Galeria Bretonni by Legion - up: kotr

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Re: Galeria Bretonni by Legion - up: kotr

Post autor: Legion »

Heh, turnieje w Vana, dawne czasy :)
Szkoda, że gdy grałem Warhammera miałem pomalowane tylko około połowy bretońskiej armii, dziś by to solidnie wyglądało na stole.
Vae victis!

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Jak zawsze petarda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Zielony koleś ze smokiem na tarczy najlepszy!
Miło popatrzeć :)
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Flinsh pisze: 1 maja 2020, o 21:16 Zielony koleś ze smokiem na tarczy najlepszy!
Stary spieszony rycerz Graala :)

Tymczasem dorwałem na Allegro "recastowy" odlew Hugo le Petita :) Na warsztacie jest jeszcze drugi odlew, ale to kiedyś.
Obrazek
Vae victis!

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

michal pisze: 14 kwie 2020, o 08:08 A pamiętam jak jeszcze niedawno graliśmy na turnieju w Vana... a to było 8 lat temu :shock:
To były czasy :)

A malowanie jak zwykle na wysokim poziomie!
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
michal
Chuck Norris
Posty: 554
Lokalizacja: Wroclaw/Krakow

Post autor: michal »

Sevi pisze: 3 maja 2020, o 07:42
michal pisze: 14 kwie 2020, o 08:08 A pamiętam jak jeszcze niedawno graliśmy na turnieju w Vana... a to było 8 lat temu :shock:
To były czasy :)
A ile spamu wtedy produkowaliśmy... teraz nawet nie ma co czytać na tym forum :(

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

michal pisze: 4 maja 2020, o 12:24 A ile spamu wtedy produkowaliśmy... teraz nawet nie ma co czytać na tym forum :(
Niestety to powszechna przypadłość we wszystkich bitewniakach (i nie tylko) - fora poupadały, a cała aktywność przeniosła się na fejsa :(

Ostatni malunek :) zanim znów porzucę Bretonnię na długie lata :D
Zielony Rycerz - od dawna polowałem na tą figurkę, ale ceny 200+ zł odrobinę zniechęcały :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vae victis!

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Legion pisze: 6 maja 2020, o 16:58Zielony Rycerz - od dawna polowałem na tą figurkę, ale ceny 200+ zł odrobinę zniechęcały :)
Jak zielony to żółtej i niebieskiej farby nie zmieszałeś. ;) :mrgreen:

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Mocny Green :D
Chyba bardziej podoba mi się tradycyjny schemat kolorków ale i tak mi się podoba.
Fajny kolor pióropusza na hełmie. Miło popatrzeć :)
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Heh, uznałem, ze recastowa podróba nie zasługuje na koszerne, zielone malowanie :)
Poza tym, gdybym przypadkiem kiedyś zagrał Warhammera*, raczej wystawiałbym go jako "zwykłego" lorda, stąd niestandardowe kolory :)

* - bardzo mało prawdopodobne
Vae victis!

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Parę miesięcy temu kupiłem cały worek staroci do Bretonni i mozolnie malowałem.
Większość to recastowe odlewy. Nie miałem do nich koni, dlatego dostali wierzchowce "starego typu" ;)

Wyszło jak widać, zapewne nie jest to mistrzostwo świata, ale do gablotki starczy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vae victis!

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Fajno, fajno jak zawsze. Ostatnie zdjęcie i quest po prawo chyba ma lekko odgięty mieczyk.
Obrazek

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Mi się podoba :)
Po zdjęciach nawet nie widać, że odlewy. Graty!
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

A ja dalej męczę moją Bretonnię :D Kupiłem ostatnio kilka wydruków 3D rycerzy projektowanych przez Highlands Miniatures :)
Bardzo sympatyczne modele, pasują idealnie do Bretończyków, szczególnie jeśli uzupełni się ich starymi bitsami.
Ważne tylko by kazać przeskalować wydruk do skali 28mm, standardowo są w 32mm i to zdecydowanie za dużo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Porównanie z "tradycyjnym" rycerzem Bretonni:
Obrazek
Vae victis!

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Bardzo ładnie to wygląda. Ja się poddałem z malowaniem koni od Highland Miniatures jak parę tych cienkich nóżek mi się ułamało.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Marek G pisze: 11 paź 2021, o 09:22 Bardzo ładnie to wygląda. Ja się poddałem z malowaniem koni od Highland Miniatures jak parę tych cienkich nóżek mi się ułamało.
Dlatego nawet nie próbowałem usuwać tych kępek trawy pod kopytami. Ogólnie modele od Highland Miniatures mają soje wady - jedne wzory są gorsze, a inne lepsze (kupiłem jeszcze paru innych i byłem średnio zadowolony), ale akurat te modele bardzo fajnie mi podpasowały.
Vae victis!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Bardzo ładne, lubię taką kolorową Bretkę. Ustawione w lancy muszą wyglądać super! :)

Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Yamcha »

Też miałem przygody z modelami z Highlanda. Żywica czy z czego to drukują robi co chce i czasem pęka w tak nieoczywistym miejscu, że szkoda gadać.
A modele oczywiście bardzo ładnie malowane.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Skończyłem!
Trzeci i ostatni oddział rycerzy królestwa.
To oznacza, że ukończyłem malowanie mojej armii Bretonni, mogę zająć się czymś innym :D

Hah, pierwszy post w tym temacie jest z 2010 roku, czyli zajęło mi to 12 lat :D zaś Warhammera już dawno szlag trafił, ale to szczegół :D

Jak znajdę chwilę czasu to porobię zdjęcia grupowe, ale na dziś - oto oni :)

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vae victis!

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Gratulacje, brawo za samozaparcie :-) A z battlem nie jest tak źle ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

ODPOWIEDZ