"Myśl tfurcza" by Daw [up 26.09 - Fell-Baty+ WIPy]

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Re: "Myśl tfurcza" by Daw [up 01.07 - Crypt Ghouls x 10 Final]

Post autor: Daw »

Ok. A jakiś comment Maćku? :D
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Daw pisze:Ok. A jakiś comment Maćku? :D
fajne - mnie by sie nie chcialo ;)
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No fajne ghule. Ciekawy pomysł na grzebienie ;)

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Daw pisze:A jakieś pomysły na drzewa? Nie mam "zielonego" pojęcia jak je pomalować... w końcu nic z nich nie wyszło :(
Mi po prostu nie odpowiada ich kształt, zwłaszcza tego wyższego :< A washem można by przejechać.
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Spoko te ghule
Come crawling faster, obey your Master...

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Spoko te podstawki. Fajnie że Ci się chciało je tak robić. Choć dodałbym wiecej kosci moze jakaś mogiłe czy coś. Coby klimatu wiecej było :wink: Same ghule tez spoko choć bez wodotrysków. Nie podoba mi się tylko dobór kolorów, Wiem ze to świat fantasy itp ale take jakieś bajkowe strasznie wyszły. Nic tylko wsadzić na kolorowego kucyka z tęcza na tyłku :P
(to pewnie wina tych jaskrawych aż do przesady grzyw :wink: )
Czekam na drugą 10

pzd

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Piotrax. Słuszną subiektywną uwagę wystosowałeś, że Tobie taki styl malowania się nie podoba. Zauważyłem to wcześniej w Twoim temacie mówiąc, że mamy zupełnie inne podejście do malowania/kolorystyki/cieniowania itp. (niepotrzebne skreślić) na dokładnie takim samym przykładzie jakim są Ghule.
Jak zauważyłeś nie czepiałem się w ocenie subiektywnych odczuć, które podejrzewam, że byłyby takie same wobec Twojego malowania. Skupiłem się na ważniejszych, obiektywnych sprawach dotyczących samych technik malowania, czy wyeksponowania pewnych rzeczy itp. Na takich opiniach bardziej by mi zależało. Jak np. kształt drzew o których Bem napisała i od razu wiem o co chodzi. Pierwszy raz taki ofens zastosowałem przy bawieniu się GS-em z nie do końca takim efektem o jaki mi chodziło ale po to się robi różne rzeczy, żeby skill rósł i kolejne prace wychodziły coraz lepiej.
Starałem się jak mogłem żeby przejścia (przynajmniej te na wierzchu) były jak najbardziej płynne i przy tym nie używając washy, które oczywiście są świetnym pomocnikiem przy tego typu sprawach ale nie o to mi chodziło.
Malowałem ich piątkami osobno. Przy drugiej piątce dodatkowo zdecydowałem się użyć mokrej palety do rozrabiania farbek, która okazała się świetnym rozwiązaniem hehe :)

Raz się zdarzyło, że rozrobiłem dobrą barwę ale troszkę za rzadko więc wyprasowałem w tym czasie kilka koszul i jak wróciłem do malowania to konsystencja była akurat ;)

Proszę wszystkie uwagi wypisywać... na wszystko zwracam uwagę! :)
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Kolor guli bardzo dobry :) .Gorzej płomienne grzywy, jakoś nie przemawiają do mnie choć technicznie dobre.Drzewko z drugiego szeregu ma kiepskie proporcje, pień jest prawie równy grubością do gałęzi, faktura kory dobra choć po pomalowaniu straciła nieco uroku.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

I właśnie tutaj jest sprawa o którą chciałbym się zapytać. Faktura kory wydawała mi się nie najgorsza do momentu do kiedy jej nie pomalowałem :/ ... chciałem zrobić takie uschnięte sylvaniowe drzewo i pień i nigdzie nie mogłem znaleźć na wzór ani sobie wyobrazić jakimi barwami mógłbym je ciachnąć.... będę musiał któregoś dnia przysiąść do tego i się zastanowić konkretnie...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Duże =D> za podstawki, są naprawdę niezłe.
Co do malowania to podoba mi się twoje niestandardowe podejście do kolorystyki modeli, szczególnie w przypadku ghuli. Bardzo ciekawie wyglądają. Z niecierpliwością czekam na dalsze modele.

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Daw pisze:nigdzie nie mogłem znaleźć na wzór ani sobie wyobrazić jakimi barwami mógłbym je ciachnąć.... będę musiał któregoś dnia przysiąść do tego i się zastanowić konkretnie...
Może po prostu jakieś brązy? ;)
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Brązowe są takie oklepane :) - ale chyba nie mam wyboru.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

zdjęcia słabe na tej 10-tce ghouli, na żywo o niebo lepiej wyglądają =D>
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

ghule maja taki klimat elegancki + fajne malowanie ]:-> bravo
duchy mi sie nie podobaja zbytnio kolorystycznie
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Daw pisze:Brązowe są takie oklepane :) - ale chyba nie mam wyboru.
Jeśli zdecydowałbyś się na brąz to może dołóż zwęglone końcówki żeby wyglądało jak po pożodze.Druga propozycja: uschnięte drzewo - od spodu lekka zieleń(już gnije) następnie coraz jaśniej aż do bleached bona(próchno).

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Daw pisze:Brązowe są takie oklepane :)
Wiesz, ja na przykład nie widziałam jeszcze różowych :P

Taki jeszcze pomysł: mógłbyś zrobić omszałe. Chociaż zgnilizna grabza też niezła - pasuje klimatem ;)
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Omszałe to można w woodelfickim gaju dla g(e/a)jowych robić ;)
różowe drzewa ... to byłby cud =D> :D
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Bardzo ładne stwory, dynamiczne barwy z piekła rodem, wyróżniać na pewno się będą :)
A różowe drzewo stało przez parę lat przy dworcu centralnym w W-wie, więc mogę stwierdzić, że drzewa takowe są paskudne po prostu... może lepiej nie iść tą drogą :)
Fajna robota, gratuluję.
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Po pierwszym tygodniu zmagań postanowiłem wrzucić pierwszy WIP Black Coach-a wg. własnego pomysłu. Jeszcze kawał pracy przede mną ale pierwszy zarys już widać i postanowiłem się z Wami podzielić oraz przyjąć ew. poprawki które jeszcze można zrobić. Sytuacja jest następująca - postanowiłem sobie, że zrobię go w 3 tygodnie. Następnie będę go malować przez tyle ile trzeba będzie. Nie ukrywam - te konkursy PMotM są motywujące i może uda mi się go skończyć jeszcze w sierpniu? - fajnie by było :) a więc zaczynam, opowieść krok po kroku:

Dzień 01 - 01.07:
Siedząc w pracy nagle wpadł mi do głowy pomysl zrobienia własnego BC po obejrzeniu kilku grafik w necie, które mnie zainspirowały. Następnie by pomysł nie uciekł naszkicowałem pierwszy zarys. Po przyjściu do domu od razu się wziąłem do pracy.

Obrazek

D 02-03:
Praca z magnesami neodymowymi które zakupiłem specjalnie pod jazdę, której jak na razie nie mam. Było sporo cięcia w pudełeczkach po Activii ;)

Obrazek

D 04:
Z racji braku jakichkolwiek podstawek kawaleryskich/monsterowych/rydwanowych sporządziłem bardzo sztywną wersję podstawki pod blacka w czasie gdy GS schnął. Poza tym wykopałem jednego Wraighta któremu ręka razem z bronią (IMHO najgorszą z tych które zrobiłem patrz 1 strona tego tematu) się łamały i nie kleiłem ani nie malowałem go później. Czas go wykorzystać. Pierwsze słupki zostały przytwierdzone do podstawy.

Obrazek

D 05-06:
przymocowane wszystkie słupki. Zostały również oblepione GS-em. Po wyschnięciu namęczyłem się z odginaniem i mocowaniem boków. Wyszło nie najgorzej - spodziewałem się gorszego efektu więc jest ok. Powstał również kolejny szkic coby pomyśleć nad dachem i do końca jeszcze nie jestem pewien czy tak będzie wyglądał. W tej chwili czekam na wypłatę co by pojechać do hurtowni po styrodur oraz zakupić tuby GS-a bo zaczyna się kończyć. Chwila odpoczynku również nie zaszkodzi :D
Obrazek

Wszystkie komenty będą bardzo cenne, szczególnie, że to pierwszy tego typu projekt dla mnie. Enjoy! ;]
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Uwielbiam takie dłubanki! Szkoda tylko, że ty robisz progress przy tym w jeden dzień taki, co ja w tydzień przy moich rydwanach :P
=D> =D>

ODPOWIEDZ