lwy wysyłane są często, by przyłączyły się do kompanii Elfów Wysokiego Rodu i podjęły się zadania ochrony dowódców i magów Elfów Wysokiego Rodu, tudzież by wzmocniły siły samej kompanii. Białe Lwy słyną ze swej niezłomnej odwagi, czy to w obliczu przeważającej siły wroga, czy to szarży przerażających potworów i gotowe są bronić swego podopiecznego bez względu na rodzaj wroga czy wagę zagrożenia.


Biały Lew to kolejny z bohaterów, który stoi na czele Elfów Wysokiego Rodu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #77 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Przepatrywacz.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.

[center]Obrazek
Obrazek
Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Teufelsberg. Las III.

Dziś mam dla Was zdjęcia trzeciego Lasu, a właściwie odświeżonego Prastarego Drzewa, które postanowiłem wykorzystać jako element terenu wsi Teufelsberg.

Drzewo zrobiłem ze skręconego miedzianego drutu, który pokryłem szpachlą do drewna.

Z kolei gałęzie drzewa posypałem różnego rodzaju posypkami imitującymi liście.

Całość uzupełniłem różnego rodzaju posypkami, pigmentami i olejnymi efektami.

Siedzące w gniazdach Gryfony, to modele od Games Workshop.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Stronnik - Skink I.

Skinki są niewielkimi, inteligentnymi stworzeniami, wyhodowanymi przez Pradawnych z ziemno-wodnych form życia, zamieszkujących w bagnach Lustrii od zarania świata. Są zwinne pod względem fizycznym i sprawne mentalnie, co pozwala im wypełniać złożone zadania. Skinki wykonują wiele czynności, które wymagają sprytu i są niezastąpione w utrzymaniu codziennego działania miast-świątyni. To one tworzyły podstawę siły roboczej Pradawnych, a dziś wykonują te same obowiązki dla Slannów. Jako istoty dobrze zorganizowane i towarzyskie Skinki instynktownie pracują dobrze w dużych grupach. Komunikują się ze sobą subtelnymi zmianami w odcieniu skóry i grzebieni, a także mówionymi rozkazami i wykonują skomplikowane zadania z wielką efektywnością.

W czasie wojny Skinki dobywają swej broni i walczą u boku Saurusów i Kroxigorów. Skinki są zwoływane do bitwy przez najodważniejszych i najbardziej agresywnych przedstawicieli swego rodzaju. Chociaż nie lęgną się jako wojownicy i są słabsze od swych większych kuzynów, potrafią obsługiwać bardziej skomplikowane machiny i broń. Jako żołnierze prezentują cały wachlarz zachowań od lekkomyślnej zuchwałości po nagłą panikę. Płochliwa natura skłania je często do ucieczki w obliczu silnego oporu. Skinki są biegłymi myśliwymi i nauczyły się pokrywać broń zabójczymi toksynami uzyskiwanymi z jadowitych zwierząt ziemno-wodnych, owadów i węży, które zamieszkują w gorącej, parnej dżungli.


Skink to kolejny ze stronników, który służy w kompanii Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Grasanci Chaosu. Stronnicy - Niewolnik III.

Niewolnicy to stronnicy, którzy służą potężniejszym bohaterom stojącym na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji FKB.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Teufelsberg. Las IV.

Dziś mam dla Was zdjęcia czwartego Lasu, a właściwie kilku reprezentujących las podstawek, które postanowiłem wykorzystać jako element terenu wsi Teufelsberg.

Na kupionych w sieci podstawkach wyciętych z hdf posadziłem drzewa iglaste od NOCH, które dla zróżnicowania wysokości wkleiłem na przycięte do różnej długości gałązki.

Ponadto na podstawkach umieściłem różnego rodzaju bitsy, gałązki i kamienie, a całość uzupełniłem różnego rodzaju posypkami, pigmentami i olejnymi efektami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #84: Bohater. Część 1 z 2.
Galeria: Barykady.


Jeśli wszystko się uda, to głównych bohaterów malowanych w ramach sierpniowej edycji FKB zaprezentuję za tydzień. Natomiast dziś mam dla Was barykady z odświeżonymi podstawkami, które poprawiłem w tym miesiącu.

A co mają wspólnego z bohaterami?

Cóż, tych dwóch dzielnych, naszpikowanych strzałami jegomościów, z pewnością myślało, że są bohaterami...

A TAK podstawki wyglądały wcześniej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Przepatrywacz.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Teufelsberg. Pole.

Dziś mam dla Was zdjęcia otaczających Teufelsberg pól, które w ostatni czasie zostały przejęte przez pajęczaki.

Choć prezentowane jako ostatnie, to pola były pierwszymi makietami, które zrobiłem w ramach projektu Teufelsberg.

Do budowy oprócz ogrodzeń od Rubicon Models użyłem także bitsów z pajęczakami, prawdopodobnie od Ristuls EM, niestety nie pamiętam już dokładnie.

Do tego dodałem gałęzie imitujące konary i różne posypki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Budynek specjalny.

Budynki powstały według szablonu przygotowanego według moich wytycznych przez Bahiora z bloga The Dark Oak.

Plik z szablonem znajdziecie TUTAJ.

Relacja z budowy najprawdopodobniej pojawi się na blogu w październiku, na chwilę obecną mogę Was odesłać na Facebook, gdzie wrzucałem zdjęcia z postępów prac.

Jednocześnie budynki były poligonem, na którym testowałem różne rozwiązania, które zamierzam wdrożyć podczas budowy stołu z ruinami miasta do Warheim FS.

Na zdjęciach możecie także obejrzeć pomalowanych Ostlandczyków, złożonych głównie z modeli od Dunkeldorf Miniatures oraz Lead Adventures, których jeszcze nie publikowałem na blogu. Modele z prawej strony, to także bohaterowie, no może poza Ogrem, który bohaterem może dopiero zostać.

Wiszące na ścianie listy gończe możecie pobrać STĄD.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Stronnik - Skink II.

Skink to kolejny ze stronników, który służy w kompanii Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Motłoch.

Jako, że ostatnio uaktualniłem zasady dotyczące Motłochu, to nie zostało mi nic innego jako zrobić i pomalować podstawki z motłochem.

Sięgnąłem więc do stosu wstydu i wygrzebałem pokryte grubą warstwą kurzu modele, które znalazły się na 3" podstawkach wyciętych ze spienionego PCV.

Malowanie to był prawdziwy speedpainting z użyciem shadów, contrastów, technicali od GW oraz olejnych efektów od MiGa i AK interactive.

Efekty końcowe możecie obejrzeć na poniższych zdjęciach, a zasady Motłochu znajdziecie TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Grasanci Chaosu. Stronnicy - Niewolnik IV.

Niewolnicy to stronnicy, którzy służą potężniejszym bohaterom stojącym na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji FKB.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ