Galery by Irek_Dwarf & Michal_ (Star Dragon i BSB na Orle)

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: Galery by Irek_Dwarf & Michal_ troche dwarfów

Post autor: smiejagreg »

Ze wszystkich prac najbardziej podobały mi się : Slann i mengile. Co do rogów to brak kolorów pośrednich między brązem, ochrą a białym, zdecydowanie za dużo białego.

Michal_
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Michal_ »

Prince na Star Dragonie dla Szymona Lvl 2
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Noble BSB na Orle dla Szymona Lvl 2
Obrazek
Obrazek

Spróbowaliśmy trochę innej techniki robienia fotek, ciemne tło, flesz, zoom itp, i wyszły o tak :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

IMHO flesz prześwietla zdjęcia i zmienia kolory na figsach... Tu też chyba tak jest...
Co do malowania - ciężko coś napisać, zdjęcia zbyt małe, natomiast zdecydowanie nie leży mi kolorystyka obu figsów. Szary z niebieskim niezbyt dobrze wygląda, podobnie kanarkowy...

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

fajne prace , tylko widzę ze skończone, wiec nijak mi coś więcej o nich powiedzieć :wink:
keep up the good work, KG

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

BSB na kurze wygląda ok. Pomijając ubogą podstawkę jest pomalowany na bardzo przyzwoitym poziomie.
Niestety smok jest mocno niedopracowany:
1. olbrzymia podstawka która jest pusta i jednolita
2. Niewycieniowana czerwień. O ile na BSB plaska czerwień nie rzuca się tak w oczy przez to że jest ona na niewielkich powierzchniach to na smoczych lejcach (czy co to tam jest) natychmiast jest to widoczne, a przecież wystarczy wykrawędziować załamania materiału żeby to już wyglądało lepiej.
3. Wash na białym podkładzie na błonach skrzydeł :roll: . niestety washe i bejca bardzo słabo wyglądają na dużych powierzchniach które nie mają wyraźnie wyrzeźbionej faktury (np. na łuskach CO wyglądają ok). Skrzydła w tym modelu są duże i płaskie, wash zamiast je wycieniować zostawił wielkie plamy. Co gorsze powstały one w miejscach najbardziej wypukłych (czyli powinno być tam najjaśniej). Najlepiej to widać na drugim zdjęciu na lewym skrzydle.
4. Smoczy pysk. O ile rozumiem że żółty nie jest najłatwiejszym kolorem do cieniowania szczególnie na modelu z tak dużą ilością sporych, płaskich powierzchni. O tyle mógłbyś bardziej popracować nad głową która ma wyraźniejszą fakturę. Zdecydowanie miejsca takie jak skóra wokół oczu, nozdrza, uszy i miejsca wokół elementów pancerza powinny być ciemniejsze.
Ogólnie mam wrażenie że ten smok był malowany na szybko. IMO do poprawy.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Michal_
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Michal_ »

Arbiter Elegancji pisze: Niestety smok jest mocno niedopracowany:
z tym smokiem to prawda
miałem z nim problem że był posklejany i miałem trudności z pomalowaniem niektórych elementów

ODPOWIEDZ