Galeria Imperium by Legion, up: artyleria

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Re: Piechota Imperium

Post autor: Legion »

Horda 50 od Gamezony kosztowałaby mnie fortunę ;) To jednak musi być coś plastikowego.
Vae victis!

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Dokładnie.
Modele GZ są mega to prawda, ale skompletować cały unit piechoty to katorga.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Polecam modele warlorda do wojny domowej w Anglii, zresztą już chyba pisałem o nich w dziale imperium :D Wprawdzie ś to pikinierzy i muszkieterowie, ale przy odrobinie plasticardu/bitsów można zrobić zarówno swordsmanów jak i halabardników.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Hey! a nie lepiej takie modele o:
http://shop.warlordgames.co.uk/armoured ... 1872-p.asp
?
Commanda do tego też można znaleźć.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

http://artizandesigns.com/prod.php?prod=1739
<- Ci panowie bardzo mi się kiedyś spodobali, tylko, że to metale (choć cena mimo wszystko niezła), no i nie do kupienia w Polsce :(
Vae victis!

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Ha! Nie było łatwo, ani tym bardziej tanio, ale pieprzyć to ;) Sprawiłem sobie piękny regiment pikinierów, produkcji Artizan Designs, czyli tych z linka piętro wyżej.

Całe szczęście raczej nie będzie to chybiony zakup. Figurki są ładne, porządnie wykonane, a skalą pasują do Warhammera jak ulał (chyba lepiej niż. np. Perry Miniatures).
Oczywiście jak to z metalami bywa, pewnie czeka mnie atak klonów. 16 metalowych delikwentów - 4 różne wzory, na dodatek dwa powtarzają się sześciokrotnie, jeden trzykrotnie, o ostatni jest tylko jeden :( (i akurat jest to ten pomalowany, poniżej). Bez szaleństw, ale wraz z czteroosobową grupą dowodzenia jakoś to będzie.

Dobra, dość gadania, oto pierwszy, "próbny" pikinier z przyszłego regimentu.
Obrazek

Porównanie z figurkami Imperium GW. Wyszło niewyraźnie, ale co ma pokazać pokazuje.
Obrazek
Vae victis!

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4455
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Wygląda w porządku.
Nie próbowałeś zrobić mieszanego regimentu z modelami GW? Może to urozmaiciłoby nieco klony.

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

fajny =D>
]arrrr

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Bardzo fajnie się wkomponowuje. Myślę że cały regiment będzie spoko wyglądał.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

bardzo fajnie będzie armia wyglądać, prosty ale mocny schemat kolorystyczny z kontrastującymi podstawkami;] tylko delikatna uwaga- żeby czarny kolor nie wyglądał na szary;) nie trzeba cieniować czarnego po całej powierzchni szarym bo wtedy przestaje być ciemny, starczy delikatne kreskowanie na wystających elementach, żeby tak 60-90% czarnego było czarne:)

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

quidamcorvus pisze:Wygląda w porządku.
Nie próbowałeś zrobić mieszanego regimentu z modelami GW? Może to urozmaiciłoby nieco klony.
Dobra myśl, spróbuję, bo pik mam w pierony i jeszcze trochę ;), gdzieś powinienem mieć paru starych, imperialnych włóczników.
żeby czarny kolor nie wyglądał na szary;) nie trzeba cieniować czarnego po całej powierzchni szarym bo wtedy przestaje być ciemny, starczy delikatne kreskowanie na wystających elementach, żeby tak 60-90% czarnego było czarne:)
Słusznie, zobaczę co da się uzyskać przy pozostałych 19 :)
Vae victis!

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

modele baaardzo fajne, małe rączki trochę mają jak na mój gust
nie myślałeś może o jakichś wstęgach czy coś takiego na tych pikach :?:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

No, przydałoby się. Kiedyś czytałem, że pikinierzy potrafili rozbujać "tyczki" i dzięki frędzlom na ich końcach, dezorientować przeciwnika gdzie jest ostrze, także byłby klimat ;) Niestety mam dwie lewe ręce do grenstafu, będzie ciężko.
Wcześniej też chciałbym zdać na 4 rok studiów, a ta perspektywa robi się coraz bardziej odległa ;) Z każdym pomalowanym żołnierzem, jeszcze bardziej :(
Vae victis!

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

hmmm, najprostszy sposób to kawałek kartki, może z bloku, do tego wikol, a najlepiej na kompie zrobić odpowiednie "bannery" i wydrukować; potem zakleić i poprawić co najwyżej odrobiną GS, takie maleństwa nawet nie powinny się pourywać;)
też mam ten problem ze swoimi spearami, część już ma flagi, część się moczy w docie, a innym brakuje podkładu.... :roll:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Legion pisze: Niestety mam dwie lewe ręce do grenstafu, będzie ciężko.

Albo spróbuj zrobić małe chorągiewki z t-shirta, tak jak to robił mój przedmówca :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

neeee, sztandary owszem z materiału, ale małe chorągwie do pik to tylko i wyłącznie gs, lub papier :wink: za małe żeby się bawić w materiale
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Legionie - jakiś gość figurantów pike&schotte sprzedaje, wyglądają całkiem-całkiem, może ci się ta informacja przyda...

http://allegro.pl/pike-shotte-infantry- ... 39738.html
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Wydaje mi się, że będą w skali 25mm a nie 28mm jak figsy z gw ale mogę się mylić.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Mam modele warlorda z Pike and Shotte, tu macie porównanie wielkości:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... es#p498975

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Skończyłem! Przez ostatnie miesiące zamierzałem zrobić dwie rzeczy: pomalować pikinierów i zarazem dostać się na 4 rok studiów. To drugie się nie udało ;) a pierwsze? Oceńcie sami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na sztandarach mej armii jest już kogut, kawka i ze dwa orły, więc od tego skrzydlatego trendu nie zamierzałem odejść. Pewnego dnia, spacerując po Krakowie zobaczyłem to:
Obrazek
Paw wyskrobany w tynku, 1939 rok, krakowski modernizm pełną gębą, odlot. Na ile potrafię, postarałem się przenieść go na chorągiew, chyba wyszło przyzwoicie, choć "frihendy" moją mocną stroną nie są ;)
Eh, ciekawe kiedy ktoś wpadnie na pomysł by zakryć tą ścianę styropianem, pokrytym akrylowym tynkiem barwy sraczkowato-łososiowo–żółtej...

Obrazek

Szkoda tylko, że z mechanicznego punktu widzenia, imperialni wojacy to mięso armatnie pokroju goblinów :(, ale nie, kuźwa! Nie będę grał na czołgu parowym i basta! :D
Vae victis!

ODPOWIEDZ