Galeria Imperium by Legion, up: artyleria

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Galeria Imperium by Legion, up: artyleria

Post autor: Legion »

Planowałem zrobić setkę zdjęć, ze wszystkich stron, ale wysiadła bateria. Niestety w antycznym, powiązanym sznurkiem (coby się nie rozleciał) aparacie wymiana jest karkołomnym wyczynem, dlatego są tylko cztery, może to i lepiej.

Poniżsi panowie to nowa, plastikowa, imperialna gwardia. Piętnastu, piątka została dokoptowana poprzez użycie części od starych imperialnych wojaków, niestety większość z tych wygląda słabo, dlatego kryją się w ostatnim szeregu.

Kurka, całe lata czekałem na plastikowych gwardzistów, marzył mi się pikny oddział o zróżnicowanych, dynamicznych pozach (nie metalowy atak klonów), za stosunkowo niewielkie pieniądze. Oczywiście z tego drugiego nic nie wyszło (modele kosztują niemal tyle co metale), a pierwsze? Sam nie wiem, oceńcie Wy.

Linki pod zdjęciami prowadzą do fotografii w pełnych rozmiarach, a przynajmniej powinny prowadzić ;)
__________________________________

Wymarsz IV regimentu
Obrazek
http://community.webshots.com/photo/ful ... 7110nTYWeZ

Obrazek
http://community.webshots.com/photo/ful ... 7110tgRjgF

Obrazek
http://community.webshots.com/photo/ful ... 7110HomyJN

Obrazek
http://community.webshots.com/photo/ful ... 7110XvEsoj

Na sztandarze miał się znaleźć patetyczny napis w stylu: "Ave, Sigmar, morituri te salutant" i jakieś drapieżne ptaszysko. Tyle szumne plany, a na chorągiew trafiła poczciwa kawka i rzymska IV, która niektórym przypomina napis TV, tak już pewnie pozostanie... może nie są tragiczne?
Ostatnio zmieniony 3 paź 2012, o 18:57 przez Legion, łącznie zmieniany 5 razy.
Vae victis!

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Bardzo ladny oddzial :D .Raczej bym nie powiedzial że mają dunamiczne pozy :? ale malowanie wygląda na schludne i na stole na pewno prezentują się godnie. Podobają mi się też podstawki (choć pewnie niektórzy się przyczepią że jakaś trawka by się na nich przydala) i tak też bym je zostawil :D
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Nie przyczepie się do trawki bo jest zupełnie niepotrzebna wyglądają całkiem spoko, nie będę komentował posiadania plastikowych GS bo mam o nich swoje zdanie -->np patrz pan w pierwszym szeregu 1 z lewej....
Malowanie jak stwierdził przedmówca czyste schludne i to chodzi..Całość otrzymuje solidna notę 8/10..jeszcze raz się podniecę podstawka jest taka dynamiczna porozrzucane bębny, części ekwipunku przypadła mi do gustu =D> =D>

Nigdy nie wybaczę dania im przez rzeźbiarza trąbki... :?
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Ciozak95
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ciozak95 »

Wilqu pisze:nie będę komentował posiadania plastikowych GS bo mam o nich swoje zdanie -->np patrz pan w pierwszym szeregu 1 z lewej....
Buahahahaa... :mrgreen: Dobra poza... fajnie ten miecz trzyma :P

Co do malowania to bez żadnych fajerwerków... akurat na stół idealni... =D>
podpis usunięty z powodu zbyt dużego rozmiaru -- administracja

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Podoba się! Schludnie czysto, sztandar też ładny. O mnie mówili więc przybyłem, gdzie trawka ? :D Ja bym widział tu taką pożółkłą ale w kilku kępkach nie wielkie połacie. Ale to takie moje. No i tło masz genialne, bardzo podoba mi się ta wioska w tle wielki +

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

sceneria rozprasza uwagę i trudno powiedzieć coś konkretnego o malowaniu.
Natomiast wokół domów itd.prezentują się świetnie;) Bardzo ładne modele z tych GS;)
Bardzo fajnie wygląda ponadto Movement Tray, jak go robiłeś? (kora?)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Elegancki oddział. W prawdzie plastikowa gwardia mnie jakoś nie przekonuje ale tu odwaliłeś kawał dobrej roboty. Na stole będą się pięknie prezentować (jeśli będziesz ich wystawiał, bo ja sam w ciągu roku widziałem tylko 1 raz gwardie na stole, a szkoda...).
Obrazek

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Buahahahaa... :mrgreen: Dobra poza... fajnie ten miecz trzyma :P
To dowódca regimentu, on ma wyglądać jak posąg :P Poza tym pewnie dostał stanowisko po znajomości i nie umie trzymać miecza ;)
O mnie mówili więc przybyłem, gdzie trawka ? :D
To co jest, to wycięte kawałki maty (tej na której stoją), później wikol, korek i grysik. Idealna nie jest, ale ujdzie (innej nie miałem :P ).
Bardzo fajnie wygląda ponadto Movement Tray, jak go robiłeś? (kora?)
Strzępki korka, zalane wikolem i na koniec obsypane kaszką manną. Wewnątrz Traya jest jeszcze wklejona metalowa blacha z Inpostu, a żołnierze są na magnesach.
(jeśli będziesz ich wystawiał, bo ja sam w ciągu roku widziałem tylko 1 raz gwardie na stole, a szkoda...).
W przyjacielskich 4funowych (a innych nie toczę) rozgrywkach powinni się sprawdzić ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

Podobaja mi się podstawki. Malowanie schludne i dokładne az zazdrośc wzbiera... :-) Co tu dużo pisac bardzo mi sie podoba. Fajnie cieniowany baner. jak go malowałeś?

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Mortipher pisze:Podobaja mi się podstawki. Malowanie schludne i dokładne az zazdrośc wzbiera... :-) Co tu dużo pisac bardzo mi sie podoba. Fajnie cieniowany baner. jak go malowałeś?
Schludne i dokładnie jest, gdy maluje się jednego wojaka cały dzień :) poza tym szybciej i tak nie umiem.

A sztandar, blood red rozmieszany z czarnym i tak kilka warstw, coraz jaśniejszych. Przy ostatnim rozjaśnieniu był czysty blood red z niewielką ilością żółtej farbki, w życiu jeszcze niczego tak dokładnie nie cieniowałem ;) Kawkę (początkowo miała być jastrzębiem :D ) naszkicowałem wpierw delikatnie ołówkiem, a później zamalowałem.
Vae victis!

Awatar użytkownika
Prowokator
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: ZGora

Post autor: Prowokator »

Mnie najbardziej się podoba ta zakłopotana i zatroskana mamuśka trzymająca 2 dzieci, które nie chcą aby tatuś odjeżdżał ;) Co to za figurka? Albo raczej element makiety?
,,Everybody lies...''

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Legion, bardzo fajnie ich zrobiłeś =D>

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Co to za figurka? Albo raczej element makiety?
Mamuśka i kobieta z miotłą (i jeszcze chłop z motyką) pochodzą z zestawu "Townsfolk" firmy Reaper, niestety nie pamiętam którego dokładnie, jest ich z 5.
Vae victis!

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Całość wygląda świetnie :) Jestem ciekawy tych 5 delikwentów z ostatniego szeregu ;) Bo pewnie wyglądają równie dobrze ;) A na fotkach wogóle ich nie widać :P
Cóż, z niecierpliwością czekam na bitwę z Imperium :D
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Kawal solidnej roboty, schludnie , czysto. Tak trzymaj!

Awatar użytkownika
Rizzen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146
Lokalizacja: Har Ganeth

Post autor: Rizzen »

Mnie się gwardia bardzo podoba, nie miałbym też nic przeciwko zobaczeniu całej Twojej makiety :)
Swoją drogą, szukam od dawna jakiejś dobrej strony traktującej o modelarstwie (najlepiej po polsku) i wyjaśniającej tajemnice tej szlachetnej sztuki, widzę, że idzie ci lepiej niż dobrze, więc może podrzucisz mi jakiś link do stron z których korzystasz? Sam też chcę trochę pobudować, ale do niektórych rzeczy trudno samemu dojść :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Cóż, z niecierpliwością czekam na bitwę z Imperium :D
A ja z Twoimi piknie zbejcowanymi elfami ;)
nie miałbym też nic przeciwko zobaczeniu całej Twojej makiety :)
Swoją drogą, szukam od dawna jakiejś dobrej strony traktującej o modelarstwie (najlepiej po polsku) i wyjaśniającej tajemnice tej szlachetnej sztuki, widzę, że idzie ci lepiej niż dobrze, więc może podrzucisz mi jakiś link do stron z których korzystasz? Sam też chcę trochę pobudować, ale do niektórych rzeczy trudno samemu dojść :)
Cóż, ja do większości dochodziłem sam (pomijając hektary pytań zadanych na różnych forach ;) ). Zacząłem od porwania się z motyką na słońce i zbudowałem cały zamek ze styropianu, wikola i kaszki mannej. Później "odkryłem" balsę i teraz nie wyobrażam sobie budowy makiet z czegoś innego. Niedługo postaram się zebrać zdjęcia kilku moich tworów i wrzucić w jakieś jedno miejsce.
Jeśli idzie o strony/artykuły, kilka przeczytałem, choć ostatecznie raczej nie używałem podanych tam metod. Mimo to warto zobaczyć jak makiety robią inni, np:

http://www.krolowamorz.yoyo.pl/index.ph ... le&sid=108
http://bitewniaki.polter.pl/Zurbanizujmy-Mordheim-c1737
http://bitewniaki.polter.pl/Zurbanizujm ... m-II-c1738
http://bitewniaki.polter.pl/Strumyki-rz ... tawy-c1712
http://bitewniaki.polter.pl/Dwupoziomowe-wzgorze-c8784
i pewnie setki innych ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Dziś chwyciłem za aparat i machnąłem parę szybkich fotek reszty mojej "niezwyciężonej" piechoty, indżoj ;)

Halabardziści
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Świeżo stworzony oddział, miszmasz figurek GW (z kilku różnych edycji) i Perry Miniatures. Pierwszy raz zastosowałem trawkę statyczną i teraz nie wyobrażam sobie, jak mogłem bez niej robić podstawki ;), sztandar wzorowałem na - http://www.arrsa.pl/pol/img/herb.jpg, to bodajże herb Śląska.

Szermierze
Obrazek

Obrazek

Mój pierwszy oddział Imperium, malowany z pół dekady temu (kiedy dopiero zaczynałem względnie solidnie malować :) ). Od tego czasu żołnierze byli jednak wielokrotnie przerabiani, dopieszczani i konwertowani. Notabene, "w boju" bardzo rzadko mnie zawodzili, szermierze to przyzwoita (i tania!) jednostka. Na sztandarze dumny kogut, mój pierwszy freehand ;) Pan z prawej to sztandarowy armii Gamezony.

Oddział pomocniczy, szermierze
Obrazek

Najnowszy twór. Wcześniej jako wsparcie służyli halabardziści, ale gdy ich przerobiłem na pełny regiment, należało szybko uzupełnić braki kadrowe ;) Figurki (poza mieczami) z poprzedniej edycji.

Zdjęcie rodzinne - armia Ostlandu
Obrazek
Wszyscy pomalowani, a zajęło mi to pół dekady ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

B. ładne imperium, tylko drobna uwaga co do nazewnictwa, , w j. pol. funkcjonuje nazwa halabardnik, a nie halabardzista........

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Vae victis!

ODPOWIEDZ