Bretonnia Vocala - 09.11 - makieta wiatraka

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Bretonnia Vocala - 09.11 - makieta wiatraka

Post autor: vocal »

żeby nie zanudzac ludzi swoimi nadal nie ukończonymi innymi armiami zabrałem się za kolejną...:P

na razie w formie wipów wszystko poza łucznikami. armia z założenia będzie do gry, ma być pomalowana w miare szybko i efektownie, może bohaterzy będą mieli jakieś fajerwerki.

no to przejdźmy do tego co wszystkich interesuje:

część armii w malowaniu/gotowa pod malowanie, druga połowa w gablocie w stanie surowym:P
Obrazek

łucznicy praktycznie skończeni
Obrazek

trebusz cały samoróbka, sporo zabawy ale będzie centerpiece w armii :) balsa ma zrobioną teksturę ale nie widać jej jeszcze za dobrze:/ i 2 załogantów muszę wykombinować jeszcze..
Obrazek

Obrazek

questy z główkami łuczników i wszelakimi dwurakami. nie miałem co z realmami zrobić z 6ed więc poszli pod questy, z założenia chciałem bazować na koniach i figurkach z 5edycji.
Obrazek

Obrazek

delikatnie skonwertowane realmy 5edycyjne, główki z piechoty bretońskiej.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 9 lis 2017, o 21:22 przez vocal, łącznie zmieniany 20 razy.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tak powinny wygladac scratchbuildy - rewela trebusz.
Jakis kolor przewodni armii?
Czemu polowa lucznikow jest zielona, a druga niebiesko biala?

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

bo pomalowałem 20 łuczników w 3 kolorach, dyszka w malowaniu jeszcze;) a miało być 40 ale zmieniłem plany. do tego będzie jeszcze dyszka w skirmishu, może z halflingów jak nie dorwę squiresów pieszych.
koloru przewodniego nie będzie, podoba mi się idea kolorowej bretonni, najwyżej jakoś bannerami ich scalę kolorystycznie. tak to przy braku schematu brak schematu jest schematem;) byle była równowaga w ilości każdego koloru. tak to same podstawki pod scalenie armii wystarcza:)

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

bo każdy rycerz ma inny herb z innymi kolorami a chłopi noszą kolory od swoich panów a że na bitwe idzie wielu rycerzy i każdy zabiera swoich chłopów to dlatego są tak różnorodni i masz wyjaśnienie ;)

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Akurat bretka to jedyna armia gdzie mieszanie kolorów uchodzi na sucho, tak fluffowo jak estetycznie. Żeby daleko nie szukać to w RB jest każdy unit w innych kolorach a wygląda świetnie.

Trebusz zachwycający, nie gram bretką a już chcę taki mieć :)
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Widac teksturke na trebuszu, ekstra! :D
Mnie tez sie kolorowa bretka podoba, ale bialo-niebiescy lucznicy sa ladniejsi od czarno-zielonych :)

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Kurcze, wypas.

Mam nadzieję, że będziesz regularnie zarzucał coś nowego. :)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Świetny trebusz. =D>
No i kolorowa breta wygląda bardzo znośnie. Staraj się regularnie aktualizować ;)

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Trebusz - doskonałości. =D>
Naprawdę świetna robota.Kolorystyka dobra choć osobiście nad wielobarwną bretke przedkładam krzyżowców lub innych szpitalników ale to już moje widzicuśtam.
Oczywiście czekam na ciąg dalszy. :)

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

wreszcie się zmusiłem do zrobienia temu fotek, to się forum wczoraj popsuło...:P
będę musiał sobie zrobić lepsze stanowisko do fotografowania:]
mam nadzieję że model spełnił oczekiwania. obecnie dziubię dalej realmów z fotek poprzednich.. kawalerzyści to jakaś masakra, nawet na w miarę TT...:P 20 bowmenów chyba szybciej pomalowałem niż tę 6 już robię...

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Asgharoth
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: Asgharoth »

świetny trebusz :) a co do malowania kawalerii to zgadzam się. sam pamietam jak malowalem bretoncow... koszmar... jeden regiment zajmowal mi ponad miesiac...

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

szacun, kawał dobrej roboty, super pomalowale, drewno wyszło ok z tej odleglosci, jestem ciekaw jak wyglada z bliska :)
Obrazek

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

Pieknie pomalowany.
dobra robota
]arrrr

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

16 bowmenów robie w 2 dni i tyle samo jednego realma. Najgorsze są konie :D
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

cieszę się że się spodobało;] reszta już taka nie będzie pewnie:P a najgorsze jest to że nie ma sposobu żeby te konie były i w miarę pomalowane i szybko pomalowane jak z innymi modelami... chyba że rzeczywiście zakon jakiś czy jedna kolorystyka na armię i jediemy spraygunem wsio najpierw:P nic no, spadam męczyć te realmy.. potem bsb pewnie (repanska chyba, ale zastanawiam się nad limitowanym bsb) bo bez bsb nie pogram, jakiś hero może jeszcze.. ale piechota mnie kusi, szybko sie maluje i ładnie wygląda:P a i questy oraz grale przygotowane pod malowanie.. tyle radości mnie czeka..;]

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Świetnie wyszło i duży + za światło padające z lampy :D .Powodzenia przy dalszych zmaganiach z figurkową materią.
Ps.Czekam na kawę. :wink:

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Zapowiada się piękna armia.
Moje zastrzeżenia są jedynie do questów a najbardziej do jednego w tylnim rzędzie, w kapturku.
Moim zdaniem ma za mały miecz i za duże dłonie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Krotko zwiezle i na temat - daje rade ;)

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

trebek elegancki :) czysto schludnie i bez fajerwerkow a i konwersja bardzo udana. jeden z lepszych samorobkow jakie widzialem.
co do malowania brety to tez sie ostatnio nacielem :P mialo byc szybko a okazalo sie ze z samymi konmi ugrzezlem na 3 dni. bardzo niewdzieczne modele do malowania
ObrazekObrazek

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

1.Trebusz rewelka, najlepszy jaki widziałem dotąd na stołach wszelakich.

2.Realmi...porażka. Widziałeś Ty kiedyś rycerza z kapalinem na łbie? oO I tutaj mam największe zastrzeżenie, to jest totalny brak klimatu tej jednostki u Ciebie.

3.Queści mi jakoś też nie podchodzą, ale wyglądają na w miarę ogarniętych ;)

4. Łucznicy genialni, ładni :)

Sory, że marudzę, ale dzisiaj mam zły dzień, więc sam widzisz... generalnie jest dobrze, podoba mi się malowanie, ale nie podobają konwersje(niektóre).
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

ODPOWIEDZ