I lick my brush

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Re: I lick my brush

Post autor: Dr. Lobo »

jak malujesz metalik??
Jeżeli to NNM to jakimi kolorami??
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Telchar pisze:Jakimi kolorami malujesz drewno?
Tutaj drewno to bestial brown + burnt uber (vallejo), cieniowane z czarnym, rozjaśniane z białym.
Na ciemne drewno polecam scorched brown + burnt umber, na jasne - bestial brown + kommando khaki.
Dr. Lobo pisze:Jeżeli to NNM to jakimi kolorami??
Przede wszystkim w NMM nie kolory są najważniejsze, a odpowiednie rozłożenie światłocienia i kontrast, bo bez tego nie będzie efektu połysku. Ja maluje w uproszczonym, komiksowym stylu, bo taki mi odpowiada chociaż i tak nie zawsze jest łatwy do osiągnięcia. Najbliżej emulowania rzeczywistości w tym temacie jest moim zdaniem Yellow One. Nie polecam jednak wzorowania się na jego pracach jeśli ktoś dopiero ćwiczy i się uczy :)

Jeśli chodzi o malowanie żelaza/stali/srebra to wszystko można uzyskać mieszając czarny z białym (ja tak robie), ale polecam eksperymenty z użyciem space wolves grey i shadow grey.

Obrazek
Przy malowaniu żelaznej lufy sprawa jest dość prosta - mocniejsze światło na górze i odbicie na dole. Z tym, że trzeba uważać na używanie czystej bieli - to powinny być już ostateczne cieniutkie kreseczki i kropeczki(bliki). Lepiej już pomalować bez białego niż przesadzić.

Malująć złoty NMM używam snakebite leather. To jest kolor, który wytrąca żółć i zieleń, więc nadaje się idealnie. Przemas swego czasu mi go podpowiedział i do tej pory nic lepszego dla siebie nie znalazłem. Istotne jest tutaj, żeby jednak nie wytrącić zbyt dużo żółtego (o czym zdaje się zapomniałem przy swojej poprzedniej figurce :roll: ), więc staram się nie używać czystego snakebite'a(czasem przeciągne delikatny glaze jeśli widzę potrzebę) ani nie mieszać go tylko z białym (zazwyczaj dodaję odrobinkę czarnego, zęby przybrudzić kolor).

Wcześniej tego nie robiłem, ale tym razem postanowiłem dodać zadrapania i rysy. Raz, że to dodatkowy detal, dwa - przełamujemy monotonię.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Kurde, Rapta, sieknąłbyś jakiegoś tutka nt. malowania złota z paroma fotkami, jak osiągasz taki efekt. Z tego, co napisałeś, niewiele mogę wywnioskować :( .

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

Dzięki za odpowiedź.
Nie mogę się doczekać kolejngo dzieła.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
loler
Wodzirej
Posty: 679
Lokalizacja: Opole/ Wrocław

Post autor: loler »

super praca, szczególnie dobre metale i twarz. Dawaj dalej!

ODPOWIEDZ