Robota Jamakota

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Re: Robota Jamakota

Post autor: jamakot »

vocal pisze:jesli kleiłes trawsko wikolem to starczy do wody figsy wrzucic i sie klej rozpusci;] ale tez jestem za usunieciem za pomoca nożyka modelarskiego figurek, sam tak robie;] bezpieczniej.
jak damdo wody to farba zajdzie, więc raczej nożem
]arrrr

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Jeśli figurki sa przyklejone do podstawek na klej do polistyrenu, a nie na supergluja, to oprócz metody chirurgicznej (ryzykowna, bo wymaga siły, a niektórzy kleją tak, że prędzej by się wieża Eiffela oderwała), można uży metody chemicznej: między figurkę a podstawkę wpuszczać rozpuszczalnik nitro. Należy to robić ostrożnie, żeby nie zalać figurki. Nitro rozpuszcza polistyren i spoinę i albo całość sama odejdzie, albo utoruje drogę dla noża.

A w ogóle najlepiej użyć tego:
http://www.jadarhobby.pl/jlc-c-21_458.h ... 502bd60a38 Rewelacyjna sprawa do precyzyjnych cięć. Jeśli nie połamiesz, to starczy Ci na lata, bo się praktycznie nie tępi na polistyrenie.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

zrobiłem kilka podstawek:
Obrazek
i mam zamiar całej armii takie przerobic

moje pierwsze próby nmm (jeżeli to wogóle podchodzi pod nmm :| )
Obrazek
Obrazek

jak wyszło ? proszę o rady
]arrrr

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

no na razie podstawki wyglądaja na całkowicie zgapione z moich... na pewno tego nie pochwalę.

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

było
Ostatnio zmieniony 10 sie 2013, o 13:56 przez jamakot, łącznie zmieniany 1 raz.
]arrrr

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Trochę bez sensu takie kopiowanie bez krzty własnej inwencji. Nie uważasz ze jakas modyfikacja - dodanie trawki, moze zmiana kolorystyki ziemi, rantów czy kryształków (może zastapienie ich np kolorowymi kamyczkami akwariowymi?) mogłaby poprawic i sam wygląd podstawki, i byłaby bardziej etyczna?
Pomijając fakt, że przy oryginale jakośc lezy :wink:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

vocal pisze:no na razie podstawki wyglądaja na całkowicie zgapione z moich... na pewno tego nie pochwalę.
zabójczo podobne! :> no ale nie powinieneś marudzić tylko cieszyć się, że Twoje pomysły są inspiracja dla ludzi ;)

próby nmm w powijakach jamakocie ale ćwicz ćwicz może coś z tego będzie...
Widać, że sporo się napracowałeś dlatego =D>

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Eee... czy trochę nie przesadzacie? Inwencja - OK, ale idąc tym tropem, to w oddali zobaczymy "wzór zastrzeżony podstawki z unikalnym motywem trzech kamyczków na planie trójkąta" :wink: Poza tym jeśli "jakość leży przy oryginale" a do jej poprawienia wystarczy "dodanie trawki", to chyba ta jakość niezbyt wymaksowana. :wink: :mrgreen:

Ale generalnie uwaga o inwencji słuszna! 8)
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

zupełnie co innego czymś sie inspirowac a co innego to powielać. tym bardziej w tak kreatywnym hobby powielanie kluczowej idei armii która ją wyróżnia w polsce a nie wykluczone że i na świecie uważam za niesmaczne:/ wiadomo że nikomu oczywiście nikt nie będzie niczego zabraniać ale jestem za szerzeniem kreatywności. starczy że w rozpiskach armie będą za parę miesięcy wyglądać identycznie:P
poza tym nie problem coś zmienić w tych podstawkach jak napisał chociażby Fluffi... więc nie rozumiem po co robić prawie takie same?

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

dobra,
Ostatnio zmieniony 10 sie 2013, o 13:56 przez jamakot, łącznie zmieniany 1 raz.
]arrrr

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

poprawioony 1 regiment clanów z nowym sztandarem. za poradą Arbitra Elegancji "ożywiłem" sztandar i usunąlem kryształy :(
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ogólnie mam zamiar wszystkim przerobic podstawki na takie



oceniac \:D/
]arrrr

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

bardzo fajnie ci wyszli tylko ranty podstawek masz pociaptane farbą wiec przeciągnij je na czarno i bedzie cyc malina

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Nie usuwaj tych kryształków spaczenia. Ładnie Ci wyszły.
Poza tym. Z tymi podstawkami twoje modele duzo łądniej wygladają ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

dziek
Ostatnio zmieniony 10 sie 2013, o 13:57 przez jamakot, łącznie zmieniany 1 raz.
]arrrr

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

dorzuć żółtą trawkę kępkami, trochę kości, czaszek, jakąś rurę kanalizacyjną czy zardzewiałą broń i będzie wypas. dobrze zakupić box szkieletów na same podstawki, mi w karierze już ze 2 boxy zeszły.. na same podstawki. a dawniej po 20 były pakowane 8)

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

czy według was moje figurki są malowane już na poziomie TT?
Ostatnio zmieniony 10 sie 2013, o 13:57 przez jamakot, łącznie zmieniany 1 raz.
]arrrr

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Twoje malowanie jest kubek w kubek jak moje (kolory podstawowe, wash na wszystko, drybrush na futrze, pordzewienie pancerzy washem i ewentualny hightlighting. Co nie !? ) zdaniem moich kolegów (modelarzy - co prawda 40k ale modelarzy) poziom już podpada pod TT- ale jeszcze trochę praktyki (rozjaśnianie skóry, lepsze robienie płaszczy) i będzie TT :mrgreen:
Za to jak maluje black templarów to jakimś dziwnym cudem mój poziom wzrasta do TT :D (może przez brak skóry i płaszczów przy power armorach :) )

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

no właśnie ja
Ostatnio zmieniony 10 sie 2013, o 13:57 przez jamakot, łącznie zmieniany 1 raz.
]arrrr

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

a to źle, bo washe są równie dobre co layering jeśli potrafisz stworzyć odpowiednio rzadkie washe dodając wody, w znacznie krótszym czasie można osiągnąć takie same efekty, serio :wink:

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

a weź przestań z glazami, to się człowiek przy hordówce zamęczy ja jak już warstwami ma jechać to np snikcha (którego zresztą teraz maluje i fajnie płaszczyk wyszedł) albo queeka ma zajebistą zbroje do lekkiego cieniowania (dużo płaskich płytek)

Klanratów i inne ścierwa to ty maluj na ilość a nie na jakość (ale w granicach rozsądku :D )

ODPOWIEDZ