Jak zamieszczać zdjęcia?

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Jak zamieszczać zdjęcia?

Post autor: Voodoo »

W oczekiwaniu na świąteczny posiłek postanowiłem stworzyć drobny tutorial: jak zamieszczać zdjęcia na forum. Mam nadzieję że komuś pomoże i się przyda :wink:

W celu zamieszczenia fotek na forum potrzebujemy serwisu dzieki któremu zamieścimy zdjęcia na serwerze. Darmowy hosting zdjęć oferują nam serwisy takie jak:

1. http://imageshack.us/
2. http://photobucket.com/
3. http://www.fotosik.pl/

Ponieważ sam korzystam z Photobucket'a to właśnie na nim zaprezentuje jak zamiescić fotki. Wszystko podam w 10 krokach a cała operacja powinna zająć max.5 min. No to zaczynamy:

1. Wchodzimy na stronę www.photobucket.com. Klikamy na "Join Now".

Obrazek

2. Teraz musimy założyć konto. Wybieramy nazwę użytkownika i proponowane hasło. Potem klikamy na "Next Step".

Obrazek

3. Podajemy dane i przepisujemy kod który nam się wyświetli i klikamy na "I accept. Sign me up!". WAŻNE- adres e-mail nie musi byc prawdziwy

Obrazek

4. Widzimy ekran główny naszego konta w celu umieszczenia zdjęć klikamy na "Chose files" lub "Old uploader".

Obrazek

5. Ja wybrałem "Old uploader". Wybieramy zdjęcia,jeżeli chcemy więcej ich zamieścić zaznaczamy "add more" i lista się poszerzy. Po zakończeniu klikamy na "Upload".

Obrazek

6. Zdjęcia są zamieszcane na serwerze. Czekamy.

Obrazek

7. W następnym oknie klikamy na "save and continue"

Obrazek

8. Znowu przechodzimy do widoku głównego naszego konta.

Obrazek

9. Teraz należy uzyskać adres zdjęcia. W tym celu "najeżdżamy" na wybrane zdjęcie.

Obrazek

10. Po najechaniu wyświetla się lista. Klikamy na adres koło napisu "IMG code". Adres zostaje automatycznie skopiowany do pamięci. Teraz możemy wkleić go a forum. Poprawnie powinien wyglądac tak Obrazek :wink:

Obrazek

PS. Jest jescze 2gi sposób na zamieszczanie zdjęć- ultraszybki bez zakładania konta www.screeny.pl :wink:

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

dobry rzetelny tutorial.
:)

photobucketa sam używam parę lat i polecam. warto założyc sobie konto , nie mieli chyba jeszcze żadnej 'wpadki'.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Brawo i dzięki. :)

Przydatna sprawa, wiec przykleiłem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Squll
Wałkarz
Posty: 51

Post autor: Squll »

Dzieki za tutka :D przydal sie wczesniej nie wiedzialem na jaki server wstawic :D

K@mor
Warzywo
Posty: 16

Post autor: K@mor »

No fajnie że ktoś pomyślał o czymś takim dużo mi to pomogło dzienki

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Ja sie tylko spytam ,czy maja limity transferu albo cos podobnego ? Na fotosiku teraz taki "bonusik" wprowadzili i lipa :?
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

nikt nie wie czy na photobucket-cie sa limity zdjec/transferow itp. ?
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Są ale są na prawdę duże, gorzej z cenzurą, wywalają nawet zdjęcia figurek z jednym gołym cyckiem.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

szczurek pisze:nikt nie wie czy na photobucket-cie sa limity zdjec/transferow itp. ?
szczurek pisze:Ja sie tylko spytam ,czy maja limity transferu albo cos podobnego ? Na fotosiku teraz taki "bonusik" wprowadzili i lipa :?
Przepraszam nie zaglądałem tu :oops:

Odpowiedź na swoje pytanie możesz znaleźć tu lub tu.

W skrócie:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

eee to fajnie :D Na fotosiku mam z 250-300 zdjęć ,a transfer (wprowadzony chyba niedawno) to 1gb na miecha ... zal.pl :wink:
Zabuliłem żeby mi tylko odblokowali foty i przerzuciłem się na photobucket-a :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

można też z chomikuj.pl korzystać
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Longbeard
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Longbeard »

nie mogę zrobić ostatniego punktu
,,System polityczny Bretonii? U nas to się nazywa wymuszeniem haraczu i jest karalne"
Matthias von Pfeildorf, były ambasador Imperium

Awatar użytkownika
Longbeard
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Longbeard »

już ok
,,System polityczny Bretonii? U nas to się nazywa wymuszeniem haraczu i jest karalne"
Matthias von Pfeildorf, były ambasador Imperium

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

W ramach odświeżenia tematu mam do osób znających się na rzeczy jedno pytanie: jaki rozmiar (i wagę w Kb) zdjęcia dobrać, żeby właściwie prezentowało się w galerii (czyli ani za małe, ani rozmiar plakatu)?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Rozmiar to myślę, że takie 800x600 powinno wystarczyć, nawet mniejsze. Zależy w sumie od tego, z jakim zbliżeniem owo zdjęcie było robione. Waga w kb jest nie istotna, tylko przy uploadowaniu przez Ciebie ma znaczenie.
Moja rada - zostawiajcie foty w jpeq lub png. png oferuje najlepszą jakość w stosunku do niskiej wagi.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Rozmiar to zależy, czy oddział, czy pojedyncza figurka ;) Przy oddziale powinno 800x600 wystarczyć, pojedyncze figurki odpowiednio mniejsze.

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Dzięki za podpowiedzi. Chodziło mi głównie o maksymalną dopuszczalną szerokość zdjęcia, która nie zmusza oglądających do jeżdżenia suwakiem na prawo i lewo, bo jest to straszliwie irytujące i zabiera przyjemność z oglądania fotek.
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

To najlepiej je konwertować do 800pix na dłuższym boku, nadadzą się na większość for :)

Grumsha
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Grumsha »

ja hostuje z imgshacka..rodzielczość 800x600 i ciut wieksze w innych zdjęciach...w formacie png i dupa;/ linki wklejam w "[img]adres[/img]" i nie ładuje obrazka :< może ktoś wie o co chodzi?

Slaine Mac Roth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Slaine Mac Roth »

Szczerze polecam serwis www.tinypic.com nie spotkałem się jeszcze z problemami, korzystając z niego.

ODPOWIEDZ