Bretoński wernisaż Matijjosa [Niemcy]

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Bretoński wernisaż Matijjosa [Niemcy]

Post autor: Matijjos »

Witam na mojej galerii. Obecnie zajmuje się przemalowywaniem armii na nowo. Wszelkie komentarze miło widziane. I tak mamy tu Realmów, trebek, bohatera z toporkiem pegaza z pierwszym NMM'em (wiem, tylko na mieczu i nogach konia), pierwszego grala- muzyka no i zbejcowanych chopaków, na razie ośmiu, reszta się kompie.

P.S. chopaki nie mają pomalowanych boków podstawek bo mi się na razie bestial brown skończył


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 lis 2016, o 12:54 przez Matijjos, łącznie zmieniany 41 razy.

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Realmowie i bejcowani kmiotkowie wyszli bardzo sympatycznie, w sam raz na stół. NMM nigdy mi się nie podobał na figurkach, więc jestem trochę uprzedzony do pegaza. Lord wyszedł nieco niestarannie w moich oczach, spokojnie można by go poprawić tu i ówdzie, a sporo by zyskał.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Co do NMM mam podobne odczucia jak Gniewko.

Szczególnie podoba mi się Trebusz i bejcowani chłopi :)
Czekam na foty kolejnych :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Fajne figsy. :)
Płaszcz championa realmów - ulepek? :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Sztandar Realmów jest niedomalowany.
Chłopi i trebek świetni.
Pozdrawiam.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Bejcowani wyszli najlepiej =D> Dobra robota.
Realmowie wyglądają ok, ale można by ich bardziej pocieniować. Jednak widać, że staranna praca :)

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

sztandar niedomalowany? czyli co? płaszcz realmów to jest jakiś z imperium, trochę musiałem go pociąć (nie pamiętam ale chyba trzeba było ręce uciąć. No a realmów to jak jeszcze pocieniować?

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

udało się odnaleźć temat pośród odmętów, no i jak zwykle bretka. Malowanie idzie mi okrutnie wolno, staram się malować nie szybko ale ładnie, więc może przez to. Początek mojej zabawy z nowym oddziałem realmów- teraz wszyscy w barwach narodowych, tak patriotycznie. Gdzieś widziałem tu na forum taką bretkę i mi się spodobała. Na razie na zdjęciach dwóch skończonych i jeden koń bez głowy, ale praktycznie wygląda to tak, że koń już głowę ma i tylko lance zrobić ryckowi i gites. Co jeszcze mogę powiedzieć, może na zdjęciach tego nie widać, a może widać, ale rycerze przejdą jeszcze drobną poprawkę, parę detali zostanie jeszcze domalowanych, ale to naprawdę drobne szczegóły. Koniec gadania, fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Wyglądają bardzo dobrze, bardzo mi przypadli do gustu. Może jeszcze wash na zbroje by się przydał?

I błagam, odetnij tą kępkę trawy przy końskich kopytach... u WSZYSTKICH KONI, bez tych gówien wyglądają o wiele lepiej.

powodzenia w dalszym malowaniu :)

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

Bardzo ładnie pomalowane, prościutkie linie na tarczach herbowych dodają klasy - domyślam się z własnych doświadczeń, że zajęło to trochę czasu. Oby tak dalej, zapowiada się przednia lanca.

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

co za bejcy do chłopów używałeś?

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Kapso pisze:co za bejcy do chłopów używałeś?
Nie wyglądają mi oni na bejcowanych :roll:

Bardzo ładne malowanie, gratki (:
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Po pierwsze wyglądają, a po drugie:
Matijjos pisze:no i zbejcowanych chopaków, na razie ośmiu, reszta się kompie.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

używałem bejcy armypaintera

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ostatnie fotki są trochę małe - figsy wyglądają na nich bardzo dobrze, ale niewiele widać szczegółów. Mi też najbardziej podobają się bejcowane figsy. W mojej opinii breta dobrze zwashowana/zbejcowana wygląda o wiele lepiej, niz czysto malowan. Czyste kolory są imho za bardzo oczojebne i trzeba być nie lada mistrzem, żeby to zagrało. Natomiast przy washowaniu/bejcowaniu drobne błędy w malowaniu się "zacierają", poza tym tak jest bardziej, hm, wojskowo :wink: .

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

no i po długim nie wrzucaniu fotek w końcu coś się ruszyło. Dalsza część realmów i mały projekcik- dwóch mafiozów. Zdjęcia duże, ale mafiozi normalnie w skali 28 mm. Pierwszy mafiozo ma tylko twarz z głowy erranta z paziowym fryzem, cała reszta, drugi ulepek też całkiem moje :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Możesz mi zdradzić jak wychodzą ci takie równe linie? Ja maluje moich templariuszy i za hxuja nie wychodzą równo.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

w chu** cierpliwości i poprawiania dla uzyskania prostego efektu :P

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

Bardzo fajnie wyszło, staranne pomalowane.
Nie powtarzasz schematów malowania to się chwali.

Mógłbyś domalować szczegóły takie jak paski trzymające ostrogi, pasek od strzemion, metalowe ćwieki na uprzęży koni.

No i jeszcze jeden szczegół - koniom w naturze nie widać białek! Proponuję pooglądać zdjęcia w necie bo konie z białkami dziwnie wyglądają. Lepiej wychodzą jak się je pomaluje na błyszczący czarny kolor.

Awatar użytkownika
Stone
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Stone »

Nie jest to mistrzostwo świata w HD, ale efekt piorunujący. Staranne, proste krawędzie i metal zbroi (co to za niebieski wash, tak btw?) sprawiają, że całość prezentuje się znakomicie. Osobiście delikatnie podcieniowałbym konie, szczególnie te jasne.
Widać gołym okiem jak się rozwijasz. Naprawdę świetna robota.

ODPOWIEDZ