WoCh Grześka - up 2014.06.24 chaos ogryns captain

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: WoCh Grześka - up 2013.07.11 Archaon

Post autor: smiejagreg »

Wszystkie pojedyncze zakupy, związane z naszym hobby nie są drogie. Ciekawe zatem , skąd mi się bierze czterocyfrowy debet z tym związany :?: #-o :mrgreen:

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Trzymam Grzesiek kciuki, że te cyfry to -xx,xx a nie -xxxx :wink:


Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

oj nie myśl że to dużo, ja wydałem na nasze hobby już xxxxx i wcale 1 nie jest z przodu;) heh :evil:

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Nawet jeśli byś tej farby nie używał to można ją sobie wąchać bo łądnie pachnie:D
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Moje ostatnie malowanie - Shaggy. tego z kolei malowało się bardzo przyjemnie. Zapraszam do komentowania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Przede wszystkim rewelacyjna skóra na górze i topór =D> Poprosiłbym o przepis jak zrobiłeś tą broń bo wygląda naprawdę ślicznie :) Trochę mniej podoba mi się dolna część figsa, ale i tak praca naprawdę świetna.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dzięki za posta, topór malowałem normalnie, czyli boltgun, potem czarny wash, potem rozjaśnienia do mithrila, jakiś tam devlan pewnie. Słowem: najpierw pomalowałem go tak, jakby miał być bez rdzy. Potem poszła rdza. Wziąłem najbardziej rozcapierzony pędzelek, jaki mam, brałem farby prosto z pojemnika, bez rozcieńczania (zresztą były dość rzadkie) i ciapałem po toporku - najpierw poszedł scorched brown, potem bestial brown, a na koniec macharius solar orange z serii Foundation. następnie na krawędziach ponownie boltgun, może trochę mithrila... Jako że wydawało mi się to dość jasne, przyciemniłem troszkę washami devlan mud i gryphon sepia. I tyle chyba...
Co zmaściłem w dolnej części? Za bardzo porozjaśniałem skórę, może łuski inaczej byś pomalował, czy co innego?
Ostatnio zmieniony 16 lip 2013, o 13:27 przez smiejagreg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Tak ode mnie a propos donej części ciała. Cieniowanie byłoby fajne, ale ostateczne rozjaśnienie jest ciut za duże. W dodatku ja bym szedł bardziej w jak podpowiada mi wikipedia zieleń Veronese’a (#33CC66) z białym czyli coś takiego :
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No i to jest ładne malowanie =D>
O wiele bardziej odpowiada mi niż Twój poprzedni malunek, był taki bez wyrazu. A ten już na poziomie :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

kubencjusz pisze:Tak ode mnie a propos donej części ciała. Cieniowanie byłoby fajne, ale ostateczne rozjaśnienie jest ciut za duże. W dodatku ja bym szedł bardziej w jak podpowiada mi wikipedia zieleń Veronese’a (#33CC66) z białym czyli coś takiego :
Obrazek
Fotki są nieco prześwietlone, więc w realu rozjaśnienie zielonego aż takie jasne i widoczne nie jest. Co do koloru proponowanego przez Ciebie - po prostu zwyczajnie nie lubię tej barwy. Jakoś nie lubię rozjaśniać zielonego białym, zdecydowanie wolę żółtym :wink: ....

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Ja też wole ten kolorek z żółtym, ale np do goblinów ;) Smocze cacka raczej na bardziej wyblakłą zieleń. :)

wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Post autor: wenanty »

Ja mam (choć czasem nie stosuję) następujący rule of thumb:

Płaz (miękka i mokra od śluzu skóra) -> żółtym
Obrazek

gad (twarde i suche łuski) -> białym
Obrazek
(nie chce mi się szukać ładnej fotki, chodzi mi o tą jaszczurkę z III epizodu, która ma bardzo ładnie kolorowane ciało)

A malowanie bardzo mi się podoba, szczególnie głowica topora i gęba modelu.

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Fajne wykonanie modelu, który zawsze mi się podobał, jeden z poza dwarfów który chciał bym mieć.
Przede wszystkim fajna cielista skóra i toporek.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Skóra i włosy bardzo zacne. Rdza na toporze fajna (ja się przestawiłem na pigmenty bo łatwiej osiągnąć taki rezultat). Nogi są fajne (sam ostatnio zastosowałem podobne zestawienie na szatach szczurów zarażonych), ale serio nieco płazowe. Z drugiej strony kontruje je twarda kolorystycznie łuska. Mam nadzieje, że jasno napisałem.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Znalazłem takie coś: http://mobini.pl/upload/files/127/903/6 ... ium_74.jpg
Nie wiem, czemu taką kolorystykę uznano za płazowatą, a białozielony za gadzi... Ale może i macie rację. Nie zamierzam jednak już nic z tym robić, pasuje mi ta kolorystyka. Jeśli stwierdzę, że jest zbyt kolorowa, to wygaszę ją nieco jakimś washem. Ale na razie mi odpowiada. a masa rzeczy czeka w kolejce do jakiegokolwiek malowania :mrgreen: ...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Kolorystyka jest tylko i wyłącznie kwestią gustu i nie ma czegoś takiego jak odcienie gadów i odcienie płazów (można sobie tak założyć na potrzeby własnego malowania ale to założenie na zasadzie "wszystkie papugi są czerwone, a wszystkie rajskie ptaki niebieskie", czyli założenie, które ma niewiele wspólnego z rzeczywistością). Shaggi wygląda fajnie i jeśli Tobie kolorystyka pasuje to jest to najważniejsze.
Życzę wytrwałości w malowaniu i czekam na upy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

mi się podoba taki jaki jest, a jest super =D> =D> =D>

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Co by nie było, że nic nie robię - wrzucam skończonych nurglitów (prawie - tarcze będą później), sorki za wszechobecną trawkę na fotkach. Zapraszam do komentowania i jednocześnie pytanie: Wszystkich gostków następnych malować w zielonych pancerzach, czy robić też pancerze w innych kolorach, np w kolorze ochry? Napiszcie, co sądzicie :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Tacy sa fajni:) chyba ze chce sie bawic w rozno kolorwe klocki to inne kolory pancerzy to must have :P
Kiedys zrobisz cos do krasi ?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

ODPOWIEDZ