Figurki Kraśków by PL_Cmd_Jacek

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Warzywo
Posty: 13
Lokalizacja: Będzin

Figurki Kraśków by PL_Cmd_Jacek

Post autor: PL_Cmd_Jacek »

Witam, oto moja pierwsza figurka, naczytałem się sporo na temat malowania, naoglądałem filmów, nakupowałem farb i oto co wyszło :lol2: .

Nie jest to może arcydzieło, ale mnie się jeszcze podoba :mrgreen: .

Obrazek

Makieta też jest moja :)
Bez szansy na szaleństwo
Bez szansy, człowieczeństwo
Bez szansy na cokolwiek
To jest ro-bot, to nie czło-wiek

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Dziwaczny, acz ciekawy kolor włosów ^ I to koniec ode mnie bo na malowaniu się nie znam :P
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

Gdybyś te kolory wycieniował trochę, to wyglądałoby naprawdę fajnie.

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Ja zdecydowanie wolałabym jednak rude włosy u slayera ;) Przydałoby się lepsze zdjęcie, ale z tego powiem tak: trochę za bardzo sobie utrudniłeś jak na pierwszą pracę: czerwono-fioletowe włosy, zielony na twarzy, krew na toporach... Powinieneś na razie malować bez żadnych udziwnień a zobaczyłbyś, że byłoby o wiele lepiej ;) Ale i tak nie jest źle. Powodzenia przy następnych figurkach :)
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Fajnie ci skóra wyszła ;)
Poza tym dziwnie moim zdaniem wyglądają metalowe rękawice na slayerze :P
No i włosy dziwne :mrgreen:
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Niedokładnie, malowałeś chyba za szybko, końcówka topora jest nie domalowana, włosy sa przerażające. To slayer powinny być pomarańczowe - to jest oczywiście kewstia indywidualna, ale to co pojawiło się na Twojej figurce jest strasznie bezładnym i niezaplanowanym położeniem ciapki, skóra wydaje się być ok, chociaż osobiście wole większe cieniowanie, srebrne dłonie są straszliwe, to nie jest cyborg, zamalowałeś mu brwi, a zielony trzeba by troszeczkę rozjaśnić rozwodnioną farbką kilka cienkich farstw żeby nie był taki płaski. Dam Ci pewną radę którą dał mi Misio, przed pomalowaniem figurki dokładnie ją obejrzyj, żebyś wiedział co trzeba będzie pomalować, w jakiej kolejności, jakimi kolorami. Jeżeli nie masz tak ja co niektórzy setek figurek na półce w bardzo wątpliwym stanie, to powoli każdą staraj się dopieszczać. to jak z nie wyjeżdżaniem za linie.

Życzę powodzenia, mam nadzieje, że pomogłem chociaż troszkę.

Pozdrawiam

Booxi
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Warzywo
Posty: 13
Lokalizacja: Będzin

Post autor: PL_Cmd_Jacek »

Dzięki wszystkim za opinię, muszę zmienić pędzle po są lekko podniszczone (pomagam sobie wykałaczką) i jednak dokupić jeszcze więcej farb. Nie do końca jeszcze potrafię stosować techniki, jakie czytałem w "How to paint ... " .

Wymienię mu rękawice na skórzane, ale włosy zostawię w tej kolorystyce, ma być niepowtarzalny :mrgreen: .
Bez szansy na szaleństwo
Bez szansy, człowieczeństwo
Bez szansy na cokolwiek
To jest ro-bot, to nie czło-wiek

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

PL_Cmd_Jacek pisze:Dzięki wszystkim za opinię, muszę zmienić pędzle po są lekko podniszczone (pomagam sobie wykałaczką) i jednak dokupić jeszcze więcej farb. Nie do końca jeszcze potrafię stosować techniki, jakie czytałem w "How to paint ... " .

Wymienię mu rękawice na skórzane, ale włosy zostawię w tej kolorystyce, ma być niepowtarzalny :mrgreen: .
tyle ze on nie ma rekawic, gole dlonie i bransolety :roll:

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Zostaw włosy jak musisz, ale nie w takim stanie, ogarnij to. Albo połóż podstawę we fiolecie i nawet suchym pędzlem rozjaśniaj a w pewnym momencie przejdź na pomarańcz - to będzie jeżeli dobrze pamiętam rzeźbę tego modelu. Albo śmiało pojedyncze pasma maluj coraz jaśniej czy pomarańczowiej czy jaką tam masz wizję. Staraj się po prostu dokładniej malować, stan pędzla jest ważny na necie jest mnóstwo artykułów jak o nie dbać, ale uważam, że wystarczy tylko po skonczonym malowaniu ładnie uformować włosie i będzie cacy. ( ja to robie śliną ale jestem wypaczony)
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Kamil Kiwi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Kamil Kiwi »

BuXi pisze: ( ja to robie śliną ale jestem wypaczony)
Większość z nas ślini pędzle po skończonej robocie. :wink:

Co do malowania modelu więcej nie powiem od pozostałych. Narazie wstrzymaj się z robieniem podstawek, to co tam nałożyłeś nie jest za fajne. Lepszy były piasek z trawką.

Pozdrawiam i powodzenia.

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Warzywo
Posty: 13
Lokalizacja: Będzin

Post autor: PL_Cmd_Jacek »

No to jeszcze druga jaką zrobiłem, jeszcze przed Waszymi uwagami.

Już widzę, że do poprawki podstawka no i te pędzle. Mam wyraźnie za mało farb i nie potrafię jeszcze cieniować kolorów.

Obrazek
Bez szansy na szaleństwo
Bez szansy, człowieczeństwo
Bez szansy na cokolwiek
To jest ro-bot, to nie czło-wiek

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

tutaj już lepiej, ale popatrz, znowu niedokładnie np na kolor brody pomalowałeś ten znaczek krasnoludzki, i skówki którymi upięta jest broda. Postaraj się cieniować, najlepiej zakup sobie washe albo sam black i brown ink. Krew na toporach... osobiście uważam, że to tandera. ale i tak ten than jest lepszy od slayera

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Podstawka na pewno tutaj 100 razy lepsza :)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Warzywo
Posty: 13
Lokalizacja: Będzin

Post autor: PL_Cmd_Jacek »

PL_Cmd_Jacek pisze:No to jeszcze druga jaką zrobiłem, jeszcze przed Waszymi uwagami.

Już widzę, że do poprawki podstawka no i te pędzle. Mam wyraźnie za mało farb i nie potrafię jeszcze cieniować kolorów.
Rzeczywiście nie zauważyłem tej spinki. To dlatego, że maluję je jeszcze raz po moim synu. On teraz skupia się na elfach (jutro załącze parę jego prac), a ja na kraśkach, które mu zerekwirowałem. Ogólnie w domu mam jedną wielką "Wojnę o Brodę" :D
Bez szansy na szaleństwo
Bez szansy, człowieczeństwo
Bez szansy na cokolwiek
To jest ro-bot, to nie czło-wiek

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

haha wspaniale :D Jak malujesz po kimś, to pamiętaj o takim sprytnym urządzeniu jak dot 4 :) zmywasz, podkładujesz, malujesz na nowo i jest cacy :D No a teraz się nie ociągaj bo czekam na kolejne prace :D

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Warzywo
Posty: 13
Lokalizacja: Będzin

Post autor: PL_Cmd_Jacek »

BuXi pisze:haha wspaniale :D Jak malujesz po kimś, to pamiętaj o takim sprytnym urządzeniu jak dot 4 :) zmywasz, podkładujesz, malujesz na nowo i jest cacy :D No a teraz się nie ociągaj bo czekam na kolejne prace :D
DOT 4 ?????? Płyn hamulcowy ?????? :shock:
Bez szansy na szaleństwo
Bez szansy, człowieczeństwo
Bez szansy na cokolwiek
To jest ro-bot, to nie czło-wiek

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »


Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Warzywo
Posty: 13
Lokalizacja: Będzin

Post autor: PL_Cmd_Jacek »

A oto zdjęcia armii z którymi moje wojska musza walczyć :) . Wszystkie ręcznie malowane przez mojego syna Aleksandra (12 lat) władcy Elfów z Bedzingolina :)

Obrazek

Pierwsze próby malowania:

Obrazek

Magowie:

Obrazek

Obrazek

Kolejni włócznicy:

Obrazek

Zakon Feniksa

Obrazek

I ostatnio malowane figurki szlachciców:

Obrazek

Obrazek
Bez szansy na szaleństwo
Bez szansy, człowieczeństwo
Bez szansy na cokolwiek
To jest ro-bot, to nie czło-wiek

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Na 12lat to respect :)
Te elfy są idealnie przygotowane do bejcowanie... zapoznaj się z ta techniką może warto bylo by je potraktowac jakąś jasna bejcą?
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Warzywo
Posty: 13
Lokalizacja: Będzin

Post autor: PL_Cmd_Jacek »

ARBAL pisze:Na 12lat to respect :)
Te elfy są idealnie przygotowane do bejcowanie... zapoznaj się z ta techniką może warto bylo by je potraktowac jakąś jasna bejcą?
rozumiem, ze mówisz o tej technicej

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=121&t=4330

jaki kolor bejcy byłby najlepszy dla tych elfów ?
Bez szansy na szaleństwo
Bez szansy, człowieczeństwo
Bez szansy na cokolwiek
To jest ro-bot, to nie czło-wiek

ODPOWIEDZ