Makiety - wieża, ruiny świątyni, wartownia, bunkier

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Makiety - wieża, ruiny świątyni, wartownia, bunkier

Post autor: Legion »

Od dłuższego czasu po moim domu wala się gigantyczny arkusz pianki modelarskiej. Starczyłoby go na zrobienie makiety całego San Gimignano (http://www.guideinsiena.it/eng/guide_si ... ignano.jpg), że też, kuźwa, muszą to sprzedawać takich formatach i co tu z nim zrobić?

Prawdopodobnie jedyne wyjście z tej patowej sytuacji: przetworzyć piankę na pikne modele. Tak powstała poniższa wieża mieszkalno – obronna, dogodne lokum dla osób ze skłonnościami do paranoi. Ze względu na ciasnotę, izba na piętrze została powiększona o dodatkowy aneks, wszystko w imię wygody użytkowników – żyć nie umierać :D

Endżoj!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tia, wiem, że zdjęcia są żałosne, aparat działał na resztkach baterii i cykałem bez przygotowania byleby coś było :|
Ostatnio zmieniony 24 mar 2012, o 23:30 przez Legion, łącznie zmieniany 3 razy.
Vae victis!

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Kawał dobrej roboty ;) Fajny pomysł z wykorzystaniem sztandaru HE jako szmatki w wieży. No i ładny freehand. Me like ;)

pzdr!

p.s. W jaki formatach sprzedają ze tak narzekasz?

p.s.2 Nie chcesz tych m@a sprzedać :D ?
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Muszę przyznać, że efekt znakomity. Musze pomyśleć nad pianką przy produkowaniu własnych makiet. :)

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Jagal pisze: p.s. W jaki formatach sprzedają ze tak narzekasz?

p.s.2 Nie chcesz tych m@a sprzedać :D ?
Ad 1. Heh, to miało z metr na półtorej, a potrzebowałem na studia może 1/10 z tego.
Ad 2. Chyba już ktoś mnie o to pytał ;) Nie, owi delikwenci, przemieszani z pieszymi rycerzami oraz różnymi figurkami mozolnie kupowanymi na allegro stworzą piękny regiment zbrojnych. Tylko jeszcze muszę ich wszystkich pomalować :D
Naviedzony pisze:Muszę przyznać, że efekt znakomity. Musze pomyśleć nad pianką przy produkowaniu własnych makiet. :)
Pianka jest fajna, jedyny minus, że z zewnątrz pokrywają ją warstwą papieru (do ochrony?) ale idzie go łatwo zerwać.
Vae victis!

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Bardzo fajna wierza.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Matis pisze:Bardzo fajna wierza.
Wierzę iż wieŻa nie wieczerza...

hesus51
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: hesus51 »

Bardzo fajna makieta =D> , miałbym tylko uwagę do boków na których wydać niestety dość mocno łączenia płyt. Traci trochę na tym cały budynek. Radę na to jest wycinanie ząbków na narożnikach i łączenie na wpust. Wiem, że roboty z tym mnóstwo ale warto moim zdaniem.

Awatar użytkownika
Fafnir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184

Post autor: Fafnir »

Pomysł i wykonanie bardzo fajne.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

moje klimaty, bardzo ładna wieżyczka;]

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Super wieża!
Mam nadzieję że zagości na naszym stole gdy będziesz prowadził Bretonię do boju :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Uwielbiam fajne makiety domowej roboty!

Super!
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Rewelacja!
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Wygląda bardzo realistycznie, świetna robota

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Elegancki stołp, oby tak dalej.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Pomysł z aneksem bardzo zacny.
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

To idziemy za ciosem, tym razem postawiłem na coś ambitnego ;) Zrujnowana kaplica Graala, w całej swej posępnej krasie.

Makiety ruin odsłaniają wnętrze budynku i jego konstrukcję, łatwo się na tym przejechać, miejmy nadzieję, że wyszło przyzwoicie. Na pewno przejechałem się na posypce, jest zbyt gruboziarnista, byłoby lepiej gdybym zastosował tą samą, co w wieży (mąkę krupczatkę :D choć tam jej, dla odmiany, prawie nie widać ;) )
Trudno też było uzyskać kolor "piaskowca" - mieszałem pół tuzina farb, nałożyłem kilka warstw, chyba jest względnie ok. Poza tym, i tak, podretuszowane fotoszopem, zdjęcia przekłamują barwy :)

Dość smęcenia, oto efekt:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vae victis!

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Znowu największą uwagę zwrócilem na rycerza z ~85roku... Ten z opuszczonym mieczem. I znowu zapytam i znowu otrzymam tą samą odpowiedz... Nie chcesz go sprzedać :D?


A makieta fajna, trzyma klimacik. A tak z ciekawosci - w grze będzie robić za domek czy za ruiny ;>?
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Fajowa sprawa. Świetna makieta.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Super! Bardzo naturalnie wyszłam zarówno pod względem modelarskim jak i malowania ścian. =D>

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Jagal pisze:Znowu największą uwagę zwrócilem na rycerza z ~85roku... Ten z opuszczonym mieczem. I znowu zapytam i znowu otrzymam tą samą odpowiedz... Nie chcesz go sprzedać :D?


A makieta fajna, trzyma klimacik. A tak z ciekawosci - w grze będzie robić za domek czy za ruiny ;>?
Ad 1. No, nie! Prędzej sprzedałbym rodzoną matkę :D
Ad 2. Pod względem gamistycznym ta makieta sprawdza się bardzo średnio, ale za to jak zajefajnie wygląda na półce, tylko gdzie ja ją położę? ;) Pewnie prędzej się nada do jakiegoś Mordheima lub czegoś w tym guście.

Heh, zostało mi jeszcze sporo pianki modelarskiej, za co zabrać się tym razem? Hmmmm...
Vae victis!

ODPOWIEDZ