Galeria Adama (Cała moja armia VC, 350+ modeli)

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Galeria Adama - Duży up konwersji i tutorial

Post autor: Rainhold »

Do ekspertów od przyłbicy, Nijlora, Shadara i Bayarda.
Zanim zaczniecie kogoś krytykować za brak wiedzy upewnijcie się, że nie ma racji :wink:
Given the choice, whether to rule a corrupten, failing empire or to chalange the fate through another throw, a better throw against one's desteny, what wos a king to do?

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

No, jest moc. Ale najlepsze jest to, że zamieściłeś tutorial, jestem zainteresowany wszystkim, co wiąże się z kształtowaniem GS-u. Jeszcze tylko byłbym ciekaw jak zrobiłeś takie łuki, bo one wyszły po prostu świetnie. Sam bym sobie chętnie takie porobił, bo te oryginalne od łuczników HE są lekko toporkiem ciosane.
Lady Mayer pisze:albo żeby było z pazurem to jakieś komfortowe łóżko z gadżetami :twisted: khem khem ... :wink:
Głodnemu... :wink:
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

@Klafuti

Co ty o tej porze robisz na forum :lol2:
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Rainhold pisze:Do ekspertów od przyłbicy, Nijlora, Shadara i Bayarda.
Zanim zaczniecie kogoś krytykować za brak wiedzy upewnijcie się, że nie ma racji :wink:
W tym wypadku byłem pewien, bo sam od czasu do czasu właśnie w przyłbicy wychodzę w pole i była ona tematem kilku moich prac na studiach, więc znam to zagadnienie dosyć dobrze. Polecam chociażby książkę Z. Żygulskiego Juniora "Broń w dawnej Polsce" Warszawa 1982- podstawową lekturę każdego bronioznawcy :wink:

Co do konwersji- pomysł z liśćmi laurowymi mi się podoba, pozostałe elementy też zapowiadają się ładnie =D> Nie mogę się doczekać widoku już złożonych Elfów :wink:
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Given the choice, whether to rule a corrupten, failing empire or to chalange the fate through another throw, a better throw against one's desteny, what wos a king to do?

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

To tylko potwierdza, jak głęboko zakorzeniona w świadomości ogólnej jest błędna definicja przyłbicy. Fachowa literatura jednoznacznie stwierdza, że przyłbica to rodzaj hełmu, a nie zasłony. Aby nie być gołosłownym: "PRZYŁBICA- (bascinet, basinet, niem. Beckenhaube, Beckelhaube) 1) średniowieczny hełm bojowy europejskiego rycerstwa wykształcony w 1. poł. XIV w. z łebki noszonej pod hełmem wielkim (...), 2)literackie i potoczne niewłaściwe określenie zasłony hełmu zamkniętego" za: W. Kwaśniewicz "Leksykon dawnego uzbrojenia ochronnego", Warszawa 2005 :wink:

Na tym zakończmy ten offtop, za który przepraszam :)
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Adam »

Klafuti pisze:Jeszcze tylko byłbym ciekaw jak zrobiłeś takie łuki, bo one wyszły po prostu świetnie. Sam bym sobie chętnie takie porobił, bo te oryginalne od łuczników HE są lekko toporkiem ciosane.
Może być w to trudno uwierzyć, ale prawie cała robota przy łukach była wykonana palcami. Tzn najpierw powyginałem sobie drut w coś łukokształtnego, potem palcami oblepiłem go dokładnie gsem i bardzo lekko przecierając go palcami uzyskałem taki kształt. Na koniec tylko przy samych czubkach łuku minimalnie poprawiałem narzędziami. W drugim rzucie oblepiałem go paskiem gs przy ręce, wygładzałem to i nożykiem wycinałem kształt okucia.
Może jak będę robił jeszcze jeden łuk kiedyś to to nagram.

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Adam »

Fotki pierwszych spearmanów po konwersjach. Wiem że są dziwnie doświetlone ale chyba wszystko widać. Zapraszam do oglądania i komentowania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Wyszło całkiem fajnie. Jedyne co mi nie pasuję to, to że pancerz figurki trochę nie pasuje do tej HE kolczugi. Ale to tylko trochę :mrgreen: ... A ogólnie, jest spoko, podoba mi się =D>
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Łapy są nieproporcjonalne do reszty. Jak na stół to luzik - nie ma problemu, są spoko. Ale jak sie weźmie takiego w rękę to będzie miał łapy goryla :D
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Adam »

Daw pisze:Łapy są nieproporcjonalne do reszty. Jak na stół to luzik - nie ma problemu, są spoko. Ale jak sie weźmie takiego w rękę to będzie miał łapy goryla :D
Ręce to oryginały a zbroja jest na bazie oryginalnej więc proporcje są takie jak w figurkach gw. A niestety nie mam aż tyle czasu żeby wszystkie figurki robić od 0.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Świetny pomysł ale strasznie jednostajnie wyglądają... No chyba, że miałeś taki zamiar. Ale ogólnie jest czad.

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Adam »

Kefas pisze:Świetny pomysł ale strasznie jednostajnie wyglądają... No chyba, że miałeś taki zamiar. Ale ogólnie jest czad.
Generalnie nie jestem fanem robienia w, było nie było, elitarnej elfiej armii kolesi którzy mocno się od siebie różnią. Uważam że taka armia ma raczej jednolite umundurowanie i na tyle dyscypliny żeby w miarę równo maszerować itp.

Awatar użytkownika
Gopal
Mudżahedin
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Kontakt:

Post autor: Gopal »

Fajnie wyglądają! Ciekaw jestem jakie będą mieli tarcze.
Z czego zrobiłeś drzewce włóczni?
Galeria rysunków: kliknij, na pewno Ci się spodoba! :D NSFW
http://jandraws.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Krzechu
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzechu »

Bardzo fajnie wyszli, ale wydaje mi się, że dziwnie ich ustawiłeś na podstawkach (taka skośna formacja) - ale może z tarczami będzie to inaczej wyglądało. Nb, czy środkowy gość w pierwszym szeregu nie ma aby skrzywionej głowy? :)
Ale poza drobnymi detalami, rewelacja =D>
Zobaczymy, kiedy będziesz miał całą armię zrobioną...

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

jakbyś ich prosto ustawił i zrobił falangę, z okrągłymi tarczami to by było genialnie. Za korpusy i głowy wielki szacun

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Adam »

Gopal pisze:Fajnie wyglądają! Ciekaw jestem jakie będą mieli tarcze.
Z czego zrobiłeś drzewce włóczni?
Hmm tarcze raczej będą mieli standardowe, ale jeszcze pomyślę nad tymi które sprzedaje maxmini. Jednak nie chcę przesadzić z robieniem wypasionych core unitów żeby nie wyglądali lepiej od wl.
Co do drzewca włóczni to jest to drut spawalniczy (można kupić w praktikerze na dziale narzędzia)
Matijjos pisze:jakbyś ich prosto ustawił i zrobił falangę, z okrągłymi tarczami to by było genialnie.
Krzechu pisze:ale wydaje mi się, że dziwnie ich ustawiłeś na podstawkach (taka skośna formacja)
Chwilowo są tak przyklejeni, ale słabo ich przyklejałem i stoją tak tylko po to żeby dało się nimi pograć przed malowaniem. Potem będą odrobinę bardziej do przodu ustawieni (tak żeby włócznia każdego była skierowana idealnie do przodu)

BAAGRRAA
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: BAAGRRAA »

Zgadzam się z Milo. Kolczugi HE nie za bardzo pasują do twoich ulepków. Muszę przyznać, że jest to ciekawy pomysł.
Zapraszam do komentowania
Savage Orc Armybook - http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=37&t=31550

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

BAAGRRAA pisze:Zgadzam się z Milo. Kolczugi HE nie za bardzo pasują do twoich ulepków. Muszę przyznać, że jest to ciekawy pomysł.
Na moje oko to bardziej zbroja łuskowa niż kolczuga.


Troche za statycznie jak dla mnie ale moze to zniknie jak będą tarcze i kolory :-)
zato pomysł na konwersje miodzio

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Witamy w Sparcie :mrgreen: Co do ułożenia regimentu to ciekawie by wyglądali jakby ich ustawić w falangę.
Come crawling faster, obey your Master...

ODPOWIEDZ