Warstadt by qc

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Warstadt by qc

Post autor: quidamcorvus »

EDIT:
Przeorganizowałem nieco swój temat. Ten wątek będzie typowo roboczy, zaś galerie skończonych projektów będą w osobnych tematach do których linki będą na pierwszej stronie.
Zapraszam do oglądania i komentowania:


FIGURKI


Khazadzi z Gór Krańca Świata
Leśne Elfy z Athel Loren
Łowcy Czarownic
Mroczne Elfy z Naggaroth
Orki & Gobliny
Zbrojni z Middenheim
Żołnierze z Reiklandu

Magistrowie Magii

Najemne Ostrza










Hmm... Oto moje pierwsze zdjęcia figurek: banda łowców czarownic do Mordheim (panowie w czerni) i dwóch reiklandczyków w roli najemnych ostrzy tileańczyka (z pawężem) i łowcy nagród. Figurki malowałem (najlepiej jak umiem :wink: ) farbami olejnymi.
Zdjęcia są prześwietlone. To moje pierwsze fotki figurek i wciąż eksperymentuję, niebawem postaram się umieścić lepsze zdjęcia.
Pozdrawiam i czekam na wszelkie uwagi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2012, o 07:20 przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 26 razy.

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

malowanie zacne... tylko te pieski jakieś takie za małe...
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

slyszal pan kiedy o pitbullu tudziez amstafie? wierz mi, ich rozmiary nie przyszkadzaja byc im maszynami do mordowania :D

Zacne figsy. Ale ze olejnymi mozna malowac figurki? chyba pierwsze takie dziwo na naszym forum ;)
Uerph.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Widzę, że malowanie olejnymi farbami nie jest Ci obce przy tej skali! Nieźle wyszły figurki, kolorystyka ograniczona, ale nie jest znowuż taka monotonna. Najbardziej oczywiście podoba mi się bielik amerykański, ale wolałbym naszego orła przedniego :) Pancerze, kolczugi itp. również wyszły baaardzo dobrze =D> Chropowate i bardzo realistyczne!

Jeśli miałbym coś skrytykować, to na pewno płomień pochodzi - nie wiem, na ile jest to wina fotek, a na ile malowania, ale wydaje mi się, że jest za różowy, no i trochę za jasny --> może to właśnie wina zdjęć :) Na samych końcach można by jeszcze zasymulować delikatnie dym, czyli przybrudzić czernią końcówki płomienia :)

Poza tym malowanie jest staranne, a nałożone warstwy farby nie są grube za bardzo, mimo że to oleje i malowanie nimi modeli tej wielkości jest trudniejsze. A powiedz, jakimi farbami malowałeś? Humbrolami, Revellami, czy jeszcze jakimiś innymi, znanymi mniej lub bardziej? ;) Sam malowałem olejnymi, ale przy tej skali jednak akryle są lepsze, do większych oczywiście głównie olejne :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Foalooke pisze:malowanie zacne... tylko te pieski jakieś takie za małe...
Hehe... Jakbym słyszał moich przeciwników :wink: Niestety oryginalne pieski dopiero do mnie dotrą.
Sławol pisze:Jeśli miałbym coś skrytykować, to na pewno płomień pochodzi - nie wiem, na ile jest to wina fotek, a na ile malowania, ale wydaje mi się, że jest za różowy, no i trochę za jasny --> może to właśnie wina zdjęć :) Na samych końcach można by jeszcze zasymulować delikatnie dym, czyli przybrudzić czernią końcówki płomienia :)
Wina zdjęć. Na figurce płomień jest zdecydowanie ciemniejszy, podobnie jak pióra orła, które są jasnoszare a nie białe. Ale końcówki płomieni spróbuję jeszcze przyciemnić.
Sławol pisze:Poza tym malowanie jest staranne, a nałożone warstwy farby nie są grube za bardzo, mimo że to oleje i malowanie nimi modeli tej wielkości jest trudniejsze. A powiedz, jakimi farbami malowałeś? Humbrolami, Revellami, czy jeszcze jakimiś innymi, znanymi mniej lub bardziej? ;) Sam malowałem olejnymi, ale przy tej skali jednak akryle są lepsze, do większych oczywiście głównie olejne :)
Humbrolami. I szczerze powiem, że malowanie akrylami w ogóle mi nie wychodzi.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

czad :)

@Slawol,
oleje wcale nie muszą być gęste, mocno je terpentyną potraktować i są bardzo wodniste.

Fajne, sam maluje trochu olejami, ale nie figsy ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

quidamcorvus pisze: Humbrolami. I szczerze powiem, że malowanie akrylami w ogóle mi nie wychodzi.
A to ciekawe, bo zawsze slysze ze akrylami jest latwiej :) Sam bede musial kiedys sprobowac na jakims bust'cie.
Wracajac do twoich figurek to mysle, ze powinienes popracowac nad metalikami. Tylko nie wiem jak np ink bedzie zachowywal sie na olejach.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Fajni, mają klimat. a metaliki mi się właśnie podobają, są realistyczne - to rzeczywiście jest znoszona stal, a nie jakiś świeżo wypolerowany sprzęt z wystawy ;)
A te pieski to są bojowe jamniki! (mam jednego to wiem jakie to potwory ;))

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Kosa pisze:@Slawol,
oleje wcale nie muszą być gęste, mocno je terpentyną potraktować i są bardzo wodniste.
Wiem o tym, przecież nie używa się farb prosto z pojemnika ;) A ja zawsze używałem benzyny lakowej (ekstrakcyjna wysusza strasznie) lub dedykowanego rozcieńczalnika na duże powierzchnie (głównie modeli).
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

co do modeli to się nie wypowiem w czym to rozczieńczać aby bylo dobrze, się nie znam.

Ale na deche, albo plótno dobra jest mieszanka terpentyny, werniksu i oleju lnianego i jak to ladnie pachnie :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Kosa pisze:co do modeli to się nie wypowiem w czym to rozczieńczać aby bylo dobrze, się nie znam.

Ale na deche, albo plótno dobra jest mieszanka terpentyny, werniksu i oleju lnianego i jak to ladnie pachnie :D
Ja niczym nie rozcieńczam, ale maluję głównie płaskimi pędzelkami, może dlatego farba nie nakłada się grubą warstwą.

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Już wszystko powiedzieli. Jak dla mnie, figurki ładne i w klimacie :D
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Zdjęcia znów prześwietlone (choć robione bez lampy i w cieniu), widać nic więcej z tego aparaciku nie wycisnę.
No, ale pora na coś dużego. Oprócz Mordheim (gdzie nie chwaląc się, zazwyczaj wygrywam :wink: ), zdarza mi się z zadziwiającą regularnością zbierać baty w Battlu. Może zacznę trochę z doopy strony... Oto gigant do moich Brudnych, brzydkich i zielonych:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Wszystko super, tylko skóra troche nie teges :(

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Trochę o sobie :wink: O&G malowałem rok temu, między grudniem a majem.

Kilka gobosów:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaczynając zbieranie armii od Skull Pass'a - zdjęcia gobosów pojawią się później. Poniżej regimenty chopaków, debeściaków i czarnuchów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Czochrają i to ostro. Nie wiem co lepsze gobasy czy gigant:P świetni są. Skóra na gigancie mi sie właśnie bardzo podoba taka brudna. Nadała sporo charakteru samemu Gigantowi, podobnie jak baner na plecach. BOMBA!!

Kolesie z mordheima tez sa bardzo konkretni. Swego czasu tez malowałem humbrolem ;) baaardzo długo. jakos ze 1,5 roku temu się przesiadłem na valejo.


[edit]
Ojojojoj chyba mi zdjęć orasów nie doczytało. Orasy najlepsze zdecydowanie

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

I pora na ogry, czyli najemnicy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Powiem Ci tak: wyrzuc te metalicze humbrolki, przesiadz sie na cytadelowe i bedzie gites :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Raptaparat pisze:Powiem Ci tak: wyrzuc te metalicze humbrolki, przesiadz sie na cytadelowe i bedzie gites :)
Obiecuję spróbować :)

I znów trochę Mordheima (mam nadzieję, że nie zamieszczam za dużo zdjęć na raz :wink: ):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Zły_Blondyn
Wałkarz
Posty: 93

Post autor: Zły_Blondyn »

Bardzo fajne prace, estetyczne, dokładne i klimatyczne. Naprawdę cieszą oko takie figurki.

ODPOWIEDZ