Kalcior Painting (2xFiller 23.02.2011)

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kalcior
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: Wrocław

Kalcior Painting (2xFiller 23.02.2011)

Post autor: kalcior »

Witam

Swoją zabawę z WFB zacząłem jakieś 6 miesięcy temu.

Porady i techniki malowania przekazali mi ludzie z Wrocławia ... wielkie dzięki, bo bez tego nigdy bym się nie ośmielił wrzucić zdjęcia na BP.

Interesuje mnie wasze rady ... co byście zrobili inaczej ... nad czym jeszcze muszę popracować, a co już można uznać, że jest ok. Mile widziane wszelkie konstruktywne uwagi.

Nie interesują mnie uwagi, które są niekonstruktywne ... typu: Nie podoba mi się niebieski kolor u elfów bo jest oklepany ... taka uwaga nic nie będzie wnosić do rozmowy i nie polepszy na pewno moich umiejętności:D (bo mi się podoba kolor niebieski ... hehe)

Chariot jest zrobiony na magnesach ... tak aby można było zmieniać konie lub lwy ... co powoduje, że z jednego pudełka można uzyskać Trionic Chariot i Lion Chariot.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ok, czekam na komentarze ...
Ostatnio zmieniony 23 lut 2011, o 21:01 przez kalcior, łącznie zmieniany 8 razy.

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

kalcior pisze:Chariot jest zrobiony na magnesach ... tak aby można było zmieniać konie lub lwy ... co powoduje, że z jednego pudełka można uzyskać Trionic Chariot i Lion Chariot.
Jeszcze powinieneś zamienianą obsługę zrobić ;)
Ogólnie malowanie bardzo bardzo dobre, jeszcze biorąc pod uwagę to, że siedzisz w tym dopiero 6 miesięcy to naprawdę jestem pod wrażeniem :D.

Btw. Ja też wole niebieskie HE ;)

Awatar użytkownika
Ish
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Łask

Post autor: Ish »

zle rozszerzenia...pozmieniaj na img'i


fajny TT;)

Lwy jak dla mnie u Elfow to biel tylko,ale to moje zboczenie ;)


troche to nierowno pomalowane jest,bo np lwy i konie bardzo fajnie wyszly,sztandar rowniez,a sam rydwan wyglada tak jak plastikowa zabawka.Pobawil bym sie troche dluzej z metalikami,troche wiecej warstw na nich.

Awatar użytkownika
kalcior
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kalcior »

Pobawil bym sie troche dluzej z metalikami,troche wiecej warstw na nich.
Na pewno na następnych figsach, spróbuję trochę bardziej pocieniować kolor metalowy. Jeżeli chodzi o cieniowanie rydwanu ... czyli koloru BlB ... to jak to robicie ... jakich farbek używacie, żeby z ciemnego przejść w BlB ?

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Naprawdę możesz być z Siebie dumny. Bardzo, bardzo ładnie pomalowane HE. Niebieski sztandar i szmatki na koniach od rydwanu najbardziej mi do gustu przypadły.

Awatar użytkownika
SUMO
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Z głębin

Post autor: SUMO »

Coś pięknego. Zastrzeżeń nie mam. Z niecierpliwością czekam na Twoje kolejne prace.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Bez sensu sztandar na rydwanie - w czasie transportu i bitwy zawsze w koncu sie polamie.

Malowanie super.

Awatar użytkownika
kalcior
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kalcior »

Bez sensu sztandar na rydwanie - w czasie transportu i bitwy zawsze w koncu sie polamie.
Nie zniszczy się, podczas transportu ponieważ też jest na magnesie i na czas transportu zdejmuje się go aby nie przeszkadzał.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Imponujące!
Bardzo ladnie pomalowane, ale z tymi magnesami i skladaniem modelu wedlug potrzeb, to juz przegiales. W pozytywnym sensie, naturalnie. :)
Swietna robota!
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

No ja cały czas oglądam zdjęcia, przesłane mi przez Kalciora, zaczynając od pierwszych pomalowanych włóczników, poprzez łuczników i bolce, a teraz ten rydwan... 6 miesięcy temu pokazałem Kalciorowi kilka prostych technik, a on już na starcie, po jakimś miesiącu przebił mnie swoimi free handami na tarczach włóczników... nie chodzi tutaj o skomplikowanie rysunków, ale pewność wykonania. Kalciorowi udają się gładkie linie ot tak! Ja często muszę poprawiać.
Kalcior: Pełen szacun! Zważając także na fakt, iż masz sporo pracy i mało wolnego czasu... te 6 miesięcy to prawdziwy sukces!

Mógłbyś także umieścić swoje pierwsze figurki :) Moje pierwsze były potworami, Twoje są grubo ponad standardy "tabletop" !

Mógłbym napisać, że uczeń przerósł mistrza, albo, że elfy też mogą się czegoś od Imperium nauczyć, ale to byłoby bzdurą. Twój talent Kalcior i niecodzienne zaparcie dały taki przyjemny dla oka efekt...

Awatar użytkownika
Archont
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Żory

Post autor: Archont »

Jak na 6 miechów i brak czasu,jak wyczytałem to mogę jedno powiedzieć: Rozwijasz się jak obcy w filmie "Ewolucja" :D
Jestem nobkiem w malowaniu lecz chciał bym coś dodać od siebie:
Wszystko cudownie,tylko ziemia na podstawce taka za bardzo przypomina kolor lwów/Koni.Po prostu za jasna.

A tak w nawiasie,z chęcią obejrzał bym od początku postępy w Twoim malowaniu.

Oziu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Oziu »

Rydwan wyszedł bardzo fajnie. ;) I niezły pomysł z tymi magnesami.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Jak na 6 miesięcy to bardzo dobry efekt, jesteś bardzo dokładny z tego co widze na zdjęciach i to ogromny + dla Ciebie z mojego punktu widzenia. Właściwie nie mam się do czego przyczepić, ni epodoba mi si ejedynie podstawka i ogóleni czegoś tak mi brakuje w tym modelu ale o kolorach i gustach mielismy sie nie wypowiadać :)
ogólnie bardzo na OK
Obrazek

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

metaliki juz Ci mowili zeby bardziej pocieniowqac wiec nie bede powtarzal, zeby z bleched wyciagnac wieksza glebie koloru ja uzywam vomit brown fajnie to wychodzi sprobuj sobie na czyms
Mozna by sie bylo pokusic zby na plaszczach nalozyc cienie a nie tylko powyciagac koncowki futra
Ogolnie praca na swietnym poziomie gratuluje!
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kalcior
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kalcior »

Archont
A tak w nawiasie,z chęcią obejrzał bym od początku postępy w Twoim malowaniu.
Jeżeli tylko czas mi na to pozwoli to wrzucę w weekend fotki figurek, które robiłem od samego początku swojej przygody z WFB.
SexRocket
zeby z bleched wyciagnac wieksza glebie koloru ja uzywam vomit brown
Dzieks za poradę ... na pewno spróbuję tego przy malowaniu kolejnych figsów.

ziopal
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: ziopal »

świetne! jak na 6 miechów to naprawdę dobrze!
tylko rada: daj więcej jasnego na ziemię bo wygląda jak skóra koni.
no i świetny pomysł z magnesami!

Awatar użytkownika
Robacek
Mudżahedin
Posty: 207

Post autor: Robacek »

jesli to ma byc tt to juz zostaw ten model i maluj reszte bo i tak biorac srednia z poziomu tt w pl to jest wyzej wiec nie ma czym sie przejmowac. fajne proste malowanie

vanswirr
Chuck Norris
Posty: 368

Post autor: vanswirr »

Bardzo ładne, staranne, czyste prace. Popieram jednak uwagę kolegów o kolorze posypki na podstawce, zlewa się z kolorem koni i lwów, chyba rzeczywiści większy kontrast byłby korzystny. Bronie i zbroje dodatkowo zyskałyby jeszcze gdyby potraktowac je jakimiś kolorowymi washami, co nadałoby głębi. Szczególnie widac to na toporze. Jest bardzo ładnie pomalowany, ale dość "płaski", jeśli rozumiesz o co mi chodzi.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Zdecydowanie nie moge sie zgodzic, ze malowanie jest dobre "jak na to, ze malujesz 6 miesiecy". Widze tu kilka nickow, ktore kojarze z naprawde pro malowaniem, ale badzmy uczciwi - te fikgurki sa pomalowane bardzo ladnie po prostu. A nie "jak na 6 miesiecy doswiadczenia". Smiem przypuszczac, ze wielu malarzy mimo dluzszego stazu nie potrafiloby zrealizowac takiej pracy.

Mnie sie podoba, bo to czyste, staranne malowanie. Dobry dobor kolorow. Pomyslowosc konstrukcji.

Na moje oko warto popracowac tylko troche nad metalikami, zeby nie byly takie surowe. Proponuje lekki wash rozwodnionymi farbami (do wyboru i w zaleznosci od upodoban lub oczekiwanego efektu: zielonym, fioletowym, brazowym, czarnym). Potem lekka poprawka na krawedziach czystym mithrilem i bedzie lepiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ish
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Łask

Post autor: Ish »

nie no co do pomyslowosci konstrukcji,to tym sam jestem bardzo pozytywnie zaskoczony:) mnie by sie nie chcialo;0

ODPOWIEDZ