Krasnoludy Mongrima (Konwersja Bsb-ka WIP)

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Krasnoludy Mongrima (Konwersja Bsb-ka WIP)

Post autor: Mongrim »

Witam serdecznie
Po raz pierwszy wystawiam coś na forum. Może się spodobają :wink: Słabe światło, ale po oczekiwaniu przez trzy dni na jakąś słoneczną pogodę straciłem cierpliwość i poprosiłem Moją Lubą :wink: o zrobienie zdjęć. Jako pierwszy idzie obsługant do balisty, malowany przez około 5,5h
Proszę o krytykę :) Wiem, że gemy sa zdecydowanie do poprawy, ale brak mi z nimi praktyki :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 6 paź 2010, o 20:30 przez Mongrim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Bardzo przyzwoity Krasnolud. Jest sporo detalików do jakich można się przyczepić ale w ogólnym wyglądzie model bardzo na plus.

Wykończ podstawkę bo ta dodaje uroku modelom i wyciąga z nich kolorystykę (ciene modele na jasnych bazach, jasne modele na ciemnych bazach itd.-dodaje to kontrastu).
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Bardzo dobre oczy! :wink:

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Model bardzo przyjemny, kolorystyka bardzo dobra, podstawka koniecznie do poprawki :wink: .

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Model odrobinę nie równy; poprawa okularów, grot (?) bełtu też mógłby być lepiej wycieniowany, na jego prawej ręce na kłykciach dobrze by było wyciągnąć kolory podobnie jak to zrobiłeś na jego lewej.
Ale to wszystko szczegóły :) , ogólnie solidna praca. IMO szczególnie twarz i bordowa szata bardzo udane.
Tak trzymać!
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Dziękuję bardzo za komentarze i już spieszę z wyjaśnieniami :)

Otóż tak, podstawka jest nawet nie zaczęta - oczywiście będzie i to w najbliższym czasie :)
Co do reki to wiem, ale jest ona gorzej odlana niż druga i trudniej było mi coś tam wykrzesać :) A grot to już brak umj. zwyczajny, duże powierzchniowo metaliki mnie rozwalają :-|
Jeszcze raz dzięki! :)

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Witam jeszcze raz! :)
Postanowiłem stworzyć sobie unikalnego chorążego. Głównie dlatego, że nie ma raczej modelu, który by się jakoś nadawał, a i konwersję uwielbiam. Poza tym chciałbym żeby miał siwiutką brodę, a takiej jeszcze nie malowałem :) I mam dwa pytania:

1. Jak ogólnie podoba się konwersja?
2. Co powiecie o brodzie ( jego lewy warkocz )? Przejdzie taka?

P.S wiem, że Księga nie przylega dobrze do sztandaru, ale to się naprawi. I zdjęcie w wieczornym świetle. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Mnie się bardzo podoba - nie przejmuj się tym, że księga trochę wystaje czy nie przylega. Twój przeciwnik i tak będzie go widział od przodu (wszak krasie nie podwijają z reguły kiecy), więc będzie się prezentował porządnie. =D>

Co do brody to wolałbym się nie wypowiadać. Sam maluję duuuuużo gorzej, więc Twoja jest IMO bardzo fajna.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

Jesli chcesz mieć siwą brodę zacznij od Codex Grey, później Fortress Grey i biały na koniec. Ale bardziej preferuję skupić się na tych dwóch ostatnich kolorkach, bo Codex Grey naprawdę niewiele trzeba. Może postaraj się zrobić jakieś refleksy świetlne? :wink:
,,Cynikiem jest być łatwo... ale nie każdy się na to odważy.''

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

1.Kawałek solidnej roboty, bardzo udany.Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, czy też raczej cuś zasugerować to łańcuch przydałoby się zamienić.Lepiej prezentowałby się gdyby ogniwa niebyły skręcone, poza tym gitarka.
2.Kolorek wyszedł ciekawy, nie określiłbym go jako siwego ale pasuje 8) .

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Ten łańcuch to był jedyny dostępny dla mnie w takiej skali niestety :) Ale służyć ma przede wszystkim jako wzmocnienie tego uchwytu, żeby to nie polegało na samym drzewcu :)
Dzięki za komentarze, wstawię jak pomaluję i zrobię podstawkę :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

ładnie wygląda
]arrrr

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Witam po strasznie długiej przerwie. Jako, że jutro czeka mnie parę bitewek to postanowiłem odkurzyć figsy i przygotować je do walki. Siedziałem ładnych parę godzin by na stole było jak najmniej krasnoludów bez toporów, tarcz etc.
Chciałem Wam zaprezentować kilka imo ciekawszych konwersji :)
ZŁA JAKOŚĆ ZDJ BO ZAMIAST POSŁUCHAĆ DZIEWCZYNY, ŻEBY ZROBIĆ JE JUTRO W DZIEŃ TO CHCIAŁEM TERAZ. :oops:
I wszystko czeka jeszcze na malowanie... #-o
najpierw BsB, WIPu ciąg dalszy. Za radą grabza wymieniłem łańcuch, a tak to pomalowałem brodę, twarz, ręce i odzież. Ot tak, by przypomnieć sobie o co chodziło :) Zrobiłem podejście do metali, ale słabo wychodziły, kiedy indziej je zrobię.
Obrazek
Obrazek

Tutaj mój czempion longbeardów.
Obrazek

Nie śmiać się - Kowadło też będzie samoróbką, czeka na doszlifowanie. Tutaj strażnicy
Obrazek

Organy własnej roboty. Czekam na koła i zrobię podwozie. Co myślicie? :)
Obrazek
Obrazek

Tutaj inżynierowie. "Samoróbka" bo i machina własnej roboty :)
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Organki zapowiadają się bardzo fajnie;)
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Dzięki :)
Zapomniałem dodać, że pierwszy raz w życiu dotykałem Green stuffu :)

ODPOWIEDZ