Hohonus - Citadel Guard

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 553
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Re: Figurki Ozona - update 25.04 (Beastman Gor)

Post autor: HarryAxe »

bem pisze:Pochwała przed frontem oddziału za metaliki - very najs :) Futerko też niezgorsze.

A co mi się nie podoba... Otóż skóra na pierwszym zdjęciu wygląda nieźle, ale jak się przyjrzeć, to chyba jednak malujesz za gęstą farbą. Wydaje się, że jak zaczynasz cieniować, to robisz pierdyliard warstw w różnych kolorach, co widać w zagłębieniach, a na koniec wszystko jeb - zamalowujesz jednym kolorem, także widać jeden kolor skóry i ciemne zagłębienia. Postaraj się, aby ciemne kolory nie były tylko liniami, spróbuj wycieniować mięśnie, bo przecież nie są płaskimi plackami.

To tyle ode mnie. Powodzenia :)
dzieki ca uwage co do skory :)
metaliki to zasluga nowych washy gw :)
co do futerka to nie wiem, tak samo wyszlo.

no a co do cialka, staram sie znalezc sposob na pomalowanie go bez robienia mixow farby (ale bez kupowania 5 kolorow), tak wiec zdecydowalem sie na malowanie washami...
i teraz tak, plan jest taki (do zastosowania na nastepny): bestial brown - cienka warstwa (konsystencja mleka) dwarf flesh) - czarny wash - rozjasnienie dwarf flesh - brazowy wash - rozjasnienie dwarf flesh - wash ogryn flesh - dwarf flesh
na razie jest taki plan, bo konsystencja dwarf flesh (stara edycja z bialym kapslem) jest nie najlepsza i zostawia grudy...
no ale praktyka czyni mistrza, jeszcze raz dzieki za uwage :)

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

świetne prace
]arrrr

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 553
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

po latach powrót :)
a więc:
30 minut ciężkiej pracy :)
Obrazek
okazało się że farbki są co nieco zaschnięte więc oczy i część detali nie wykończona, a jakość zdjęcia robionego komórką jest do bani.
ale pytanie nie jest z tych technicznych, a artystycznych :)
jaki polecacie schemat kolorystyczny dla szczurow?
ksiazkowy, czerwony?
czy cos bardziej ekstrawaganckiego
ja wybralem na ten model caliban green jako podstawowy kolor, ale mam wrazenie ze jest za ciemny w efekcie.
pozdrawiam,
M.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Jeśli chodzi o schematy kolorystyczne to polecam książkę z heraldyką skavenów :) Masz tam różne fajne pomysły na ich malowanie.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Jeśli chodzi o schematy to kilka Clanów z barwami i tak dalej było przedstawonych w White Dwarfie nr. 373, w necie można w PDFie znaleźć. A skórę możesz malować washen Ogryn fleshem, 1 warstwa na ogon i dwie na resztę skóry i wychodzi całkiem spoko, lub Tallarn fleshem po prostu i wash leciutki.
Obrazek

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 553
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

wczorajsze dziela i starania w nowej odslonie.
ktory schemat jest Waszym zdaniem ciekawszy?
inne sugestie takze mile widziane
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JedLynski
Warzywo
Posty: 11

Post autor: JedLynski »

Mi tam bardziej ten niebieski pasi,taki bardziej nędzny,obszarpany,skavenski :) .
Ale obydwaj pięknie pomalowani =D>
"Przyjaciel wszystkich nie jest niczyim przyjacielem."

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Oba schematy są ok. Bardzo stonowane kolory, widać róznicę w malowaniu w stosunku do wczesnych prac. Przede wszystkim dużo cieńsze warstwy farby. Dobór kolorów również na plus. Podobają mi się...
Nie wiem tylko, czemu obawiasz się malować ostrza metalikami. Cała broń jest ok, ale imho dobrze byłoby trochę chociaż ją "naostrzyć" jakimś srebrnym. Obecnie wygląda na nieużywaną od lat :wink: .

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 553
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

@jedlynski: dzięki za miłe słowa, Dobry Człowieku, pewnie zostanę przy niebieskim bo jest troszkę łatwiejszy IMHO do malowania...

@smiejagreg: również dzięki, Dobry Człowieku. Starałem się jak mogłem, i wniosek jest taki: czasem wash i edge'ing daje lepszy efekt niż staranny layering (niezbyt umiejętny). Co do metalików - po prostu położyłem washe, odpowiednio gryphone sepia i badab black, to tak je zmatowiło. Ale naostrzyć się da jak uda mi się odświeżyć zaschnięty mithril silver.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Delikatnie tylko operuj mithrilem, staraj się nie ciągnąć linii ostrza, tylko raczej pojedynczymi pacnięciami zaznaczaj ostrze, żeby było nieregularne :!: :wink: .

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 553
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

Obrazek
Obrazek
Porady mile widziane:)
Ostatnio zmieniony 30 gru 2018, o 20:04 przez HarryAxe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Moja porada: wstaw zdjęcia tak, żeby się wyświetlały
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 553
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

Juz poprawione:)

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 553
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

Obrazek
Jakieś uwagi cenne?

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 553
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

Obrazek
Strzelone ma szybko z ręki:)

ODPOWIEDZ