Mayer - Bretka i inne

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lady Mayer
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: lanca ci w...
Kontakt:

Re: Mayer - Bretka i inne

Post autor: Lady Mayer »

jak mi wróci dysk zewnętrzny z zdjęciami - spoko :wink:
"Żarty na bok, jak powiedział król Dezmod, gdy wśród uczty goście nagle zaczęli sinieć i umierać. "
A.Sapkowski

Awatar użytkownika
Lady Mayer
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: lanca ci w...
Kontakt:

Post autor: Lady Mayer »

Heja,

ostatnio musiałam odstawić malowanie na bok, czasu nie miałam zupełnie. Jakieś 2 tygodnie temu się zbuntowałam wewnętrznie i próbowałam przynajmniej raz na dwa dni siąść na chwile do projektu.

W sumie nic nader oryginalnego - jak zwykle na studenckiej zasadzie - jak Cię nie stać sobie ulep :)
Kupiłam 5 pistoliersów imperialnych i z ich elementow zaczęłam lepić swoją wersję yeomanów. Jak widać definicja yeomana jest dość szeroka, więc dopasowałam sobie taką najbliższa swojej wizji :wink: Ponadto jedną z moich inspiracji są moi ukochani Boży Bojownicy Sapkowskiego przez co przed oczami miałam lekką jazdę husycką. Druga inspiracje była tarcza znajomego (nota bene rekonstruującego lekkiego zbrojnego husyckiego) - owszem, dużo bardziej kunsztownie pomalowaną z znacznie bardziej skomplikowanym wzorem ale ciągle w duchu średniowiecznym. Poza tym freehandy rodem z koszulek fanów zespołów heavymatalowych jakoś mi nie pasują, natomiast rysunki w stylu codex manesse - już owszem :D
Ponadto babka w białych szatach moze być odczytywana dwojako - dla bretońskiego rycerza bezwątpienia będzie to Pani Jeziora, dla bretończyka niższych warstw - Shallya, zdecydowanie bardziej u nich popularna. I wilk syty, i owca cała :wink:

Z starych modeli zostały oczywiście konie i nogi jeźdźców. Koniom dorobiłam ozdoby w kształcie lilii na tylnich skórzanych elementach. Koniowi od "czempiona" musiałam urżnąć jedna nogę (prawa przednią) i ulepić nową by wyglądał naturalnie w tej pozie - zostawiłam tylko kopyto oryginalne by sobie ułatwić pracę.
Nogi modyfikowałam różnie - jednemu dałam "smocze skrzydełka" i "schowałam" nagolenniki by wyglądały jak buty. Reszta moje ulepki + ręka z bitsów jeśli mi nie wychodziła, ramię z KotR'a, włócznia no i oczywiście łepki MAA.

Zdaję sobie sprawę z paru błędów - chciałam ich zrobić nieco obszarpanych, nie wygładzałam więc wszystkich powierzchni i krawędzi ubiorów. Przy malowaniu okazały się one koszmarem gdyż nie dało rady ich estetycznie pomalować :evil: ot, nauczka na przyszłość [-X

Kolorystyka nie rzucająca się w oczy, rycerze już są wystarczająco kolorowi :) Mają dominować brązy, żeby jednak nie było zbyt monotonnie do całości doszedł błękit. Bez przesadnych rozjaśnień, nie pasują mi do klimatu.

Największa frajdę sprawiło mi malowanie samych koni - w końcu nie trzeba było malować kropierzy tylko można było pobawić się odcieniami sierści.

Jak widać poniżej, narazie dwóch kolesi, trzech kolejnych w progresie, mam nadzieje że z tych dwóch pierwszych wyciągnę jakiś wnioski i wyjdą jeszcze lepiej :D Na pewno będe próbowała robić ima bardziej dynamiczne pozy niż pachołkowi na rudym wierzchowcu.

Obrazek

Komentarze i porady jak zwykle mile widziane :)

pozdr!

PS. źródłowe pliki pegaziska pokasowałam, jak będę robiła kolejne zdjęcia to i on pójdzie znów pod obiektyw :)
"Żarty na bok, jak powiedział król Dezmod, gdy wśród uczty goście nagle zaczęli sinieć i umierać. "
A.Sapkowski

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4456
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Wierzchowce pomalowane bardzo, bardzo fajnie =D>
Jeźdźcy też dają radę :wink: Udana konwersja :)

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

No, koniki są bardzo ładne. Świetna praca. =D>

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

A ja nie widzę zdjęcia. Mogę prosić o link?

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Bardzo ładne koniki, tarcze. Naprawdę prace wyglądają super, ale niebieskie szaty na koniach słabe. Pzdr.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4456
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Rasti pisze:A ja nie widzę zdjęcia. Mogę prosić o link?
Link.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Konie pomalowane wyśmienicie, tarcze również, natomiast błękitne szaty wyszły bardzo płasko, zdecydowanie za mało warstw - najbardziej widać to na pierwszym zdjęciu u prawego gostka. no i nie widać mord wojowników...
Z czego zrobiłaś te liściaste kępki na podstawkach?
Ostatnio zmieniony 3 paź 2011, o 20:03 przez smiejagreg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Madog »

Zachwycające! Reszta się nie zna. :-P
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Od razu widać, że jesteś miłośniczka koni :) Ten brązowy wyszedł naprawdę genialnie! Tarcze też klasa, planujesz cała jednostkę na tym poziomie? Szacun!

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Konie to wymysł bogów chaosu :evil: .Nie na widzę ich malować! :evil:
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Więc zleć robotę Lady Mayer... Będziesz miał zajebiście pomalowane konie :wink: .

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Lady Mayer pisze:Ponadto jedną z moich inspiracji są moi ukochani Boży Bojownicy Sapkowskiego przez co przed oczami miałam lekką jazdę husycką. Druga inspiracje była tarcza znajomego (nota bene rekonstruującego lekkiego zbrojnego husyckiego) - owszem, dużo bardziej kunsztownie pomalowaną z znacznie bardziej skomplikowanym wzorem ale ciągle w duchu średniowiecznym
Coś odtwarzanie Husytów modne się u nas ostatnio stało- ja odtwarzam polskiego rycerza walczącego dla Husytów :wink: A motyw z tarczy wygląda całkiem znajomo... chociaż możliwe, że kilka osób ma podobne :wink:
Kończąc offtop- malowanie, jak zwykle, bardzo mi się podoba, ulepki jeszcze bardziej, a klimat husycki jak najbardziej mi odpowiada :D Pochwal się całym oddziałem :wink:
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Pięknie... jedynie co mi nie pasuje to łańcuch łączący miecz z ludkiem.... dodaj im płaszcze ;)
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

ODPOWIEDZ