Robo gallery- Ironbreakers

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Robo gallery- Ironbreakers

Post autor: Robo »

Witam.
Nadszedł czas by ruszyć kilka zakurzonych modeli i zrobić z nich użytek. Z jednej z magicznych szuflad wydobyłem staro edycyjnego giganta. Co prawda gram Dwarfami, ale kupiłem go z myślą skonwertowania na podstawkę pod Żyrokopter (zamiast przeźroczystego patyczka miał być slayer trzymający linę i wbijający topór w jego plecy), teraz jednak zainspirowany popularnością fillerów zmieniłem zdanie i zrobię z niego filler do oddziału slayerów.

A zatem:
Podstawowym problemem, było rozwiązanie kwestii wielkości filleru, gigant nie mógł za bardzo wystawać poza podstawkę, ale nie mógł być za duży, ze względów praktycznych (nie mógł przeszkadzać podczas zmiany formacji na przykład). Po drobnych przymiarkach zdecydowałem się na podstawkę 40x60mm.
Szlifierka precyzyjna poszła w ruch! W wyniku tego, gigant stracił obie nogi na wysokości kolan.
Gigant będzie w poniższej pozycji, po jego obaleniu, kandydat na zabójcę gigantów wskakuje na niego, by wykonać ostatni cios, ten jednak nie ma zamiaru się poddawać:

Obrazek

Po szlifierce przyszedł czas na wiertło i piny, na kartce narysowany rozmiar podstawek:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2020, o 13:28 przez Robo, łącznie zmieniany 26 razy.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

pomysł zajebioza =D>
czekam z niecierpliwością na wykonanie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

No też jestem bardzo ciekawy efektu, zwłaszcza prac gs'em! BTW jeśli masz skulonego ludzika od zestawu giganta chętnie go odkupie!

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Dzięki. Niestety tego kolesia nie mam, model jest z drugiej ręki. Mam tylko owce i niziołka zapakowanych na drugie śniadanie, są mi niepotrzebni jakby co.

Awatar użytkownika
Krzyżu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Krzyżu »

Fajny filler, tylko nie szkoda Ci było metalowego Giganta?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Robo, nie waż się tego popsuć, taki ładny gigant :lol2:

Czekam na progress, zapowiada się świetny filler. =D>

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Krzyżu pisze:Fajny filler, tylko nie szkoda Ci było metalowego Giganta?
:> ja na przykład już dawno wyzbyłem się takich przeszkadzających w swobodnym konwertowaniu uczuć :D

a co do tematu to pomysł wyjebany jak to skończysz tak jak zaczynasz t będzie zaje konwersja

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Ja ogólnie mam wielki sentyment do metalowych modeli, i to właśnie z tego powodu nie używam plastikowego giganta, brzydal z niego straszny.
Poza tym, nowy model jest prawie 2 razy większy, żeby zmieścić go na podstawkę 2x3 musiałbym obciąć mu znacznie więcej niż jedną nogę... w sumie to pewnie zostałby sam tułów :P.
No i ,,naprawienie" tego kolesia nie wymagałoby zbyt wielkiego wysiłku ani umiejętności.

Dzięki za komentarze, jeszcze dziś wrzucę kilka fot.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

super!
Strasznie podoba mi się taki pomysł na filler i co więcej będzie on przede wszystkim praktyczny! Bardzo dobra poza, wręcz idealna. Mam jednakże jeszcze jeden pomysł - może 'otworzyc' gigantowi gębę, jakby krzyczał na tego slayera? Nie będzie to trudne, a efekt imo wart pracy.

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

To nie fotel dentystyczny żeby otwierać mu paszczęke :wink: . Myślę, ze wysiłek byłby zbyt duży a efekt zbyt marny, żeby próbować czegoś takiego. Zwłaszcza, że jednak nie jestem mistrzem GS`u żeby odtwarzać nim twarze. On ma już dość wredny i wkurzony wyraz twarzy, mam nadzieje, że malowaniem uda mi się to podkreślić.

Tak jak obiecałem, kilka fotek na koniec dnia:

Uniosłem mu lekko głowę, żeby mógł spojrzeć swojej śmierci prosto w oczy.

Obrazek

To już ostatni etap konwersji, czas więc na GS. Zacząłem od łatwiejszych miejsc:

Obrazek

Po zaszpachlowaniu wszystkich luk, zabrałem się za lepienie ramienia oraz kolana:
(oczywiście to co tu widać zostanie jeszcze pokryte warstwa GS i dopiero z niej powstaną konkretne kształty). Na ręce zaznaczone jest z grubsza umiejscowienie mięśni.

Obrazek

Obrazek
I jeszcze zdjęcie w oddziale:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 4 lut 2020, o 23:33 przez Robo, łącznie zmieniany 6 razy.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Pomysł genialny 8) , mam nadzieję że z wykonaniem również dobrze pójdzie.

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

grabz pisze:Pomysł genialny 8) , mam nadzieję że z wykonaniem również dobrze pójdzie.
+1 =D>
Tylko weź jeszcze coś z tym kolanem zrób, bo trochę takie za bardzo...szpiczaste.
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

zajebisty, ale kolano tak nie wygląda. to nie czepialstwo, tylko troska o super wykończenie bardzo fajnego filera

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Hehe, wiem jak wygląda kolano. Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch :wink:
(oczywiście to co tu widać zostanie jeszcze pokryte warstwa GS i dopiero z niej powstaną konkretne kształty)
Dziś wrzucę ramie albo to kolano.

Awatar użytkownika
sebom
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: sebom »

Niesamowity pomysł! Czekam na finał ;-)

ps. tylko tytul "Giant FILLER" jakoś tak dziwnie się kojarzy ;-)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No nie powiem, fajnie. Mi też póki co to kolanu wydaje się zbyt bardzo wysunięte, ale czekam na efekt końcowy :)

Joncek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Joncek »

Filler ''rośnie jak na drożdżach" +1 za pomysłowość zobaczymy jaki będzie efekt końcowy.
A to wysunięte kolano to po prostu złamanie otwarte

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

ps. tylko tytul "Giant FILLER" jakoś tak dziwnie się kojarzy ;-)
Farsz do giganta? :P

Robię to tak, żeby kolano kończyło się na styku linii prostej poprowadzonej ze stawu biodrowego i z kostki, więc wydaje mi się, że nie ma prawa być za bardzo wysunięte.

Na nogę jednak musicie poczekać, za to ramie jest już wyrzeźbione i gotowe na Waszą krytykę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Starałem się jak najlepiej odwzorować mięśnie. Oczywiście nie wyszło doskonale, ale jak na pierwsze moje podejście do czegoś takiego to jestem zadowolony.
Ostatnio zmieniony 4 lut 2020, o 23:38 przez Robo, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Troszkę wygładzić :)
No i zrób może fotki z troszkę większej odległości, tak aby dało się porównać owe ramię do całości lub jakiejś znacznej części modelu.

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Ok, kolejny update! Tym razem kolano, jak się podoba teraz?

Obrazek

I całość:

Obrazek

Już trafił pod podkład i pierwszą warstwę skóry.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 4 lut 2020, o 23:42 przez Robo, łącznie zmieniany 4 razy.

ODPOWIEDZ