D(j)aboliczna galeria

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

D(j)aboliczna galeria

Post autor: DiabliQ »

Pora pochwalić się swoimi wypocinami. Motywem przewodnim mojej armii będzie znane i lubiane hasło "Punx not dead" :lol2:

Na pierwszy ogień szkielety:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chempion piesków:
Obrazek
Obrazek

I jeszcze parę drobnych makiet na stół:
Obrazek
Obrazek

Szubienicę muszę jeszcze tylko pomalować
Obrazek

Nie obiecuję, że będę zamieszczał zdjęcia moich "dzieł" regularnie, bo pracuję dośc wolno. Więc jak skończę coś to dopiero wrzucę. Szkieletom musze jeszcze domalować "A w kółeczku" na tarczach i dorobić podstawki, ale to chyba widać. Jak ocenicie moje pierwsze podejście do malowania figurek? I czy można to już nazwać zaszczytnym (dla mnie) mianem table top? :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Jak na stół, to może być. Tylko błagam Cię, usuwaj nadlewki!!! Zwłaszcza na muzyku są dobrze widoczne. Mógłbyś też trochę bardziej pokonwertować te szkielety, jakieś arafatki im strzelić, spodnie w kratkę, łańcuchy po kolana :wink: Ja akurat lubię takie motywy, chociaż niektórym się one mogą nie podobać. Jeśli to Twoje pierwsze podejście do malowania, to jest całkiem ok, tylko więcej dokładności, popracuj nad cieniowaniem, bo piesek wyszedł strasznie ciemny (chyba że to wina zdjęcia) no i dokładniej oprawiaj figurki, a będzie coraz lepiej :wink:
P.S.
Moje początki były duuużo gorsze :P
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Jak na pierwszy raz to OK.
Moje uwagi:
- ogólnie nie lubie takich motywów jak Twoj anarchistyczny bo to dla mnie nei pasuje do klimatu świata Warhammera ale to Twoja sprawa :0
- usuwaj nadlewki, linie podziału bo to wygląda STRASZNIE na pomalowanej figurce...
- co z podstawkami? może bylo warto przykleic do nich piaseczek zanim zacząłes malować?
- starałes sie wycieniować ta czerwień ale nei widze żadnych rozjasnień.. wyciagnij może troszke krawędzie

dobry początek - powodzenia! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

ARBAL pisze:- ogólnie nie lubie takich motywów jak Twoj anarchistyczny bo to dla mnie nei pasuje do klimatu świata Warhammera ale to Twoja sprawa :0
Jak dla mnie też nie pasują, co wcale nie przeszkadza mi w robieniu takiej armii :D Dobry początek, trzymam kciuki, bo motyw przedni :)
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4456
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Uwagi jak ARBAL. Ale z ciekawością będę obserwował twoje prace :)

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 928
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Takich anarchistów to aż miło roznosić na polu bitwy ;]. Co do malowania to czerwień jakaś taka słaba.

Awatar użytkownika
Rizzen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146
Lokalizacja: Har Ganeth

Post autor: Rizzen »

Rażą mnie takie rzeczy jak krzyż, że o znaczku "anarchia" nie wspomnę. W świecie Warhammera nie ma kościołów pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny i Serca Jezusowego.
Serio, serio...

Szubienica i drogowskaz podobają mi się, nieduże to a fajny klimacik robi :)
Obrazek

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

tjak byś wcześniej usunął nadlewy wyszło by o wiele lepiej. bo jednak to widaci
]arrrr

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

i na podstawki używaj trawki statecznej bo te wiórki którymi posypałeś podstawki to straszny syf i psuje efekt koncowy.

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

Rizzen pisze:Rażą mnie takie rzeczy jak krzyż, że o znaczku "anarchia" nie wspomnę. W świecie Warhammera nie ma kościołów pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny i Serca Jezusowego.
Serio, serio...
http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... g/m1710106 =P~
Zygu, zygu...

Punk's Not Dead!
Obrazek

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

Odświeżam temat po przeszło 3 latach. Siedzę od tygodnia chory, jako że już mam siłę utrzymać się w pozycji siedzącej więcej niż 15 min bez zawrotów głowy postanowiłem spożytkować jakoś ten czas. Nieco kulawy powrót do malowania: na resztkach farb (lekko przyschniętych, sprzed 3 lat) i zniszczonych pędzlach po przejściach :mrgreen: Na początek filler 40x60 mm do Zombie. Nastepne zapewne będą: jeszcze jeden 40x60, dwa 40x40 i 20/30 szt. zombie.

Poza zombie stojącym wszystko malowane teraz, przystojniak już trzyletni.
Za wszeką krytykę (i ew. pochwały) dziękuję ;)

Kolorystyka jest dosyć ciemna i przy moim oświetleniu niewiele widać, więc za lekko przekłamane przez flesha kolory przepraszam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




PS Jednak z czasem kllimaty anarchistyczne mi przeszły :P Będę chciał pozmywać farbę i zlikwidować GS ze szkieletów i zastanawiam się czy jest jakaś znacząca różnica między DOT-3 i DOT-4? Przeglądałem temat dotyczący ich ale nie znalazłem nic konkretnego.

Pozdrawiam DiabliQ
Obrazek

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Rozumiem, że wychodzą z jakiegoś szlamu? Bo na ziemię to nie wygląda :P Na mieczu przydałoby się trochę rdzy, pan z rękoma do przodu jest bardzo fajny, oczko główki w rogu do poprawy, a co do pana w pionie to ciężko coś powiedzieć, bo pierwsze zdjęcie za ciemne, a drugie zbyt rozjaśnione :roll:
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

Silvestro pisze:Rozumiem, że wychodzą z jakiegoś szlamu? Bo na ziemię to nie wygląda :P Na mieczu przydałoby się trochę rdzy, pan z rękoma do przodu jest bardzo fajny, oczko główki w rogu do poprawy, a co do pana w pionie to ciężko coś powiedzieć, bo pierwsze zdjęcie za ciemne, a drugie zbyt rozjaśnione :roll:
Proszę udało mi się w końcu w miarę normalnie oświetlone zdjęcie zrobić :mrgreen:

Obrazek


Wrzucam mojego staroedycyjnego GG, który służy mi za Wright Kinga. Czerwień w wampirach mi się z nudziła bo nieco oklepana jest, przerzucam się na fiolet i niebieski. Podstawki do tego albo błotne, albo śnieżne sam jeszcze nie zdecydowałem. A więc nowa kolorystyka, dorobiłem koronę (czegoś mi w niej brakuje tylko sam nie wiem czego :lol2: ), dodatkowo na magnes można przymocować mu do ręki tarczę, bądź zawiesić ja na plecach (myslę o jakimś rzemieniu przez plecy żeby tarcza nie wygladała na przyczepioną do paska) a na jej miejsce wstawić sztandar armii (dopiero zaczęty).

PS Wiem, że buty trochę mu uświniłem, będę je poprawiać jak będę robił podstawkę.

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam i z góry dzięki za komentarze
DiabliQ

UP: Poprawione zdjęcia, powinno być czytelniej
Obrazek

Awatar użytkownika
krucjatus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: krucjatus »

Taki pomysł że nogi stojącego pana i mieczyk też mógłbyś umazać tym błotem bo mieczyk jak dla mnie za świeży jak na takie bagno albo chociaż krwią że niby zombiak wyjął go z siebie ? :D

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ciemny i niewyraźny. Nic nie widać na tym figsie. Musisz używać też jakiś jaśniejszych odcieni.

ODPOWIEDZ