BRETONIEC - WIP - wielki come back :D

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

BRETONIEC - WIP - wielki come back :D

Post autor: Supeł »

Jak w temacie, lipa ze światłem następne zdjęcia będą lepsze, pzdr

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2 gru 2008, o 14:04 przez Supeł, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

uh nie posądziłbym cię o to :D

niestety malowanie bardzo słabe, mogę pochwalic freehand z pierwszego zdjecia, inne są juz gorsze. powodzenia aczkolwiek jeszcze dużo przed tobą

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

inne sa gorsze...

przeciez to WIP, chciałem pokazać etapy...
A że pracy duzo to wiem... :wink:
pzdr

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Heja! No, ze światłem musisz trochę powalczyć, z ostrością (ostatnia fotka), podobnie jak z figurką, która na razie raczkuje :) Ale raczkuje, podoba mi się kwiat lilii na herbie :) No i podstawka chyba będzie bogata, coś tak czuję ;) Musimy się uzbroić w cierpliwość ;)

W ogóle to się od razu zabrałeś za malowanie takich rzeczy, a figurka w powijakach :D A jak potem zachlapiesz te NMM-y? ;)

Ciężko mi się wypowiedzieć nt. żółtego koloru, bo jest ciemno na zdjęciu... ech... i widać jakieś plamy, ale może przy jaśniejszym ukażą się przejścia kolorów.

Myślę jednak, że zaproponowałbym Ci jakiegoś washa delikatnego, żeby wyrównać tony skóry konia i trochę zniwelować suchy pędzel :D No chyba, że tak chciałeś lub wiesz o tym, to się nie czepiam ;) No i czekam na postępy pracy :) Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2007, o 17:05 przez Sławol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

czy niektóre z miejszych lilijek nie są przyklejane? taki obrysunek jaśniejszy wokół nich jest.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Freehand na pierwszym zdjęciu wyszedł fajnie, ale całość... strasznie kiepsko. Grubo, niedokładnie, brzydko, jakieś dziwne kolory. Nie podoba mi się ani trochę i jestem wręcz zdziwony że coś takiego wyszło spod Twojego pędzla... bo wiem że umiesz fajnie malowac :). Cóż, zobaczymy co z tym dalej będzie.

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

jakimi farbami malowałeś???tymi GW???? bo widać że slabo kryje a slabo kryjąca farba to tylko gw chyba ma:)

Awatar użytkownika
Muzyk
Mudżahedin
Posty: 221

Post autor: Muzyk »

A malowałeś jakimiś innymi?
Gw kryją bardzo dobrze. Supeł po co to wrzucałeś :) ? Fajna podstawka.

Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

Co to ma wogule byc mam nadzieje ze ta plachta to wogule jakis podklad ciekawy jest ;) takze mysle ze podkladem sa te zdrajbraszowane nozki ;) i pojda na to jakies inki wlasciwe farby losze i bedzie cacy - popracuj nad freehendami bo na etapie nanoszenia nie jest prosto a co do piero bedzie jak pomalujesz je do konca wtedy bedzie bardzo krzywo dlatego latwij jest wzystko teraz poprawic ... czekam na jakies zaawansowane prace bo brytfance to fajne pole do popisu ...

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Artek'sWorkshop pisze:jakimi farbami malowałeś???tymi GW???? bo widać że slabo kryje a slabo kryjąca farba to tylko gw chyba ma:)
1.używaj mniej "?" to zdecydowanie uczytelnia Twoje posty
2.farbki gw kryją bardzo dobrze

a teraz co do rycerza: jeśli ma być żółty, ja bym IMO zaczął na białym podkładzie. bardzo ładny freehand, ale widze ze reszta z nich jest niedokończona, tak czy siak mi się bardzo podobaja(tylko je skoncz tak jak ten pierwszy :D). Sam nieszczęsny żółty nałożony jest grubo i jakoś niezaciekawie, wygląda na stary, wyblakły na słońcu i pokąpany w brudzie ;) jeśli taki miał być efekt to graty :D No sporo pracy przed Tobą ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

DZięki za wszystkie rady, w figsie do zrobienia jeszcze wszystko, chciałem zobaczyć jak wyglądać będzie niebieski z zółtym i dlatego zacząłem od tego zostawiając reszte. Jak Wam się podoba pomysł na płachte i herby? Kolorystyka. I mam pytanko jaki kolor ogona itp u konia walnąć - bląd odpada, brąz też, szarego nie lubie... :?
Nic nie jest przyklejane wszystko wydziubdziane pędzlem.
Malowane na białym podkładzie... Farby GW.
A w rzuciłem bo tez se chciałrem WIPa wkleić, a co wszystkim wolno a mnie nie? :wink: :D

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

ja bym probonował zmienic kolor skóry konia (i tak do przemalowania) i wtedy ogonek czarny z lekkim rozjaśnieniem do brązowej skóry ładnie by pasował. Z kolei brązowa skóra do żółtej płachty też

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Hmm... no to jedynym chyba kolorem na ogon pozostaje... czarny :D Ładnie może spiąć w całość kompozycję (zgra się z kopytami, chyba, że te będą akurat innego koloru), będzie dobry kontrast do żółtego i jasnej skóry konia, tak mi się wydaje ;) No i potem delikatne rozjaśnienia na krawędziach ;)

A co do kolorystyki, to jak na razie jest OK, ale jak będzie więcej, to się i więcej powie :) I widać dokładnie, że wszystko jest namalowane, a nie przyklejone, a te jasne miejsca naokoło symboli, to chyba rozjaśnienia dla kontrastu i tyle. Maluj, ja czekam na kolejne etapy :) Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

ee to on jest skonczony ?? ]:-.
jak dla mnie po za herbem to nawet nie ejst podklad

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

Czarny ogon to dobry pomysł, ale masć też może lekko zmienie.
ee to on jest skonczony ?? ]Whistle
jak dla mnie po za herbem to nawet nie ejst podklad
hehehe widze że przeczytałeś temat cały :D

pzdr

Kacper
Mudżahedin
Posty: 331
Lokalizacja: Wrocław...no dobra - Zakrzyce Małe

Post autor: Kacper »

Czy mi się zdaje, czy ty namalowałeś te małe, niebieskie cacka przed cieniowaniem żółtego? Psuje to trochę...

Ogólnie farba jest nierównomiernie rozłożona, a zdażają się nawet miejsca, gdzie prześwituje podkład.

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

przed cieniowaniem? ja nic jeszcze nie cieniowalem :D hehe tylko washa jakiegos pod pic se walnolem z nudow na ten zolty

a przeswituje i wogle jest do dupy bo to WIP

za jakis czas ciag dalszy....

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

Osz matko - znalazłem tą figse w kiepskim stanie i postanowiłem ja kończyć po mału - mam nadzieje że szybciej niż do tej pory... płachta prawie skończona - została uprząż, kopyta i drobne popraweczki... Czyli WIP ciąg dalszy :wink: :P

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

lol temat z kwietnia :D masz spida supeł :P

powodzenia dalej ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Supeł, powiem tak:
Sławol dn. 04.04.2007 pisze:Musimy się uzbroić w cierpliwość ;)
Popłakałem się :lol:

Figurka wygląda o wiele lepiej na tych fotkach (bardzo mi się podobają te duże, złote lilie). Czekamy cierpliwie na kolejną odsłonę :) Fotki ładniejsze, a i ta ruinka zwraca uwagę :) Będzie z tego całkiem przyjemna praca.

Mam nadzieję, że finisz nastąpi jeszcze w tym roku, a najlepiej w okolicach kwietnia ;) :lol: Zatem - do zobaczenia :D

Pozdrawiam
Sławol

P.S.
Aha, przymknij, proszę, oko na moją głupawkę dzisiejszą :) A najlepiej oboje oczu ;)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

ODPOWIEDZ