Varulf - dipping/konwersje

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Varulf - dipping/konwersje

Post autor: Varulf »

Cześć.
W końcu postanowiłem stworzyć swoje własne miejsce, gdzie będę umieszczał (jak sama nazwa wskazuje;) moje zbejcowane figurki. Kilka rzeczy już pokazywałem w temacie o testowaniu dippingu, ale jakoś tak mnie naszła ochota na własną 'galerię'. We wspomnianym temacie obiecałem zdjęcia wyverny, skończyłem ją już dawno temu, ale z braku czasu fotki zrobiłem dość niedawno. Tak więc oto ona:

Black Orc Warboss on Wyvern
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

tak wyglądała przed nałożeniem bejcy:
Obrazek
Obrazek

Użyłwałem bejcy firmy Army Painter:Strong Tone i Dark Tone. Bejcę rozprowadzałem pędzlem. Całość polakierowałem matowym Revell'em nr2. Co do konwersji to też już zrobiona dawno temu, inspirowałem się trzema zdjęciami figurki Azhaga z jakiegoś tam Games Day'a (on sam nie był i nie wiadomo było czy będzie w ogóle w sprzedaży). Tak więc poczekała sobie trochę czasu na wykończenie:)

Oczywiście wszystkie komentarze mile widziane. Mam nadzieję, że szybko będzie jakaś aktualizacja tematu.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2013, o 11:09 przez Varulf, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jak na bejcę to na prawdę zacny efekt ;O

Awatar użytkownika
michnik000
Kretozord
Posty: 1753

Post autor: michnik000 »

Super, ta wywerna urywa jaja! #-o =D> [-o<
Mógłbyś bejcować całe armie na zamówienie.
Ile ci zajęło jej pomalowanie i zbejcowanie?
Naprawdę...bardzo, ale to bardzo przyjemny model, i sympatyczna konwersja!
Adoptujesz mnie? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Przed przeczytaniem tekstu - zaeysty model!
Po przeczytaniu - ...no po prostu mój entuzjazm opadł :D Ale takie moje zboczenie ;)
Co do cało kształtu: całość robi niesamowite wrażenie, wygląda realistycznie, fajnie - tak jak chciałbym, żeby WFB wyglądało ;) Jak masz jeszcze jakieś fotki ze swojej armii to nie czekaj tylko wrzucaj ;) Chętnie pooglądam :)

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

wow, świetnie ci to wyszło =D> Na dodatek fajna podstawkę zrobiłeś :) Nawet jakbym chciał się do czegoś przyczepić to nie bardzo mam do czego, tak trzymaj :)

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Nie znosze tak bejcowanych modeli, wtedy odchodzi mi cały entuzjazm ze zwykłego malowania, i mam wielka zajawkę na bejcowanie armii :D
A tak serio to świetnie Ci wyszła ta Wiwerna =D> Naprawde Gratulacje bo to jeden z najładniejszych bejcowanych modeli jakie widziałem ;) Dawaj kolejne :!:
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Bardzo dobra praca, jakiej bejcy użyłeś?
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

ARBAL pisze:Bardzo dobra praca, jakiej bejcy użyłeś?
Czytaj zamiast obrazki oglądać: "Użyłwałem bejcy firmy Army Painter:Strong Tone i Dark Tone."

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Grolshek pisze:
ARBAL pisze:Bardzo dobra praca, jakiej bejcy użyłeś?
Czytaj zamiast obrazki oglądać: "Użyłwałem bejcy firmy Army Painter:Strong Tone i Dark Tone."
Dzięki za wskazanie palcem i miłe słowa o poranku...
Obrazek

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Świetna praca =D> Jakich kolorów uzyłeś do skóry wiwerny i do skrzydeł?
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

Bardzo fajnie wygląda! A ja przez kilka tygodni siedzę nad modelem który później za wiele się nie wyróżnia na tle bejcowanych ;). Tradycyjny layering niby jest klasyką, ale czasem mam dość patrząc na swoją armię 150 modeli i jeszcze ile przede mną. :P

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

wru pisze:Świetna praca =D> Jakich kolorów uzyłeś do skóry wiwerny i do skrzydeł?
Na moje oko to jakiś graveyard earth.

Praca naprawdę syta. Jednak dipping się rozwija w najlepsze. Choć nie przepadam za stylem takiego malowania to jestem pelen podziwu dla efektów.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

ARBAL pisze:Dzięki za wskazanie palcem i miłe słowa o poranku...
Pamiętaj, że na kolegów z forum zawsze możesz liczyć!

Wyverna bardzo fajna, zwłaszcza, jak na bejce, wręcz by można rzec genialna!

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Takie pytanie od trochę nieznającego się na rzeczy.
Czym różni się bejca nakładana pędzlem od washa? Jakaś inna konsystencja czy jak?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Wash ma dany kolor, są czarne washe, czerwone, brązowe lub jakie tam chcesz. No i wash to farba. Bejca to odcienie brązu, kasztanów, machoniów itp. No i inny skład ma.

Ushi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: Ushi »

Rasti pisze:Wash ma dany kolor, są czarne washe, czerwone, brązowe lub jakie tam chcesz. No i wash to farba. Bejca to odcienie brązu, kasztanów, machoniów itp. No i inny skład ma.
Czyli dla potrzeb malowania figurek brązowy wash niczym nie różni się od bejcy ?
Bo przecież to, że bejca to nie farba i to, że ma inny skład nie jest dla nas istotną różnicą ? A może jest ?

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

No i wash to farba.
No nie wiem... rozwodnione farbki jednak ciut inaczej się zachowują niż washe.
Czyli dla potrzeb malowania figurek brązowy wash niczym nie różni się od bejcy ?
Bo przecież to że bejca to nie farba i to że ma inny skład nie jest istotną różnicą ? A może jest ?
Kluczowe właśnie pytania.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Poprzez jej właśnie inny skład uzyskasz inny efekt. Widząc modele bejcowane i malowane tradycyjnie widać różnicę.

W dziale o tutorialach masz o dippingu cały temat, tam wszystko jest opisane i jest sporo przykładów zbejcowanych modeli.

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

Dzięki za komentarze, nie spodziewałem się aż tylu pozytywnych :) . Co do czasu w jakim ją zrobiłem to bardzo trudno powiedzieć, niestety nie mogę usiąść nad jedną figurką i nałożyć te podstawowe kolory w jeden dzień. U mnie sprawa wygląda mniej więcej tak: jednego dnia podkład, drugi dzień skrzydła spód i góra, później kilka dni w ogóle nic, później łuski itd. A jak już wszystko jest gotowe to stoi z miesiąc aż zrobię jakotakie zdjęcia. No ale jak na moje warunki poszło to i tak expresowo.
Świetna praca Jakich kolorów uzyłeś do skóry wiwerny i do skrzydeł?
kolory skrzydeł to: góra Gravetard Earth, spód Camo Green, a samo cielsko Gretchin Green.
Na dodatek fajna podstawkę zrobiłeś
podstawka nie moja - żywica z MonolithIcon chyba
Czym różni się bejca nakładana pędzlem od washa? Jakaś inna konsystencja czy jak?
bejca nakładana pędzlem - i tak jedziesz po całości modelu, teoretycznie starasz się żeby jak najmniej zostało na wypukłościach, ta bejca ma taką konsystencję, że nie jest to trudne. Trzeba tylko uważać, żeby nie zgromadziło się jej za dużo w jakimś niepożądanym miejscu. Washa raczej wpuszczasz w zagłębienia, a jego konsystencja jest jak woda więc nie 'przeciągniesz' go pędzlem w miejsce, które byś chciał. Trudno to wyjaśnić, najlepiej sam spróbuj.

Postaram sie niedługo wrzucić coś nowego.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2011, o 01:05 przez Varulf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

a podstawka to chyba rydwanowa jest co? [-X
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

ODPOWIEDZ