Galeria by roc3s - UP

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Re: WoCh - mój pierwszy raz

Post autor: Piotrax »

Własnie płaszcz dobrze wygląda. dzięki mocnym przejścia nieźle imituje skórę (znaczy taka wyprawiona i błyszczacą już)

Generalnie wielki respekt za takie malowanie na poczatek =D>

pzd

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

Witam, wrzucam kolejną pracę. Chyba wskoczyłem na zbyt głęboką wodę jeśli o malowanie chodzi, trochę trudna jak dla mnie ta figurka. Widać sporo niedociągnięć. Rogi tez niezbyt, nieco je poprawiłem (nie widać tego niestety na zdjęciu, bo nie chciało mi się robić nowego).


Pozdrawiam


Obrazek
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Figurka nie jest zła, tylko zbyt monotonna. Przydałoby się wprowadzić jakiś trzeci kolor do tego czerwonego i grupy szaro-metaliczno-czarnych. Albo część metalików zwashować delikatnie na czerwono lub fioletowo... co do rogów, to technicznie nie są najgorsze, ale odcień trochę zlewa się z resztą. Chyba przydałoby się więcej brązów, mniej szarości na tych rogach.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Rogi powinny być pomalowane "kreseczkową" techniką, w kolorach brązowych. Ponadto jeździec zlewa się z koniem, a to jest niedopuszczalne W ogle wsyzstko zlewa się ze wszystkim. Przydałoby się dodanie kilku kolorów, np. brązowy hełm i tarcza, a czerwona zbroja i barding, przy czym jeździec powinien być nieco jaśniejszy, żeby przyciągał wzrok, w końcu on jest głównym elementem figurki. Na ręce przywal rozwodniony zielony.
Pozostałe figurki są niezłe, zwłaszcza jak na jedne z pierwszych.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

jak na pierwszy raz to jest wręcz świetnie...brawo :mrgreen:
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

Witam. Wrzucam zdjęcie kilku moich "marud". Szału z malowaniem nie ma (może na stół się nadają), zdjęcie tez nie najlepsze. Pierwszy raz mam wrażenie, że figurki na żywo wyglądają lepiej niż na zdjęciu ;) Farba może zdawać się trochę za grubo położona, to z racji tego, że nie chciało mi się kisić modeli w DOT'cie, a były już one wcześniej "pomalowane". Taka mała forma treningu, po zakupieniu nowych odcieni farb etc. Kolejne mam nadzieję wyjdą czyściej i dokładniej.

Drewno jeszcze do skończenia, no i ten tego.. metaliki do poprawienia, wiem wiem ^^

Proszę o ewentualna krytykę. No i pytanko.. Czy wash'ować jeszcze tę skórę?


Obrazek
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Washować skórę! Najlepiej czymś co ma troszke czerwonego - idealnie nadaje się do tego ogryn flesh, jednak rozwodniony lekko wodą, i tylko w tych zagłębieniach mięśni. Reszta generalnie ok! Wg mnie najlepiej wyszła ta skóra naciągnięta na tarczę u drugiego z lewej.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Bardzo przyzwoite marudy, rogi przydałoby się poprawić (najsłabszy element), czerwona szachownica porządna tylko trochę nie pasuje.

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

Nad metalami, tez rogami, bo stwierdziłem, ze zrobię je metalowe muszę jeszcze popracować. Póki co największy problem sprawiała mi skóra (ta ludzka ^^). Jednak dokupiłem kilka odcieni z serii flesh i zaraz inaczej to wygląda. Śmieszna i zarazem niepasująca szachownica to taki z deka eksperyment, chciałem zobaczyć czy dam rade upaćkać coś tak małego.

Dorzucam jeszcze zdjęcie warriors'ów, taki projekt robiony jakiś czas temu (z braku czasu nadal nie skończony). Dostane zrypę za rogi. Kurde... jak nauczyć się tej "kreskowej" metody ich malowania. Rozjeżdża mi się to na wszystkie strony. Ręka może niepewna, bo pędzel ma 4x0 ^^



Obrazek
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

co do rogów to fakt, płaćmy wypadły przy reszcie. Metaliki do washa. U maruderów też by nie zaszkodził. No i te gwiazdy na tarczach zbyt w czerwony się zjewają. Generalnie dobrze. Na stół to przyzwoite modele.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

maluj wiekszym pedzlem z dobrym końcem bo na takich malutkich pedzelkach strasznie mało farby zostaje i czesto trzeba nabierać nową poza tym ma to też wpływ na pewność ruchu pedzlem gdy rozpraszasz sie żeby co chwile nabierać nowej porcji farby zamiast skupic sie na tym co trzeba:) Polecam serie 7 z W&N pedzelek nr.1 nie do zajechania... a brakiem precyzji też nie grzeszy:)

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

bardzo dobry efekt jak na początek większy kontrast bym doradził w kolorach;)

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

Witam. Mało czasu na malowanie i jakoś to się w ogóle nie rusza do przodu.
Wrzucam muzyka i w połowie pomalowanego sztandarowego (tutaj pytanie jak malować drewno, tzn jakim sposobem, jakimi farbami - z góry dziękuję) ;) Zdjęcie zrobione telefonem, więc szału z jakością nie ma.

Pozdrawiam
roc3s

Obrazek
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

robolta dobra
]arrrr

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No chyba już to pisałem, ale powtórzę: na stół w sam raz. Staraj się o lepsze fotki ;)

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

Kraśki raz po raz ;)

Wreszcie co innego do pomalowania niż woch. Póki co początkowe stadium obsługi cannona ;) Na resztę mam nadzieję znajdę szybko czas.

Pozdrawiam.

Obrazek
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

ładne cieniowanie ale widac nadlewkę na beczce
=D> =D>
]arrrr

Awatar użytkownika
MARDUK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Cz-Wa

Post autor: MARDUK »

Dobra robota, skill ci wzrasta w bardzo szybkim tempie co widać tych pracach.

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

Zamieszczam kilka nowych zdjęć. Proszę o ewentualną krytykę.

Pozdrawiam
roc

Obrazek
Obrazek
Obrazek

ObrazekObrazek
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

skałka dziwnie rozjaśniona
Ogólnie NAjs
]arrrr

ODPOWIEDZ