Galeria Sławola [19.07.21 - The Tainted]

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Galeria Sławola

Post autor: Sławol »

Nie, jeszcze mnie nie odrzuca w sumie, choć przy tych klockach piechoty musiałem parę razy złapać oddech :) A tak poza tym to figurki są w miarę zróżnicowane, kolorystyka obadana, więc lekko już idzie :)

@dead - śmiało, nie krępuj się, maluj sobie, jak Ci się podoba! :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Witam! Oto jedna z moich prac na tegorocznym GD przy PGA. Pojazd zajął III miejsce w swojej kategorii, z czego oczywiście bardzo się cieszę :mrgreen: Pozostałe prace: WFB i WH40k Single nie przeszły nawet First Cuta, ale robione były for fun bardziej... Skupiłem się w sumie tylko na czołgu :) Dorzucę fotki pozostałych figurek, jak pstryknę :)

Obrazek
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Chodak
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Chodak »

No naprawde efektowna praca! :) Super :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4456
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

=D> =D> =D>

@Sławol mam prośbę, jak będziesz pstrykał fotki to postaw kilka figurek obok Beneblade, bo tak nie będzie widać jak duża jest ta jeżdżąca katedra Gwardii Imperialnej.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

@quidamcorvus - OK, pstryknę taką fotkę :) A teraz mogę powiedzieć tyle, że sama wieża bez lufy jest wielkości... SM Rhino ;) Trochę mi szczęka opadła, jak pudło otworzyłem :D
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

To to bydle było Twoje? Właśnie bardzo mi się podobał :) Szacun za pomalowanie takiego byczego modelu no i gratulacje :)

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

THIS IS MADNESS!
Sławol naprawde wielkie gratulacje. Ten model zapiera dech w piersiach kazdego gracza, a Twoj to juz w ogóle, odbiera mowe. Nie wyobrazam sobie malowania tak duzego modelu... Nie wiedzial bym jak to ugryzc :P
A Tobie sie to super udało, najbardziej na pochwałę zasluguje "brud, smród i ubóstwo" jakie tu wymalowales. te zacieki, rysy, zabrudzenia, osmolenia to poprostu MASTERPIECE!
Graty =D>
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
Bosch
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 194

Post autor: Bosch »

Piękny, tylko ta czarna lufa wygląda trochę, jak nie domalowana.

Awatar użytkownika
Zgryd
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zgryd »

Świetna praca! Bezcelowe jest wymienianie wszystkich wspaniałości, skupię się na słabostkach. Nie przekonuje mnie element z kominami z tyłu, wygląda strasznie płasko i jakby był robiony w pośpiechu.
Pozdrawiam
Nie przyszedłem dawać manny z nieba...

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Sławol należała Ci się ta pozycja. Po prostu czołg wypas, nic dodać nic ująć, idealna rdza i podniszczenia.

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

czarne elementy rzeczywiście trochę niedopieszczone, ale pancerz jest zrobiony mistrzowska BRAWO

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Dzięki za opinie :)

Model nie wyszedł mi jednak do końca tak, jakbym to sobie wymarzył... Właśnie brudzing momentami w ogóle mnie nie satysfakcjonuje, tak samo freehandy, które sp... sułem ;) Myślę, że tak 90% jest OK, te 10% mnie drażni, ale to przy następnym projekcie się trochę zmieni, mam taką cichą nadzieję :) Był to mój największy jak do tej pory projekt, debiut w GD i w ogóle się spiąłem, efekt jest, ale i tak można zawsze lepiej ;)

A jeśli chodzi o czarne elementy - może i na fotkach aż tak tego nie widać, ale moździerz na przodzie pancerza, czy cokolwiek tam ma w polskim znaczeniu - jest stalowy/żeliwny, na pewno nie czarny, no i okopcony przy wylocie. Lufa tak samo, trochę okopcona, ponadto trochę przybrudzona przy jarzmie, a hamulec wylotowy jest... no, czarny, bo jaki ma być od walenia pociskami? :) Są tam farba i pastele, a także trochę stali na krawędziach... Inaczej wyglądać nie będzie :D

Rury są malowane Tin Bitzem z pastelami, mieszankami z czernią, brązami, pocierane ołówkami... Trochę rdzy, trochę okopceń, ale światło słoneczne odbija się mocno, podczas robienia fotek nie miałem całego modelu osłoniętego. Poza tym zawsze niszczę modele - dosłownie i w przenośni - dłubię nożem, wiercę wiertarką i rozrywam skalpelami jeszcze na etapie klejenia... nie lubię "kreskowanych" otarć z białymi kreseczkami (poza oczywiście zwykłymi zadrapaniami) :) Podchodzi mi to zawsze pod "NMM-weathering" :) A ja wolę metaliki i brudzing :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

Zajebiste malowanie.

Gratulacje i czekam na więcej :)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Dziękować, na następną taką pracę przyjdzie pewnie poczekać... ;)

A oto i szybkie fotki porównawcze, zgodnie z prośbą :) Duży jest, fakt... ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4456
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

I teraz to widać :D

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Ale kolos... Takie cos rozjezdza drednoty :P
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Napisze tutaj bo znowu coś na CoC nie mogę się zalogować :wink:
Uwaga będzie krytyka ,wiec ... :wink: Chyba lepsza niz nadmierne słodzenie :wink:

Mam kilka zastrzeżenie ,a mianowicie :

Podstawka ... jest po prostu pusta i jakaś taka ... :wink: Pokusiłbym się o walniecie piasku do samych krawędzi (taka wielka decha w ogóle nie zapełniona :wink: ) .Możan by wtedy dać jakieś zasieki ,skałki czy inne ruiny tzn. coś co y urozmaiciło ,bo póki co to lepiej bez niej wygląda :mrgreen:

Dwa to z pewnością jak ktoś na CoC zauważył ,że trochę nudny ... (taki brudny czołg i tyle :wink: ) .Brakuje mi jakiś urozmaicających fragmentów na samym figsie tzn. załoga krzątająca się po czołgu itp. Luknij na na czołg z II miejsca (są tam jakieś łańcuchy ,bąble i inne czaszki ...) .Nie wygląda tak pusto jak twój .

Niemniej praca fajna i cieszę się ,że udało ci się zdobyć demonka :D
Zabrudzenia są kozackie :D Żałuje ,że nie mogłem na żywo oblukać :cry:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

milo sie twoja galerie przeglada wiec chyba jest ok ]:-> szaman orczy najlepszy
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Dzięki za kolejne opinie :)

@Szczurek - mam taką zasadę w sumie, że figurki widzę najchętniej na dioramie, nie na pojedynczym modelu :) Tak po prostu, choć długo się wahałem z dowódcą w wieży, ostatecznie odpuściłem i zamknąłem właz. Czołg z II miejsca oglądałem sobie dokładnie na żywo ;) A jeśli chodzi o Twoje spojrzenie - przede wszystkim tamten model jest "podwójny" - IG/Chaos, dosłownie w fazie mutacji, więc musiał mieć takie detale, żeby nadać charakteru i klimatu, taki był zamysł autora. Mój czołg, to... No, zwykły czołg, model pokazowy, z pola bitwy i z takim zamysłem był robiony.

Natomiast sama podstawka jest zwykła, ponieważ miała służyć tylko do ekspozycji i niczego więcej. Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, by model stał na czymś, a nie na samej kartce czy półce w gablocie. Posypałem tylko trochę piachem i zalałem błotem i już :) To wszystko. A przy zbyt wielu dodatkach model mógłby polecieć do Open albo Dioramy, a tego chciałem uniknąć, choć sędziowie byli życzliwi i rozumieli bogate podstawki pod modelami :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Spoko twoja wizja :wink: ja tylko zwróciłem uwagę ,co według mnie ... :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ODPOWIEDZ