Bretonnia Vocala - 09.11 - makieta wiatraka

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Bretonnia Vocala - 17.01 - 12 Errantów 5ed!

Post autor: Dębek »

Genialne modele, genialne malowanie.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Coś pięknego. Bretonnia pomalowania na wysokim poziomie może być jedną z ładniejszych armii.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

To przedostatnia wrzuta z kończonych rzeczy.
Rycerzowi głównie domalowywałem lilijki i kończyłem tarczę oraz podstawkę i jakieś pierdółki:) Model 4edycyjny, jakoś miałem akurat na niego smaka spośród regimentu który mi został do malowania...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Bardzo ładny pan, zwłaszcza metaliki zasługują na pochwałę =D>
Obrazek

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

No właśnie- zdradzisz, jak je malowałeś? Ciekawie wyszły.
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

LoudLord pisze:No właśnie- zdradzisz, jak je malowałeś? Ciekawie wyszły.
Nie ma w tym magii, jest po prostu trochę roboty;)
Zaczynam od ciemnego metallika (nie wiem co tam teraz najciemniejsze), na to wash czarny żeby podkreślić zagłębienia a potem się bawimy w rozjaśnianie z dodatkiem najjaśniejszego metallika, a ciemne partie dociemniamy czarnym z odrobiną metallika. Jak już po paru róznych warstwach krawędzie będą najjaśniejszym metallikiem a zagłębienia prawie czarne to dodaję parę delikatnych kreseczek metallika z dodatkiem białego na najbardziej wystające elementy (tylko nie można przesadzić bo taki metalik jest praktycznie jasno szary i nie ma połysku!), a w zagłębienia można dodać czarny wash z fioletowym czy niebieskim inkiem. Miecz jest malowany prawie w technice nmm tylko za pomocą metallików i czarnego. Ogólnie warto znać nmm żeby używać odpowiednich jasności metallików w dobrych miejscach. Sam często traktuję metalliki skrótowo bo dość łatwo na nich osiągnąć relatywnie dobry efekt tylko to rozleniwia :mrgreen:

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Zrób proszę tutka ze zdjęciami, bo wygląda to obłędnie ale sam boje się spróbować ;)

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Są masy tutoriali i to nie tak zaściankowych malarzy jak ja;) Poza tym to nie metoda paru kroków tylko ciągła praca z kilkoma kolorami naraz, mieszanie ich żeby uzyskiwać na bieżąco jasny ciemny albo jakiś pośredni kolor. Polecam zacząć od kupna retardera jeśli nie masz, wiem że mało kto tego używa a to cholernie pomocna rzecz bo opóźnia schnięcie farby i pozwala na dłuższe malowanie mieszankami (zamiast się bawić w mokre palety).
Ale najważniejsze to właśnie się nie bać tylko kupić trochę plastiku i malować po kolei starając się za każdym razem zrobić to lepiej - płynniejsze przejścia kolorów, mocniejszy kontrast, dokładniej... Wrzucić zdjęcia na forum do oceny, zawsze ktoś coś doradzi;) Ja się borykam z raczej z deficytem czasu więc sam rzadko zaglądam do innych tematów niż swoje (i to jak widać mniej więcej co rok;p).
No a prawda jest niestety okrutna że trzeba siąść i ćwiczyć jak ze wszystkim;p

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

Świetny model i takież malowanie.

Awatar użytkownika
Tombo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tombo »

Świetne malowanie, świetne staroedycyjne modele - super klimat Bretonii i fantasy, gratulacje.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Reaper produkuje też farbę "czarny metalik" - Adamantium Black, przydaje się do tworzenia kontrastu (lub po prostu malowania bardzo ciemnych zbrój, ja tak robię ostrza w DE). Wrzuciłbym linka, ale Vocalowi do pięt nie dorastam, więc nie będę Mu zaśmiecał galerii ;)
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Dzięki za opis! Zastanawiam się nad użyciem farb typu Gunmetal paru producentów , zobaczę, jak wyjdzie... 8)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Ja używam tylko srebrnych GW, mają świetny pigment i ładnie kryją, złote natomiast są straszne i zawsze wymagają masy roboty;p

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Jak je położyć na brązowym podkładzie (ja lubię Snakebite Leather, choć już go nie produkują) to efekt jest całkiem niezły przynajmniej dla tego ciemniejszego. Ten jaśniejszy daję na Bubonic Brown i też daje radę.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Lechu sprobuj srebrnych z P3 zupełnie inna liga niz GW.

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Model fajny :) co do metalicznych farbek to srebrne gw są fajne ale złote tez nie są najgorsze ( wy porównaniu do tych co były kiedyś ) kwestia jakiego podkładu użyjesz pod nią

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

^Karpiu^ pisze:Lechu sprobuj srebrnych z P3 zupełnie inna liga niz GW.
Mam złoty z P3 i jest tragiczny więc się zraziłem do ich metallików, może srebrne są rzeczywiście lepsze:)
Ze złotymi radzę sobie zazwyczaj dodając do bazowego koloru jakiś bardzo ciemny brązowy (samego brązu na podkład wolę nie używać bo jak to będzie na końcu najciemniejszy punkt to jednak bym wolał żeby był metaliczny), z rozjaśnianiem się już bardziej męczę ale może zainwestuję w nowsze złote, może jest rzeczywiście lepiej.
Choć dla moich plebejskich małych ilości złotego to nie jakiś problem;p
Mam jeszcze genialny złoty chyba na bazie alkoholu, jasny a kryje na wszystkim:) Ale to z kolei jest uciążliwe właśnie przez inny rozpuszczalnik niż woda więc rzadko używam.
Z brety został jeszcze jeden figs do pokazania;) Ale to wrzucę w weekend jak będę mieć więcej czasu.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Alkohol rzeczywiście taki uciążliwy jest? Nie można potem przeplukac pedzli woda by znow malować akrylami? Pytam poważnie.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Alkohol je rozcieńcza i rozpuszcza, jak zaschnie to woda nic nie da. A alkohol chyba niszczy pędzelki więc wolę na tych droższych nie próbować i używam na bylejakich;p

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Z tym to akurat mam takie doświadczenia ze:
Przy używaniu Old golda zawsze musze je rozcieńczyć Izopropanolem inaczej 10 do 15 sekund i farba zasycha.
Jeśli już używam Old golda maluje nim używając syntetycznych pędzli. Nie niszczą się tak przy takim sposobie używania.

@Lechu,
Nie używalem złotego z P3 moze sprobuje sobie by porownać. Srebrnym maluje mi sie super.

ODPOWIEDZ