Krasnoludy Grześka - up 2014.08.10 pierwsze norsy

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krasnoludy Grześka - up 2013.12.26 - dwarf lord

Post autor: Lechu »

Też bardzo lubię ten model. Jedyne co się rzuca w oczy to lewe oko lorda. Wyszło jakoś tak wyłupiaście. ;) A poza tym bardzo fajne malowanie.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Też bardzo lubię ten model. Co do oka - próbowałem z mniejszym, ale jakoś mi się nie podobało. może wydaje się, że jest duże, ale gość ma prawie pół twarzy zasłonięte, więc stwierdziłem, że takie jest lepsze. Choć pewnie się myliłem #-o ...

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Super malowanie! Naprawdę profesjonalnie wykończone! Brawo! Czekam na wiecej bo takie malowanie staje sie coraz rzadziej spotykane. Gładkie przejścia i co najważniejsze dbałość o detale. Super!
Pozdro :))
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

To oko może faktycznie ciut większe. Wygląda trochę jakby się czymś zdziwił albo obruszył. Bardzo fajne malowanie skóry i brody, wygląda ekstra. Rękawica to dobry wybór, tak samo dobrze wyszła. W końcu jak jest praworęczny, to prawa ręka pracuje na drzewcu topora, może ot, lord z delikatną dłonią :P Bardzo fajny figs generalnie :)
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dla mnie ten model okazał się jakiś dziwnie trudny do malowania. Niby pomalowałem go szybko, ale jakoś ciężko było z niego cokolwiek wykrzesać. Niektóre modele maluje się lekko, łatwo i przyjemnie - ten dla mnietaki nie był, ale może tylko dla mnie :wink: ...

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Wyszedł świetnie. Ma swój charakter i kolorystyka dodaje mu go. Zdecydowanie Ci wyszedł.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Uwielbiam ten model :D .

Malarsko gitara, prawie. Rękawica? czerwona? oj nie, nie, nie. Oko spoko, cały model nabiera zawiadiackiego wyrazu, świetny zabieg =D> .

Rękawica dalej na nie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Nosi sygnet na rękawicy? Krasnoludy... :P

Jego oku nie zaszkodziłoby gdyby pod brwiami miał jakieś powieki, czy coś, a właściwie... pieprzyć detale, wygląda super ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Grabz pisze:Uwielbiam ten model :D .

Malarsko gitara, prawie. Rękawica? czerwona? oj nie, nie, nie. Oko spoko, cały model nabiera zawiadiackiego wyrazu, świetny zabieg =D> .

Rękawica dalej na nie :mrgreen:
Długo się zastanawiałem nad malowaniem tego figsa. Beznadziejna rzeźba dłoni skłoniła mnie do rękawicy i uważam to za dobry ruch. Czemu czerwona? Zabieg był zdecydowanie celowy - moje krasie są wielobarwne, natomiast ten figs wychodził mi na prawie monochromatyczny. Brakowało mi silnego akcentu kolorystycznego właśnie gdzieś w centrum figsa, który by nadawał ton całości (akcent, nie figs [-X :wink: ). Tak powstał pomysł i w sumie podoba mi się. Jeszcze tak pomalowanego tego lorda nie widziałem, więc jest przynajmniej ciutkę oryginalnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: .

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Beznadziejna rzeźba dłoni skłoniła mnie do rękawicy i uważam to za dobry ruch.
Nadal uważam za zły ruch. Staram się wyzbyć obrazu lateksowej rękawicy wspartej na szczotce do czyszczenia muszli(wybacz :mrgreen: ), może gdyby obie ręce były tak samo potraktowane łatwiej by to przyszło. Sprawdziłem tą rzeźbę dłoni i muszę przyznać że wszystko poprawnie wykonane, łapa jak bochenek co jest uzasadnione, zaakcentowane kostki.
Zabieg był zdecydowanie celowy - moje krasie są wielobarwne
Jasne i idealnie pasuje do Twojej kolekcji.
Jeszcze tak pomalowanego tego lorda nie widziałem, więc jest przynajmniej ciutkę oryginalnie
Istotnie 8)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Grabz pisze:Staram się wyzbyć obrazu lateksowej rękawicy wspartej na szczotce do czyszczenia muszli(wybacz :mrgreen: )
Myślę, że ciutkę przesadziłeś, ale każdy ma swoje zdanie, więc nie zamierzam Cię przekonywać :wink:
Grabz pisze: Sprawdziłem tą rzeźbę dłoni i muszę przyznać że wszystko poprawnie wykonane, łapa jak bochenek co jest uzasadnione, zaakcentowane kostki.
No to mam chyba wybrakowany model, bo kostek u mnie nie uświadczysz. Jak lewa dłoń wykonana jest świetnie i szczegółowo (wcale nie wygląda jak wielki bochen :!: :wink: ), tak prawa wygląda, jak w rękawicy spawalniczej co najmniej. :wink: Różnica między obiema dłońmi jest ogromna...

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Patrzyłem na tego figsa dłuższą chwilę i chyba się nie znam na lateksie, bo jakoś nie podzielam tego odczucia.

Greg a malujesz może preslotta? Tam to jest jazda - ja na chwilę obecną jestem zadowolony może z 3-4 malowań a kilka nawet odpuściłem. Ja tego nie widzę.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Bardzo podoba mi się skóra i broda =D> Fajna praca :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

dzikki pisze:Patrzyłem na tego figsa dłuższą chwilę i chyba się nie znam na lateksie, bo jakoś nie podzielam tego odczucia.
Greg a malujesz może preslotta? Tam to jest jazda - ja na chwilę obecną jestem zadowolony może z 3-4 malowań a kilka nawet odpuściłem. Ja tego nie widzę.
Będąc z lekka przerażony jakością odlewów (kilka widziałem z bliska) nie zdecydowałem się póki co na kolekcjonowanie figsów preslotta. Może to błąd. Jednak i tak mam co zbierać zważywszy, że ciągnę równolegle krasie i woch. Widać, że sporo figsów preslotta stanowiło kanwę do rzeźbienia następnych pokoleń krasi, ich jakość jednak jest słaba w dużym procencie. Ale może się kiedyś skuszę :wink: ...

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Greg - nie polecam. Może kiedyś się ja skuszę i cyknę zdjęcia. Część preslotta, które zgromadziłem ciężko przetrwała próbę czasu (czytaj innych malujących). Pozostałe dzielą się na ciężkie do pomalowania i niemożliwe do pomalowania ładnego. Chociaż kilka figsów ma charakter - np. łysy krasnolud z blizną, maczugą i tarczą, mój ulubieniec.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Myślę, że jak się coś ciekawego pojawi, to się jednak skuszę, przynajmniej na niektóre modele. Jednak nie zamierzam jakoś ostro ich kolekcjonować. Zobaczymy, co przyszłość przyniesie...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Już dawno nic nie wrzucałem. Więc to robię :wink: . Oto mój siege gun z kompletną obsługą. Zapraszam do komentowania:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Staaary Twoje figsy mają taki klimat! Piękne malowanie i super figsy!
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Klasa! =D> Takie modele można oglądać. ;) Wyszło ładnie, spójnie i kolorowo. Osobiście nie podoba mi się tylko kubrak kolesia z lontem. Tak jak żółty z zielonymi dziurami wygląda świetnie to konfiguracja odwrotna bardzo się gryzie.
Movements Trays dla Twojej armii ---> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=24758

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Najlepiej wyszedł model z wiadrem. Podoba mi się również drewno na dziale i metaliki. Mi również niezbyt leży ten kraś odpalający proch (ze względu na kolorystykę stroju) i murzyn ocierający sobie czoło czapką ; ;] (bo się chłopak opalił nadmiernie opalił).
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

ODPOWIEDZ