"Remont" Chaosu

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
MARDUK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Cz-Wa

"Remont" Chaosu

Post autor: MARDUK »

Czołem.
Wziąłem się ostatnio za renowacje swoich wojowników chaosu. Pierwszy projekt to zrobienie podstawek magnetycznych z podstawką regimentową na oddziale 80 marudów. Wcześniej biegałem miksem maruderów z 6 i 5 edycji. Jednak doszedłem do wniosku, że te figsy zbyt od siebie się różnią i staruszki poszły do pudła. Zamiast nich zrobiłem fillery z 3ma spawnami docelowo zamiast jednego spawna ma być w oddziale zmutowany ogr jak kupię figurkę (będzie większa góra mięśni w oddziale wielkich mięśni) do konwersji a pomiot pójdzie jako wypełniacz do oddziału wojowników. Znajomy zaproponował mi dodanie do oddziału jeszcze 2 kundle spuszczane z łańcuchów przez marudy. Na razie wrzucam zdjęcia zrobionej podstawki z nowym schematem malowania i wypełniaczami. Pozostało mi zapinowanie ekipy do podstawek i szacuję z tym cały dzień roboty w weekend. Co o tym myślicie? Dodawać coś, coś ujmować? Zdjęcia są hmm niedorobione bo aparat to mój wielki nieznajomy :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdro.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Fajne podstawki

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Generalnie zapowiada się bardzo fajny fiiler ale.... ta głowa od DP na Spawnie, troszkę za duża chyba :roll:
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
MARDUK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Cz-Wa

Post autor: MARDUK »

dzięki... jeżeli chodzi o spawna to główkę DP miałem na stanie, przymierzyłem i pasowała więc kopnął go ten niebywały zaszczyt :D Nie ma chyba czegoś takiego jak proporcje u pomiota czy w ogóle "normalny" pomiot :D, w bitsach spawna są głowy o wiele większe, czy też zamiast głowy wielkie oko :D

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

podstawki zywica czy robione? bo naprawdę ładne
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
MARDUK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Cz-Wa

Post autor: MARDUK »

Podstawki robiłem tak, że na wikol położyłem grube wiurki kokosowe + kawałki styroduru. Następnie to zalakierowałem aby mi kokos nie rozmakał podczas malowania i dopiero nałożyłem szary podkład. Lakier nadaje chropowatą powierzchnię na styrodurze, a czym więcej się go psiknie tym bardziej go roztapia więc można sobie spreyem tworzyć dowolną fakturę na nim :)

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

Fajne podstawki, ale jakoś zielona trawa mi nie pasuje. Lepsza chyba byłaby ciemno brązowa, albo "żółta". Jednakże to kwestia gustu :). Sam muszę się zabrać za podstawki ;P

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Wypas! tak jak mówi syrius trawka spalona i wysuszona była by lepsza. Śpiesz się z figurkami bo się doczekać nie mogę :D
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Git malina :)

Obok spawnów na podstawkach rydwanowych powinieneś IMO wsadzić po co najmniej 1 maruderze, bo będzie taka brzydka 'luka' w oddziale.

Od strony gry to 80 maruderow w klocku będzie za duzym IMO oddziałem. 60 jeszcze przejdzie, ale 80? Poza tym na euro ich nie wystawisz bo są limity.

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

na podstawkach rydwanowych musisz dać minimum po 3 modele
nie będzie widać wyrwy oraz dopełnisz fillery żeby nie były zwykłymi zapychaczami :wink:

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Wyśmienita robota. =D> Tylko te filery po bokach takie pustawe.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
MARDUK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Cz-Wa

Post autor: MARDUK »

Nom właśnie przed wzięciem się do tego zadania, przeczytałem temat o fillerach dlatego zostawiłem miejsce na marudy pomiędzy spawnami. Żółtej, wysuszonej trawki niestety nie posiadam, a tą zieloną tak przyklepałem aby imitowała mech czy inne porosty. Cieszę się, że się podobają podstawki, czyli chyba nic nie będę w nich zmieniał tylko spinuję no i dorzucę te 2 pieski na łańcuchach. Jeżeli dam radę to zrobić w sobotę to w niedzielę oddział powinien być na gotowo z fotkami. A co do ilości to dla mnie liczba 80 marudów jest najbardziej optymalna do walki. Głownie zapodaję im dwuraki + mark Tzeentha daję BSB z frenzy i staram się im coś ładnego wymutować dwoma ołtarzami. Dlatego tak robię bo nie mam chosenów (ale przede wszystkim podobają mi się duże regimenty, wglądają bardziej realnie a i klimatycznie ma to sens chyba :D) i w większości przypadków robią po mutacjach niesamowite rzeczy, choć czasami mają mocne wpadki, w zasadzie to miękną im kulasy jak Dweller po nich przejdzie. Te zasady Euro Jagalu nie wiem czym są i do czego służą, gram głównie w domu na zasadach podręcznikowych a raptem na 2 lokalach byłem i nie słyszałem nic o zasadach euro.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

MARDUK pisze:Te zasady Euro Jagalu nie wiem czym są i do czego służą, gram głównie w domu na zasadach podręcznikowych a raptem na 2 lokalach byłem i nie słyszałem nic o zasadach euro.
Szczęśliwiec :)

A podstawki bardzo fajne i ciekawy pomysł z tymi spawnowymi fillerami. Czekam na całość ( a zwłaszcza psy na łańcuchach).

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

Mmmm Chaos to jet to co Tygryski lubia najbardziej. Świetny początek. Czekam na więcej.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Rozmiar jak i wykonanie podstawki pod oddział miażdży. Pięknie się prezentuje. Kończ kończ ;)

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Jak marudy mają być tęczowe, to wypierdziel ten znaczek Khorna z jednego spawna ;)
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Te spawny mają być chyba zastąpione przez ogry. :-k

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Jeśli modele utrzymają poziom podstawek i traya to będzie wypas.
Czekam z ciekawością.
Obrazek


Awatar użytkownika
wedge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wedge »

Podstawki fenomenalne :D już wiem jakie będę robił następne. Tylko gdzie ja znajde styrodur? To się da normalnie w budowlanym kupić?

ODPOWIEDZ