Warstadt by qc

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Re: Warstadt by qc

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Kult Pogromców z Karak Kadrin. Bukanier.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Krasnoluda do Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS, którego pomalowałem w ramach #65 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Pasterz.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Teufelsberg. Obora II.

Dziś mam dla Was zdjęcia drugiej obory, która znalazła swoje miejsce we wsi Teufelsberg.

Oborę zrecenzowałem TUTAJ, a TU zaprezentowałem makietę gotową do malowania.

Beczki i skrzynie pochodzą od różnych producentów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Zwiadowcze stado klanu Eshin.

Oto jak prezentuje się klan Eshin do Warheim FS w komplecie.

Do złożenia kompanii wykorzystałem zestaw Screaming Bell od GW z którego złożyłem Więźniarkę oraz częściowo Rydwan i Zaklinacza. Model Deathmaster Snikch został dowódcą kompanii, a Czarnoszczurem został model Skaven assassin z gry The Silver Tower, a Łowcą niewolników został Packmaster Skweel Gnawtooth.

Stronnicy to Posłańcy nocy oraz Rynsztokowcy, a także Niewolnicy.

Więcej o modelach znajdziecie przeglądając posty na blogu opatrzone etykietą Zwiadowcze stado klanu Eshin.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Zlecenie: Podstawka sceniczna dla Kompanii krasnoludzkich Piwowarów do Warheim FS.

Poniżej mam dla Was zdjęcia scenicznej podstawki dla Kompanii krasnoludzkich Piwowarów do Warheim FS, którą zbudowałem na zlecenie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Grasanci Chaosu. Bohaterowie - Wybraniec Chaosu.

Wśród Wojowników Chaosu są tacy, którzy cieszą się większą łaską Mrocznych Bogów. Nazywani Wybrańcami, posiadają nadnaturalne zdolności, które pomagają im w ich bezustannej wojnie z porządkiem i rozsądkiem i budzą strach w Starym Świecie i poza nim. O Wybrańcach krążą legendy i plotki: o tym, że ten, kto przyłącza się do nich, nie zazna nigdy goryczy porażki, że każdy z nich zabił Czempiona boga-rywala w pojedynku, że ich skóra jest twarda jak skała, a ich umysły płoną surową mocą.

Wybraniec Chaosu to pierwszy z bohaterów, który stoi na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

W roli dowódcy wykorzystałem skonwertowany model Lord of Wrath with paired weapons od Avatars of War.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Teufelsberg. Świątynia.

Dziś mam dla Was zdjęcia Świątyni, która znalazła swoje miejsce we wsi Teufelsberg.

Po obu stronach świątyni ustawiłem pomniki Bohaterów Starego Świata, którym bliżej możecie przyjrzeć się TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Kult Pogromców z Karak Kadrin. Wyklęty.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Krasnoluda do Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS, którego pomalowałem w ramach #65 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

W ramach odpoczynku od malowania kolejnych figurek postanowiłem zbudować dioramę, będą jednocześnie sceniczną podstawką dla modeli z serii Citizens of the Old World od HeresyLab, które zrecenzowałem TUTAJ.

Przez kilka dni będzie trwała jeszcze zbiórka Heresylab - Witchfire and Sword, gdzie możecie nabyć część z tych modeli.

Dioramę postanowiłem umieścić w ramce na zdjęcia, a do budowy użyłem fragmentów makiety Chapel oraz Citadel Wood od GW, które niestety nie przetrwały w całości przeprowadzki, która miała miejsce kilka lat temu i od tamtej pory leżały w częściach.

Wśród liści umieściłem różnorakie stwory pochodzące z mojej kolekcji bitsów.

Z kolei bruk, to tradycyjnie już wylany na podstawce gips, w którym za pomocą twardej igły wyrzeźbiłem kostkę brukową. Następnie krawędzie utwardziłem klejem cyjanoakrylowym, a powierzchnię rozwodnionym klejem do drewna (PVA).

Mam nadzieję, że całość jest wystarczająco niepokojąca i oddaje klimat Mordheim.

Teraz pozostało tylko położyć podkład i rozpocząć malowanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Milicjant.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Teufelsberg. Wiatrak młyński.

Dziś na łamach bloga DansE MacabrE zaprezentowałem wam zdjęcia wiatraka młyńskiego, który stanął we wsi Teufelsberg.

Więcej o wiatraku możecie przeczytać TUTAJ.

Widoczne na zdjęciach stosy skrzyń to Ware Piles Boxed Set do Micro Art Studios, nad którym pracowałem TU, a TUTAJ możecie przeczytać recenzję.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Bohaterowie - Wódz Skinków.

Te ze Skinków, które wykazały się w bitwie tudzież przyszły na świat już naznaczone do wielkości, powierzone zostają jednemu z Kapłanów Skinków. Wiele z nich otrzymuje tytuł Wodza i przemawia w ich imieniu. Podczas gdy Kapłani Skinków zajmują się proroctwami i administracją miasta-świątyni, Wodzowie pełnią rolę zarządców i dowódców wielu patroli działających na terenie Lustrii. Do nich należy prowadzenie tych patroli, a te działać muszą nie tylko w przypadku wojny, ale przez cały czas. Są strażnikami i stale przepatrują dżunglę, gdyż to na nich ciąży odpowiedzialność wykrywania obecności intruzów i, o ile to tylko możliwe, wyeliminowanie ich. W porównaniu do większości Skinków, Wodzowie są agresywni, lecz ich rolą nie jest poświęcenie i śmierć w bitwie. Ich zadaniem jest przebudzenie Saurusów, kiedy tylko intruzi pojawią się w dużej liczbie. Wtedy Wodzowie Skinków prowadzą żołnierzy do walki, by jak najszybciej pozbyć się najeźdźców.

Wodzowie Skinków są prawą ręką Kapłanów Skinków i lojalnie im służą. Kapłani Skinków potrzebują czasem wojowników, którzy mogliby wykonywać bardziej skomplikowane rozkazy w bardziej dyskretny sposób, coś co wykracza poza zrozumienie brutalnych Saurusów. Wodzowi Skinków można powierzyć święte relikwie tudzież zadania związane z dopełnieniem jakiegoś przeznaczenia. Może to być odzyskanie zaginionego artefaktu bądź też zamordowanie określonego wroga. Zdarza się też, że Wódz dowodzi niewielkim zwiadem, który ma pomóc mu w wykonaniu wyznaczonego zadania.


Wódz Skinków to pierwszy z bohaterów, który stoi na czele Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS.

[center]Obrazek
Obrazek
Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Zlecenie: Rydwan Orków.
Recenzja: White Flowers i Spikey Green od Gamers Grass.


Ponieważ środowe wpisy mam już zaplanowane na kilkanaście miesięcy naprzód, zdjęcia pomalowanego na zamówienie rydwany orków prezentuję Wam dziś, w marcowy, sobotni poranek.

Rydwan jaki jest każdy widzi - sklecony przez gobliny z dostępnych na polu bitwy części, zaprzężony został w dwa wyrośnięte dziki i zaopatrzony w totemy i inne błyskotki, które zgodnie z wiarą Zielonoskórych powinny zapewnić woźnicy spektakularne zwycięstwo, lub równie widowiskową katastrofę - zależnie od tego czy akurat patrzył będzie Gork czy Mork...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

...przy okazji, pozwolę sobie napisać kilka słów na temat trawek od Gamers Grass, które otrzymałem do recenzji od Hurtowni hobbystycznej - Arbooz.eu.

Z produktami Gamers Grass nie miałem wcześniej do czynienia, więc tym chętniej wypróbowałem dwa z otrzymanych zestawów, a mianowicie White Flowers oraz Spikey Green.

Oba produkty zostały zapakowane w przeźroczyste blistry, w których oprócz kępek trawy, znajduje się także wypełniona zdjęciami i informacjami ulotka.

Kępki trawy łatwo się odklejają i równie łatwo przyklejają, nawet do pokrytej pigmentami podstawki - co niestety przez swoją nieuwagę miałem nieprzyjemność sprawdzić, ale na szczęście kępki trawy trzymają się solidnie.

Kolejną zaletą White Flowers jest fakt, że kwiaty nie osypują się pod dotknięciem, lecz trzymają się solidnie na swoim miejscu. A zdarzały mi się już produkty innych firm, gdzie kwiaty w trakcie przyklejania lądowały na podstawce czy na palcach. Tu nie ma takiego problemu.

Jeśli szukacie solidnego produktu to polecam Wam kępki trawy od Gamers Grass. Problemem może być dostępność, jeśli nie chcecie zamawiać na stronie producenta, to zapytajcie w swoim lokalnym sklepie, jeśli nie mają produktów od Gamers Grass, to mogą złożyć zamówienia na Arbooz.eu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Grasanci Chaosu. Bohaterowie - Czarnoksiężnik Chaosu.

Ci spośród Czempionów Chaosu, którzy poszukują mistrzostwa w sztuce magii znani są jako Czarnoksiężnicy Chaosu i każdy z nich jest szaleńcem i malkontentem. Czarnoksiężnicy Chaosu władają dzikimi energiami Chaosu i kształtują rzeczywistość, by ta jak najlepiej służyła ich mrocznym panom. Są najstraszliwszymi i najbardziej zdeprawowanymi ze wszystkich sług Chaosu, albowiem dawno temu zaprzedali swe duszę bogom Chaosu.

Czarnoksiężnik Chaosu to kolejny z bohaterów, który stoi na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji Figurkowy Karnawał Blogowy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Teufelsberg. Diablezęby.

Dziś mam dla Was zdjęcia Diablichzębów, czyli wyrastających z ziemi skał, które znajdują się nieopodal wsi Teufelsberg.

Diablezęby zbudowałem z odpowiednio przyciętych fragmentów styroduru, który następnie pokryłem gipsem szpachlowych i różnymi posypkami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Kult Pogromców z Karak Kadrin. Żyrokopter.

Dziś mam dla Was zdjęcia Żyrokoptera do Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS, którego pomalowałem w ramach #65 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Milicjant.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Teufelsberg. Cmentarz.

Dziś mam dla Was zdjęcia Cmentarza, położonego nieopodal wsi Teufelsberg.

Podstawę cmentarza zbudowałem ze styroduruy, na który nałożyłem ziemię do kwiatów zmieszaną z klejem do drewna Wikol i wodą.

Następnie przykleiłem nagrobki, które w większości pochodzą od Mini Monsters, a w centrum sceniczne podstawki od Micro Art Studio.

Wystające z ziemi skałki, to fragmenty kory sosnowej, natomiast drzewo skręciłem z miedzianego drutu, fakturę kory uzyskałem pokrywając pień i gałęzie szpachlą do drewna, a liście to różnego rodzaju posypki i nasiona brzozy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Potrzymaj mi piwo....

W poprzednim wpisie karnawałowym nie byłym pewny, czy uda mi się pomalować model fregaty przed końcem miesiąca. A tu proszę, nie dość, że jednak się udało, to zdążyłem jeszcze pomalować model Drunken Dwarf od SpellCrow, który dołączył do załogi Rudobrodego.

I tak projekt po niemal 4 latach przerwy został dokończony, a fregata ląduje na półce.

Przy okazji po raz kolejny polecam Wam kępki trawek - White Flowers oraz Spikey Green od Gamers Grass, o których więcej napisałem przy okazji prezentacji Rydwany Orków. Dystrybucją zajmuje się Hurtownia hobbystyczna - Arbooz.eu, gdzie może zaopatrzyć się Wasz ulubiony lokalny sklep.

Głowa krasnoludzkiego posągu pochodzi z zestawu Dwarven Ruins Terrain od Scibor MM.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Potrzymaj mi piwo....

W poprzednim wpisie karnawałowym nie byłym pewny, czy uda mi się pomalować model fregaty przed końcem miesiąca. A tu proszę, nie dość, że jednak się udało, to zdążyłem jeszcze pomalować model Drunken Dwarf od SpellCrow, który dołączył do załogi Rudobrodego.

I tak projekt po niemal 4 latach przerwy został dokończony, a fregata ląduje na półce.

Przy okazji po raz kolejny polecam Wam kępki trawek - White Flowers oraz Spikey Green od Gamers Grass, o których więcej napisałem przy okazji prezentacji Rydwany Orków. Dystrybucją zajmuje się Hurtownia hobbystyczna - Arbooz.eu, gdzie może zaopatrzyć się Wasz ulubiony lokalny sklep.

Głowa krasnoludzkiego posągu pochodzi z zestawu Dwarven Ruins Terrain od Scibor MM.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ