Czajssońska Galeria Krasnali

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Czajsson
Warzywo
Posty: 11

Czajssońska Galeria Krasnali

Post autor: Czajsson »

Jako że jest to mój pierwszy post witam wszystkich i zapraszam do oglądania i komentowania moich prób machania pędzlem.
Są to moje pierwsze próby malowania figurek. Choć nie pierwszy kontakt z pędzlem, kiedyś zajmowałem się trochę modelarstwem. Obecnie maluje czasami akwarele oraz grafiki markerami.

Moja 3 czy 4 pomalowana w życiu figurka - than ze skul passa :D .

Obrazek

Oddział longbirdsów brakuje jeszcze 4 szeregu ze starszej metalowej wersji do pomieszania z plastikami oraz czegoś na sztandarze (jeszcze nie mam pomysłu co tam naskrobać :) )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec balista samoróbka :) (jakoś nie mogę się przekonać do tej oryginalnej).

Obrazek

Zapraszam do komentowania

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

bardzo ładne prace =D>

Mam jednak wrażenie że fotki poprawiają ich atrakcyjność... ale tak jak wspomniałem jest to tylko moje wrażenie,a modele wyglądają porządnie i schludnie.

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

malowanie bardzo ładne (no moze thanowi należało by zrobić łagodniejsze przejścia na płaszczu) a balista super ale dodałbym moze jakiś metal bo wygląda bardziej na goblinską niż krasiową

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Pracki po prostu świetne. Czyto, schludnie. Na prawdę ładne. Balista zbyt mało metalowa jak już wspomniał poprzednik. Długobrodzi wolą chyba stal, niż drewno ;D

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

Bardzo fajne.
symek pisze:(no moze thanowi należało by zrobić łagodniejsze przejścia na płaszczu)
Z tym się zgodzę. Ale i tak moje pierwsze figurki były znacznie gorsze od twoich :wink:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Moim zdaniem przejścia są ok, jakby tej najciemniejszej warstwy było mniej, bo moim zdaniem jak tam "za szeroko", nie wiem czy rozumiesz.

Czajsson
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Czajsson »

Dzięki za komentarze i rady :D .
Co do płaszcza to rzeczywiście zacienione paski są trochę za szerokie będę o tym pamiętał malując następne figsy.
Balista z założenia miła być mocno drewniana trochę jak wzory z wcześniejszych edycji dodatkowo inspirowana balistami rzymskimi. Następna, (bo pewnie też ją zrobię sam) będzie bardziej „metalowa”.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

co do podobizny do rzymskiej to była pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy ;D

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Malowanie dobre, choć musisz jeszcze poćwiczyć, bo widać, że talent masz.
Za to podstawki są bardzo dobre =D> Kolorowe, bogate i wyraźne =D>

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

bardzo porządne krasnoludy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

:D Nice, tylko w niektórych miejscach w oczy rzucają się przejścia, np. na sztandarze. I jeśli to twoje pierwsze figurki, to nie weim czego się spodziewać później :wink:

PS. Z czego jest balista, balsy?
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

malowanie spoko, za to bolec wyszedł świetnie :D
sam strasznie nie trawię tego nowego GW.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Nie będę się rozpisywał o tym jak świetnie malujesz bo mówię Ci to za każdym razem jak widzę co nowego zmajstrowałeś :) Szkoda że nie pochwaliłeś się warriorami z fillerem, są naprawdę świetni. Generalnie jak zwykle szapoba!
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

Bardzo ładne krasnale :D , jak na pierwsze malowane figurki to super po prostu :D :D , bolec też fajny, ale troszkę metalu byś mógł do niego dodać :)

Czajsson
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Czajsson »

Jeszcze raz dzięki za wszystkie komentarze i rady :) . Bardzo motywują do dalszego malowania.
Co do materiału z którego jest bolec to rzeczywiście początkowo próbowałem zrobić go z balsy ale póżniej trafiła mi się z odzysku płytka z jakiegoś miekiego pvc o grubości 3 mm która okazała się zdecydowanie łatwiejsza w obróbce i wytrzymalsza. Reszta to sznurek i standartowo bitsy i troch gs'u. Pewnie po sesji jak bedzie więcej czasu spróbuje zrobić drugą baliste, moze cykne wtedy jakieś fotki z fazy produkcji :D.

ODPOWIEDZ