Tfurczość BEM - Damselka 29.07

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Tfurczość BEM - Damselka 29.07

Post autor: bem »

doradzono mi założyć nowy wątek, skoro chcę zasięgnąć opinii o figurkach, które pomalowałam. na razie jest to tylko jedna i na dodatek z Warhammera 40,000, ale mam nadzieję, że się spodoba. w miarę możliwości będę malować kolejne (z których żadna zapewne nie będzie moją własną :<) i wrzucać to tejże galerii.

proszę o konstruktywne opinie i rady.

oto jest Necron C'tan Deceiver
http://i32.tinypic.com/296j3wp.jpg
http://i32.tinypic.com/2na72va.jpg

niestety na zdjęciach nie widać paru rzeczy, jak np. tego, że między paskami wiśniowymi i srebrnymi na 'czapce' są też cieniutkie złote. wada zdjęć :/
Ostatnio zmieniony 29 lip 2010, o 15:28 przez bem, łącznie zmieniany 36 razy.
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Konwersja go skrzywdziles :wink: chociaz sam model fajnie sie nadaje na jakas psychodeliczna przerobke....:D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

ech. konwersja nie moja. dostałam już sklejoną i szczerze mówiąc ta rączka też mi nie pasuje, ale co robić :P
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

grab
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grab »

zmień zdjęcia-kolory wyglądają na dorane przypadkowo a szczegółowość malowania sugeruje to wykluczyć
podejrzewam,że na żywo wygląda nieźle

Awatar użytkownika
Ciozak95
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ciozak95 »

Ja bym na twoim miejscu strzelił washa na tą zbroje... najlepiej czarny, nie podoba mi sie też te ostre przejście na czerwonej płachcie... bo przejścia z kolorów są nie najgorsze.. :) ogólnie tyle.. :) Ćwicz a będziesz dobra.. :mrgreen:
podpis usunięty z powodu zbyt dużego rozmiaru -- administracja

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

niestety nie mam możliwości poprawek, gdyż figurka trafiła z powrotem do właściciela i na żywo rzeczywiście wygląda lepiej :> może jeszcze uda mi się do niej dorwać i poprawić. co do przejść to strasznie ciężko mi idzie robienie tego na żółtym (bodajże golden yellow) :/

a oto moja dzisiejsza praca. i znów problemy ze zdjęciem, które w gruncie rzeczy zawsze wyjdą gorzej przy fleszu, niż przy naturalnym świetle :< figurka jutro trafia do właściciela :)

oto jest: Commander cośtam Chaos :)

http://i30.tinypic.com/5dto53.jpg
http://i28.tinypic.com/286ohy.jpg

dziękuję za rady i czekam na kolejne :)
Ostatnio zmieniony 9 lis 2009, o 15:30 przez bem, łącznie zmieniany 1 raz.
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Gorzej niż poprzedni, zdecydowanie za gruba warstwa farby, strasznie się świeci i ten czerwony gryzie po oczach.
I przebija czarny spod czerwonego.

Awatar użytkownika
Ciozak95
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ciozak95 »

ANtY pisze:Gorzej niż poprzedni, zdecydowanie za gruba warstwa farby, strasznie się świeci i ten czerwony gryzie po oczach.
I przebija czarny spod czerwonego.

Niestety się zgodzę... farba za grubo nałożona, kolory troszkę prześwitują... ale nie poddawaj się, i bardziej rozwadniaj farbę.. efekt o niebo lepszy... GWARANTOWANY... :D pozatym zaopatrz się w nowe washe od GW, naprawdę dużo zmienią w twoich pracach ( oczywiście na lepsze... :mrgreen: ).
To tyle ode mnie... i życzę postępów... :D

Pozdrawiam
Ciozak
podpis usunięty z powodu zbyt dużego rozmiaru -- administracja

Awatar użytkownika
Scarrf
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Scarrf »

Nieźle daje model po oczach :D zdecydowanie za grubo kładziesz farbę, przydało by się jakieś cieniowanie

Mieczyk nie wiem jaki chciałeś uzyskać efekt ale na płonący albo rozżarzony to on nie wygląda i nie potrzebnie pomalowałeś konia na hm... metalowo

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Muszę zgodzić się z przedmówcami. Farba na Archaonie za grubo położona, kiepskie cieniowanie.
Plus za figurkę, stary Archie jest naprawdę ładny :-)
No, ale początki zawsze są trudne, w każdym razie widać postęp w porównaniu z C'tan'em :-)
Pozdrawiam

kolos
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: kolos »

żal modeli , już lepiej graj niepomalowanymi przynajmniej będzie widać czym grasz

Awatar użytkownika
lewy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 117
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: lewy »

tak pomalowane figurki po prostu rażą w oczy nie da się nimi grac

Awatar użytkownika
Ciozak95
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ciozak95 »

kolos pisze:żal modeli , już lepiej graj niepomalowanymi przynajmniej będzie widać czym grasz
żaal to mi Ciebie... :? Twoja wypowiedź jest idiotyczna... jak lubisz bezmyślne offtopy, to zmień forum... :| poza tym ona się uczy... wątpię że twoje figurki wyglądają lepiej... więc zachowaj takie komentarze dla siebie... Aaa.... i jest coś takiego jak np. DOT... więc na pewno figurek nie jest żal, bo mogą wrócić do czystej postaci... niestety początki bywają trudne... ale z czasem różnica przyjdzie...
( nawet "Jeśli" malujesz lepiej od niej... to nim się obejrzysz będzie lepsza od Ciebie... wystarczy że troszkę poćwiczy...)

Pozdrawiam
Ciozak
podpis usunięty z powodu zbyt dużego rozmiaru -- administracja

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

na razie się nie zrażam. zmyłam figurkę i ku mojemu zdziwieniu pod pokładem, na którym malowałam znalazłam jeszcze dwa, plus jakąś tam farbę :mrgreen: w wolnym czasie pomaluję ją znowu. może będzie lepiej :)
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Rizzen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146
Lokalizacja: Har Ganeth

Post autor: Rizzen »

bem pisze:może będzie lepiej :)
Na pewno będzie lepiej, z każdą figurką jest lepiej więc się nie zrażaj. Dobrze mówią ci co radzą rozwadniać bardziej farbę, to naprawdę daje dobre efekty, poza tym dokładność i nie będzie źle :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Gratuluje podejścia, nie przejmuj się trollami ;)

Awatar użytkownika
gildor_
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: gildor_ »

Tylko cioty walą teksty typu "weź sprzedaj farbki bo nic z Ciebie nie będzie".
Mi też tak pisali i jakoś sobie teraz radzę a takich ludzi najlepiej puszczać kantem bo to niedorobione dzieci wyżywające się na forum.
Pozdro :wink:

Awatar użytkownika
Ciozak95
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ciozak95 »

gildor_ pisze:Tylko cioty walą teksty typu "weź sprzedaj farbki bo nic z Ciebie nie będzie".
Mi też tak pisali i jakoś sobie teraz radzę a takich ludzi najlepiej puszczać kantem bo to niedorobione dzieci wyżywające się na forum.
Pozdro :wink:
Dobrze że mnie ktoś rozumie... :wink:

A co do figurki to dobrze że zmyłaś i twom oczom ukazały sie jeszcze inne warstwy farby.. teraz gdy ją pomalujesz, efekt bedzie na pewno lepszy... :) tylko się staraj i rozwadniaj farbę do konsystencji mleka albo i bardziej przy cieniowaniu.. ( lepiej rzadka farba, niż taka gęsta kupa.. :mrgreen: ) Tak czy inaczej życzę powodzenia... :mrgreen:

Pozdrawiam
Ciozak
podpis usunięty z powodu zbyt dużego rozmiaru -- administracja

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

ok. kolejna próba. zaczęłam bardziej rozcieńczać farbę i nakładać przez to więcej warstw. poza tym wzięłam IMHO łatwiejszy model do malowania :) znów zmagałam się ze znienawidzoną żółtą farbą, ale mam wrażenie, że wszło lepiej. zresztą oceńcie sami moją kolejną pracę :)

Salka

Obrazek

Obrazek
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Bojo
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: Łęczna->Przeklęta Kompania

Post autor: Bojo »

fajna trochę jaskrawa ale pomału :)
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

ODPOWIEDZ