HEroiczne machanie pędzlem-stare modele

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: HEroiczne machanie pędzlem-PMOTM XLVIII Noble konno/ up

Post autor: smiejagreg »

Nie bierz tej podstawki do głowy, widziałem sporo gorszych. Jeszcze jedna rzecz - połączenia między gemami na płaszczu - czemu aż tak mocno przyciemniłeś środki tych połączeń #-o :?: . Wygląda to troszkę nienaturalnie. Jeśli przy gemach te połączenia miałyby być rozjaśnione, to może zamiast bieli użyć jakiejś czerwieni, wtedy uzyzkasz coś podobnego do OSLa przy gemach #-o ...

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

=D> Bardzo fajna praca .
Podstawka do przerobienia to fakt, ale nadal brak mi pomyslu na nią
Nie słuchaj tłumu ;) dobra jest ... idealnie pasuje do old schoolowego malowania .Ja bym tylko dodał jakies bitsy na niej ... czaszka czy glowka zabitego chaosnika .

p.s-jak zawsze ganię za podstawki to tutaj idealnie pasuje :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

Wreszcie udało mi się znaleźć trochę czasu i zrobiłem namiot bezcieniowy. Poniżej kilka zdjęć mojej odskoczni od "przytłaczającego piękna" elfów, czyli TK. Niestety próby z namiotem nie wypadły do końca pomyślnie (tarcze nadal wyglądają na bardziej płaskie niż w rzeczywistości) i muszę jeszcze z tym ustrojstwem pokombinować.
I jak zawsze krytyka mile widziana.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dla mnie to jest najtrudniejsza do malowania armia, jeśli chce się ją pomalować na wyższy poziom. Tutaj wyszło świetnie. Bardzo fajnie dobrane kolory na rydwanie, ładnie rozjaśniona czerwień, świetny skorpion, cieniowanie tarcz widać, nie martw się. Podstawki kawalerii są dość duże, troszkę bym je zróżnicował. U ciebie wszystkie są zbliżone, bo dałeś na wszystkich kamienie tej samej wielkości. Ja bym zrobił inaczej - na kilku podstawkach duże kamienie, na kilku 1 większy i ze 2 kupki małych, zaś kilka pustych... Generalnie świetnie się prezentują =D> ...

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Bardzo fajne, malowane w identycznym schemacie kolorystycznym jak moje. :) Ta szarfa na szyi konika jest przesłodka. :D Poza tym super wyszedł też hieroglif na tarczy kawalerzysty.

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

very well done! :)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Bardzo fajnie się prezentują. Fajne czyściutkie malowanie, zresztą jak zawsze. Uważam że jak na stół to dla mnie nawet za fajni są :D Podstawki świetne, szczególnie rydwanowa.

Awatar użytkownika
Mazi88
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Mazi88 »

Malowanie TK genialne, mógłbyś opisać krok po kroku etapy tworzenia podstawek pod charioty?
May will be done!

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

Mazi88 pisze:Malowanie TK genialne, mógłbyś opisać krok po kroku etapy tworzenia podstawek pod charioty?
Generalnie to jest bardzo prosta sprawa z tymi podstawkami. Jest tu na forum gdzieś tutorial (całkiem fajny jak je modelować krok po kroku z fotkami) ale nie umiem go teraz znaleźć aby podać linka więc opisze Ci po krótce: ( jak nie wystarczy sam opis i nie znajdziesz tego tutka to daj znać. Będę za niedługo modelował pod uszatego to porobię fotek.

1. masa modelarska (ja używam taniego kitu epoksydowego z castoramy - bo szkoda mi masy na podstawki.)
Obrazek
2. rozrabiasz tyle masy aby pokryła całą podstawkę warstwą około 2mm (zależy jak głębokie chcesz wydmy - im głębsze tym więcej masy.
3. instrument w dłoń i modelujesz od jednej strony do drugiej, staraj się aby wzorek nie był za bardzo regularny bo wyjdzie nienaturalnie - takie wężowe ruchy. ważne aby powstające wydemki miały obły kształt. ( przyda się pojemnik z wodą bo ten kit się trochę klei- nawilżasz instrument i dłonie-jakkolwiek brzmi- pomaga)
4. po związaniu wikol + piach. podkład i malowanie.

Aleee się rozpisałem i pewnie jeszcze byków narobiłem, ale mam nadzieję że pomogłem.

Awatar użytkownika
Mazi88
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Mazi88 »

Dziękuję za odpowiedź, będę próbował :)
May will be done!

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

Dawno nic nie wrzucałem a że postanowiłem się zmierzyć z inną skalą i innym systemem, to pojawiła się okazja aby się poddać krytyce. Panie, Panowie dzisiaj: Infiniti- haqqislam. No i to moje pierwsze nieśmiałe próby z nmm-lem.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

Sam zbieram haqqislam - super jest ten model :)

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

No to trochę pomachałem pędzlem ostatnio. Pierwsze staroedycyjni ellyrianie jako drudzy prezentuje się ich aktualny odpowiednik. Na ostatnim miejscy sisterki - pierwsza 5tka. Jak zwykle proszę o opinie i jakieś rady- u sisterek kolejne nieśmiałe próby nmm-lu. Na razie trochę mnie zniechęcają efekty no ale nie od razu.....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Standardowa kolorystyka i schludne malowanie. Prezentują się bardzo ok. Fajne złoto i co najbardziej mi się podoba - płaszcze sisterek. Bardzo fajny kolorek dobrałeś. tylko może na tym zdjęciu od tyłu przy pierwszej sisterce od lewej coś nie tego z tymi ciemnymi zagłębieniami, które tak ostro skontrastowałeś na płaskiej i mniej pofałdowanej powierzchni.

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Jak dla mnie ciut za duże kontrasty gdzieniegdzie ale mimo wszystko prezentują się super Gratulacje

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

Płaszcze sisterek naprawdę fajne, reszta też bardzo ok :) chociaż podstawki nie za bardzo... ale to raczej rzecz gust...

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Bardzo ładne, czyste malowanie w ulubionej dla mnie kolorystyce HE =D>

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

Tym razem bolec- i tu pytanie o podstawkę bo chyba słabo wyszło, Miała wyglądać jak stara mozajka poprzerastana trawą- ale tak nie wygląda, niestety. Na razie zostaje taka jak będę miał czas to zmienię. Jako drugi Arcymag: Otóż kupiłem ostatnio parę rzeczy od Oposa i w śród nich niespodziewanie znalazłem wierzchowca dla maga, a że miałem staro edycyjnego Arcego, to połączyłem je aby wespół zespół razem siały zniszczenie na polach bitew. A jak nie będą siać zniszczenia to będą siać ziarna nudy kurząc się na półce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

Chciało by się rzec przed wami chwała Ulthuanu, ale po ostatnich rewelacjach to chyba muszę napisać: przed wami bezdomni.

Pierwszy to Konny BSB na PMOTM. Jest to konwersja z silver helmsa, bitsów od włóczników, łóczników (hełm i ozdoby końskiego naczółka), bretońskiego pegaza i star lanca od lorda.
Wszystkie te części (no poza tymi od włóczników) znalazłem w pudełku bitsów od Oposa :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

fota na PMOTM
Obrazek

Jako drudzy- kolejna 5 silverów i zbiorówka całej dychy. Troche tutaj niedomagają fotki mimo iż robiłem w namiocie bezcieniowym (szmata na stołku :-) ) konie nie są takie ciemne jak na focie.
Ale muszę też przyznać że nie starałem się ich dopieszczać po prostu miały być solidnym TT.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Świetne prace, gratulacje :)

ODPOWIEDZ