Gallery by Chmuruś (17.02.10 - Spellsingerka)

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Gallery by Chmuruś (17.02.10 - Spellsingerka)

Post autor: Chmuruś »

Witam,

W tym temacie będę umieszczał najnowsze prace. Figurki jak najbardziej do gry, table top.
Jako pierwsza praca Eltharion na Gryfie. Liczę na komentarze, co mogę jeszcze poprawić ;-)

Obrazek

Teraz biorę się za Tyriona, może wyrobie się do końca września na PMoTM 21 [-o<.

Miłego oglądania i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2010, o 19:47 przez Chmuruś, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Ciozak95
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ciozak95 »

pocieniował bym co najmniej raz złoto i srebro... poprawił bym ten kremowy na dzidce(ręka jest od niego ufajdana... i to chyba tyle.. :mrgreen:
podpis usunięty z powodu zbyt dużego rozmiaru -- administracja

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ptak jak na TT jest OK, choć mam wrażenie że 3/4 farb na nim to washe :wink:
Jeźdźcowi zdecydowanie przydaloby się więcej rozjaśnień: metaliki, niebieskie rękawki, bialy na włóczni, obicie fotela. to są IMO najbardziej "plaskie" miejsca.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

spoko TT
ogryn flesh washes albo rozwodniony scorched brown na granice dłoni i lancy i powinno być lepiej zrobiłbym to samo w miejscu łączenia sie drzewca z grotem. i w niektórych miejscach popraw pióra ptoka ;-) (łączenie białych z czarnymi). To tyle moich niefachowych zastrzeżeń ;-) fajny pomysł z szarą głową gryfa- echh ja już swojego wymalowałem niestety ale następnego zrobię na szaro.

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

Dzięki wszystkim za komentarze, dłoń już poprawiłem, wieczorem postaram się wziąć za obicie fotela, rękawy i metaliki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

To jest podruba Elthariona a nie Eltharion :wink:

A tak naprawde fajnie go pomalowałeś :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

Bardzo fajna figurka :wink:
Chciałbym zobaczyć inne prace.

Awatar użytkownika
Laczek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Laczek »

bardzo fajnie pomalowana figurka nie mam żadnych zastrzeżeń jednym słowem super
Obrazek

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

Dziękuje za komentarze, na razie z powodu małego zapału i małej ilości czasu wszystko idzie w zatrważającym tempie. Najbliższy update raczej w okolicach świąt ;-)

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

Obiecywany świąteczny update ;-)

Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 3 sty 2010, o 12:58 przez Chmuruś, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Wszystko nawet nawet, tylko podstawka licha. Zmień to koniecznie! [-X
Co do malowania, można by bardziej powyciągać co nieco i konik za biały. J bym to zrobił zaczynając malowoać od fortress grey powoli rozjaśniając.

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

W ramach odpoczynku od malowania i klejenia modeli do drugiej armii [efekty wkrótce ;-)], oraz pracowitego weekendu powstał domek na makietę (innymi słowy pudełko po butach + kilometr taśmy + wikol)

Podziękowania dla Asassello za tutorial (KLIK).

Obrazek

Jedynie niezadowolony jestem z kamienia przy wejściu, ale to kiedyś go poprawie :-P

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Dach wygląda nieco dziwnie. Nie wiem czy to miało robić za strzechę czy za dachówki ale na razie nie przypomina ani jednego ani drugiego ;) Ale poza tym ok :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

Faktycznie ten dach wygląda dziwnie. Powinieneś zrobić mniejsze dachówki i będzie git. Do reszty domku nie mam zastrzeżeń. :wink:
,,Cynikiem jest być łatwo... ale nie każdy się na to odważy.''

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

Troszkę dziwny :? ...


Ale bardzo mi się podoba :wink:

PS. No i zgadzam się z przedmówcami :)

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

Na początku myślałem, że ten kamień to jakiś Night Goblin :P

A co do dachówek to: http://forum.podlaskafantastyka.org/vie ... f=56&t=548

Pod trzecim zdjęciem masz bardzo łatwe, dające niezły efekt dachówki :wink:
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

Jeden z modeli malowanych podczas ferii, drugim jest oddział driad (fotki zrobię w weekend, jak będę miał aparat).

Obrazek

Ogólnie rzec biorąc raczej wszystkie najbliższe prace to będą WE teraz ;-)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Całkiem udane freehandy na płaszczyku, podstawka też bardzo spoko :)
Z rzeczy mniej udanych to kolor niebieski i brązowa laga; strasznie płasko to wygląda. IMO lepiej by to wyglądało jak niebieski zaczynałbyś od ciemniejszego odcienia a ladze przydałoby się jeszcze kilka rozjaśnień na najbardziej wystających fragmentach. I coś co mi najbardziej nie pasuje w tym modelu to skóra, za ciemna/zbyt brązowa jak na elfa :|
Ogólnie mam też wrażenie że zbytnio polegasz na washach (widac to też mocno w poprzednich pracach).
Niemniej widać postępy :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ