Krasnoludy Grześka - up 2014.08.10 pierwsze norsy

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Re: Krasnoludy Grześka

Post autor: Cormagh »

Generał w kolorystyce, jak do mojej armii... :wink: A ta siwa broda u nosiciela, to nie drybrush, tylko włosy przyprószone siwizną :mrgreen:
Moim zdaniem bardzo udany zespół, nie ma powodu by się czepiać. A trio White Dwarf + Gotrek + Bugman, wydane z okazji 30-lecia, choć po pomalowaniu wygląda naprawdę czadowo, według mnie jest nieco zbyt komiksowe na wystawianie w armii. Chyba tylko po to, żeby powkurzać innych, że nie mają takiej fajowej figurki...

Pomysł z "obcymi" slayerami słuszny - to, z wyjątkiem minerów z GZ, jedyna formacja, gdzie bez utraty "ładności" można sklecić kompletny regiment i to całkiem sporych rozmiarów.
Uzupełniając wpis Booxi dodam, że wszystkich slayerów wypuszczonych z logo GW jest 61 wzorów (uwzględniając starych berserkerów, 6 chłopa z CG, obsługę Goblin Hewera, plastika z Questa, 2 Gotreków, Grima IronJawa i 2 kolesi z Blood Bowla), więc da się zebrać nawet 2 pełne regimenty.
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Kurna, to gdzie my są .... :?: :wink: myślę o sobie ofkoz #-o

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

cormagh mnie teraz zaszokowałeś Ci powiem, bo myślałem, że widziałem wszystkie wzory a Ty mi dorzucasz około 20 kilku o których nie mam pojęcia

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Przepraszam, zapomniałem jeszcze o dwójce z Mordheima... :lol2:
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...


Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3687
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Bardzo przyjemni i schludni ci brodacze. Ciekawe kolory i podstawki z trayem. Co to za trawka ? Jaki kolor ?

Fajne te brody mają takie różne kolorystycznie =D>
Ostatnio zmieniony 1 mar 2011, o 15:52 przez Heptun, łącznie zmieniany 1 raz.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Niestety nie pamiętam, kupiłem ją mniej więcej rok temu w jakimś sklepie modelarskim... Spore opakowanie
było za 8 zł :D .

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

zazdroszczę modeli :D

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

No, nie powiem, ładniusie... =D>
Ciekawy pomysł z malowaniem hełmów. Ja nie mogę się przemóc i wiecznie maluję metalicznymi farbami, choć wiem, że można inaczej.
Uznanie za cierpliwość przy malowaniu oczu, wyszły świetnie.

Jedyne, do czego bym się przypiął, to fakt różnych tarcz w jednym oddziale, ale ja jestem ultrafanatykiem... :lol2:
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wiem że różne tarcze, ale więcej takich nie miałem, jak nabędę to podmienię :) tylko pierwsza połowa figsów jest malowana przeze mnie. Drugą połowę kupiłem w stanie pomalowanym i taka na razie jest. Parę dni temu dostałem bowiem od Króla Goblinów 12 szt. 4-5 ed. longów :D. I teraz zastanawiam się: czy 2 połowę klocka stanowić mają starsze longi (mam 14) czy zostawić 30 jednorodnych a ze staroedycyjnych próbować zbudować oddzielnego kloca... :?:

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

lepiej sprzedaj staroedycyjnych mi i nie będziesz mieć kłopotu :D

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Za dużo byś chciał, przecież już masz fajną laskę w avatarze :!: :wink: :D

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ten klocek możesz zostawić, tylko te tarcze... Odbij sobie te z 1szego szeregu i po kłopocie. Z tamtych możesz zrobić drugi klocek, chyba, że pasują bardzo do tych to powiększ ten :)

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Primo - mieszanie starych i nowych Longbeardów, to chyba marny pomysł, one po prostu bardzo mocno się różnią. Ja mam 2 oddzielne klocki, ale to oczywiście nie powód, żebyś koniecznie robił to samo.
Secundo - Rasti ma rację, najłatwiej skopiować tarcze (oczywiście łatwiej powiedzieć niż wykonać, ale to wcale nie takie trudne). Ja tak właśnie zrobiłem i do każdego regimentu mam tarcz po sufit, a każda z innym wzorem 8)
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Nie mam pojęcia jak to się robi...
co do regimentów to też skłaniam si,ę do tego rozwiązania. Cóż,zobaczę , jak mi pójdzie z regimentem staroedycyjnych LB...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

jak sie robi jak sie robi ? bo chciałbym mieć fajne tarcze na hammerersach xD

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Proste... bierzesz tarczę (a najlepiej kilka), robisz formę z silikonu, a potem odlewasz w żywicy, ile tylko starczy cierpliwości :wink:
A jak chcesz, żeby było bardziej skomplikowane, to najpierw te tarcze do form robisz samodzielnie :mrgreen:
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

zacny klocek.
Ja swoich longbeardów mieszam bo chciałem żeby w oddziale każdy model był inny, ale teraz przy potrzebie 30-40 osobowych oddziałów obawiam się, że mogą pojawić się pewne powtórzenia u mnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 327

Post autor: Gremli »

Ja robiłem tarcze dla hamstwa. Efekt jest bardzo dobry. Tutaj mały poradnik jak to zrobić:
https://docs.google.com/present/view?id ... _8fp872vgr
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wrzucam WIP-a moich dwu slayerów. Moje pytanie - KTÓRA BRODA LEPSZA? Broda krasnoluda z lewej dodatkowo washowana baal redem. Proszę o podpowiedzi. Całkowite przerabianie bród nie wchodzi w grę. Pozostałe sugestie również mile widziane. Pzdr.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 4 mar 2011, o 11:37 przez smiejagreg, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ